Strona główna / Lokalne / Kolejnych 200 mieszkańców Świnoujścia wie jak korzystać z defibrylatora AED

Kolejnych 200 mieszkańców Świnoujścia wie jak korzystać z defibrylatora AED

W mijającym miesiącu przy współpracy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Świnoujściu ze Stowarzyszeniem WINKIDS oraz dzięki wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A. odbyły się bezpłatne warsztaty BLS/AED dla Mieszkańców Świnoujścia.

W zajęciach mógł wziąć udział każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy na temat tego, w jaki sposób uratować ludzkie życie. Warsztaty odbywały się w małych, kameralnych grupach tak, aby maksymalnie i efektownie wykorzystać czas ćwiczeń. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną oraz praktyczną, podczas których uczestnicy dowiadywali się o potencjalnych zagrożeniach i przyczynach utraty przytomności oraz zatrzymania krążenia, w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego oraz jak wezwać pomoc.

W części praktycznej uczyli się jak prawidłowo wykonywać uciski klatki piersiowej i podawać oddechy ratownicze, w jakim stosunku prowadzić działania resuscytacyjne, kogo i w jaki sposób ułożyć w pozycji bezpiecznej, a także jak skutecznie użyć automatycznego zewnętrznego defibrylatora AED.

W bezpłatnych zajęciach wzięło udział około 200 mieszkańców, co pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszył się ostatni etap projektu SYSTEM ŻYCIA. Bezpłatne szkolenia dla Mieszkańców to ostatni etap tegorocznej edycji projektu System Życia.

W poprzednich miesiącach ratownicy WOPR Świnoujście oraz instruktorzy Winkids w ramach projektu SYSTEM ŻYCIA prowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w świnoujskich przedszkolach, szkołach podstawowych, a także w czasie wakacji – na kąpielisku wśród turystów i plażowiczów. W tym czasie z zakresu pierwszej pomocy, a także zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, przeszkolili ponad 5 tysięcy osób w różnym wieku począwszy od przedszkolaków po seniorów.

To już kolejna edycja projektu SYSTEM ŻYCIA, który od kilku lat, co roku realizuje świnoujskie WOPR oraz WINKIDS dzięki wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A., które pozwala na nieustające szerzenie tak ważnych dla nas wszystkich wiedzy i umiejętności ratujących ludzkie życie.”

#TerminalLNG #GAZSYSTEM #BalticPipe

Zobacz również

Zagrają dla WOŚP na sportowo 

W przeddzień finału 30. WOŚP w sobotę 29 stycznia 2022 r. jak już stało się …

Jeden komentarz

  1. Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.