Strona główna / Lokalne / Podpisano kontrakt na budowę promów mających pływać po Bałtyku

Podpisano kontrakt na budowę promów mających pływać po Bałtyku

W ramach umowy Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. wybuduje trzy promy, z których dwa będą pływać w barwach Unity Line, spółki zależnej PŻM. Częścią umowy jest list intencyjny, zawierający opcję budowy czwartego promu.

– Wiele osób nie jest zadowolonych z tej inwestycji, zwłaszcza zwolennicy fejkowego inwestora z Kataru, który miał ratować polskie stocznie, lecz dla ludzi którym zależy na tym, aby w Polsce istniał przemysł stoczniowy i nie tylko – ta wiadomość to prawdziwa rewelacja i wielka radość – napisał na facebookowym profilu wiceszef resortu odpowiedzialnego za infrastrukturę.

Będą to nowoczesne, proekologiczne niskoemisyjne jednostki napędzane czterema silnikami LNG typu Dual-Fuel ze wspomaganiem bateryjnym, zasilanych skroplonym gazem ziemnym oraz paliwem typu diesel, używanym do inicjacji zapłonu. Zamiast konwencjonalnych śrub napędowych, każdy prom będzie wyposażony w dwa pędniki azymutalne na rufie oraz dwa stery strumieniowe na dziobie, co usprawni manewrowanie w portach.

Zobacz również

Przytór. Tak teraz wygląda ulica Gradowa

Zakończyła się przebudowa ulicy Gradowej. Do końca stycznia wykonawca ma jeszcze usunąć usterki. To już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.