Strona główna / Lokalne / Synoptyk IMGW: poniedziałek pogodny; temp. od 9 do 14 stopni C.
Przemyœl, 10.10.2021. Opad³e liœcie na chodniku w Przemyœlu, 10 bm. (dd/awol) PAP/Darek Delmanowicz

Synoptyk IMGW: poniedziałek pogodny; temp. od 9 do 14 stopni C.

Po rześkim poranku, do wieczora poniedziałek będzie na ogół pogodny, z temperaturami od 9 do 14 stopni Celsjusza – powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego.

Według prognozy przygotowanej dla PAP przez Ewę Łapińską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, poniedziałek będzie pierwszym z kilku pogodnych dni tygodnia, bez poważniejszych zjawisk pogodowych i z temperaturami w ciągu dnia dochodzącymi do 16 stopni Celsjusza.

“Od poniedziałku układ wysokiego ciśnienia, który obecnie jest nad Polską, przemieści się nad Ukrainę i z południowego zachodu do naszego kraju zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie. Jutro rano będzie jeszcze rześko, żeby nie powiedzieć mroźno, ale w ciągu dnia temperatura wzrośnie do 9 stopni Celsjusza na Kaszubach, 10 stopni na Suwalszczyźnie i 13-14 stopni na przeważającym obszarze kraju” – powiedziała Łapińska.

Dzień będzie pogodny i słoneczny, jedynie na północy i zachodzie mogą pojawić się chmury. Na poniedziałek meteorolodzy nie przewidują opadów. Będzie wiał południowy, słaby i umiarkowany wiatr. W rejonach podgórskich Sudetów i Bieszczad może osiągać prędkość do 60 km/h. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ ozk/

Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.