Strona główna / Lokalne / Jerzy Porębski będzie miał w Świnoujściu swój pomnik. Wiemy, gdzie stanie

Jerzy Porębski będzie miał w Świnoujściu swój pomnik. Wiemy, gdzie stanie

Wkrótce w Świnoujściu zostanie zorganizowany koncert, który będzie przypomnieniem wybranych piosenek wyjątkowego barda ze Świnoujścia, które układających się w muzyczną opowieść o prawdzie naszego losu, zrodzonej w morzu i wśród ludzi morza. Żeby żyć mądrzej, ładniej i z uśmiechem. 1,5 – godzinny koncert wypełniają również wspomnienia o „Porębie” jako muzyku, kompozytorze, człowieku morza, naukowcu, poecie i przyjacielu. Grają i śpiewają grupa The Nierobbers, Ryszard Muzaj i Marek Szurawski. Słowo wiążące Marek Szurawski.

Podczas koncertu będzie możliwość zakupu cegiełki wspierającej budowę pomnika – „Poręby” z brązu, który „zasiądzie” na Placu Rybaka w Świnoujściu już w sierpniu 2022 roku.

Ambasadorem projektu jest Scena Szantowa Stara Szkutnia pod wezwaniem Jurka Porębskiego w Łodzi. Autorem pomnika jest Robert Sobociński.

Cegiełkę można również zakupić na stronie: https://staraszkutnia.pl/cegielka/

20.11.2021, godz. 18.00 Sala Teatralna ul. Matejki 11,

Obowiązują bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kasie MDK od 8.11.2021, w godz. 8.00 – 15.00

Ilość miejsc ograniczona

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

2 komentarze

  1. Mam głęboką nadzieję, że na tym koncercie nie zabraknie wspaniałych popularyzatorów twórczości Jerzego Porębskiego , Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. Do zobaczenia i posłuchania.

  2. Świetny pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.