Strona główna / Lokalne / Lokalny rynek nieruchomości w Świnoujściu

Lokalny rynek nieruchomości w Świnoujściu

Miasto-archipelag położone jest na 44 wyspach, ale jedynie trzy są zamieszkane. Świnoujście to stolica wyspiarskiej krainy, na terenie której znajduje się wiele placówek turystyczno-uzdrowiskowych, kąpielisk oraz budynków o niepowtarzalnej architekturze. Na północno-zachodnim krańcu Polski nie brakuje luksusowych hoteli czy apartamentów pod wynajem. Świnoujście przyciąga nie tylko inwestorów, ale też osoby poszukujące wymarzonego M dla siebie. W najchętniej odwiedzanym nadmorskim kurorcie każdy znajdzie coś dla siebie.

Rynek prestiżowych nieruchomości

Popyt na nowe mieszkania w Świnoujściu nie słabnie i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie. Nieruchomościami w tym mieście są zainteresowani nie tylko polscy, ale też zagraniczni inwestorzy. Nie brakuje również osób, które chcą tu kupić apartament wakacyjny na własny użytek lub zamierzają przeprowadzić się na stałe do nadmorskiego kurortu. Bez względu rodzaj zakupionego lokum, jest to bardzo opłacalna inwestycja oraz sposób na bezpieczne ulokowanie posiadanego kapitału.

Dużym powodzeniem cieszą się nieruchomości zlokalizowane w nadmorskich dzielnicach Świnoujścia. W bliskiej odległości od najpiękniejszych plaż Bałtyku i w malowniczym otoczeniu zieleni powstaje prestiżowa inwestycja Seaside Garden. Dużym wyróżnikiem nowoczesnego obiektu ma być ekskluzywna strefa SPA, która zostanie wybudowana na dachu budynku. W takim miejscu znajdzie się sauna fińska, jacuzzi, miejsce do odpoczynku z leżakami oraz dostępem do baru.

Ceny mieszkań i apartamentów w Świnoujściu

Na wyróżnienie zasługują także nieruchomości w śródmiejskich lokalizacjach. Na skraju świnoujskiego Parku Zdrojowego, zaledwie 0,7 km od centrum miasta i około 500 metrów od plaży powstaje nowa inwestycja Greeneri Park. Mieszkania o zróżnicowanym metrażu rozmieszczone będą w dwóch budynkach wielorodzinnych. Na przyszłych mieszkańców czeka szereg udogodnień, tj.: sauna, siłownia plenerowa, plac zabaw. W okolicy nowej inwestycji znajdują się tereny rekreacyjne, sportowe i kulturalne. Mieszkanie w Greenerii Park można nabyć już za 16 974 zł/ m kw.

Deweloperzy w Świnoujściu oferują też nieruchomości w znacznie niższej cenie. W przyszłym roku zostanie oddana do użytkowania inwestycja Sun Towers. Na parterze nowo powstałych budynków znajdą się lokale użytkowe, a na wyższych piętach gotowe mieszkania z dostępem do balkonów lub tarasów. Teren osiedla został zaprojektowany przez uznanych architektów. Ceny nieruchomości w Sun Towers rozpoczynają się od kwoty 8 500 zł/ m kw.

Natomiast w prawobrzeżnej części miasta trwa budowa kameralnego obiektu mieszkalnego, w którym powstanie 65 nowych mieszkań o powierzchni od 27 do 122 metrów kwadratowych. Nowa inwestycja Zielona Ostoja zostanie oddana do użytkowania w II kwartale 2023 roku. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć na łatwy dostęp do punktów handlowo-usługowych, ścieżek spacerowych, morza i promenady. Mieszkanie w inwestycji Zielona Ostoja można kupić w cenie od 13 500 zł/ m kw.

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.