Strona główna / Lokalne / Na rondzie na Warszowie instalowane są latarnie. Będzie bezpieczniej

Na rondzie na Warszowie instalowane są latarnie. Będzie bezpieczniej

Informowaliśmy w tym tygodniu o fatalnych warunkach na rondzie na Warszawie. Tamtędy jeżdżą kierowcy ciężarówek do/z terminalu promowego oraz mieszkańcy Świnoujścia jadący na przeprawę promową. Radny Sławomir Nowicki z Grupy morskiej zwrócił uwagę, że ten fragment drogi jest  niebezpieczny przez słabo widoczne oznakowanie poziome oraz brak oświetlenia.

– W tej chwili montowane jest oświetlenie, które z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa w tym miejscu. To efekt złożonej kilka dni temu interpelacji. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia w sprawie złego stanu ronda i przyległej infrastruktury przy ul. Wolińskiej (droga krajowa nr 3). Zostało do wykonania jeszcze kilka niezbędnych elementów, o których pisaliśmy w interpelacji, ale najbardziej cieszy, że reakcja jest bardzo szybka. Kolejny raz, wspólnymi siłami zmieniamy Świnoujście na lepsze i bezpieczniejsze miejsce do życia. – czytamy na Facebooku Grupy Morskiej.

Zobacz również

Terminal Promowy w Świnoujściu przyjmie największe promy pływające po Bałtyku

Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uczestniczył w konferencji „Perspektywy polskiego …

Jeden komentarz

  1. Nie wiem czy rzeczywiście Grupa Morska to załatwiła, ale dobrze, że coś się dzieje. To, w jaki sposób oznakowane było to rondo to był skandal. Za pierwszym razem, prawie wpadłem na wysoki krawężnik (w nocy naprawdę go nie było widać). Do dzisiaj nie stoją tam żadne elementy, które świadczyłyby o tym, że krawężnik tam jest (a za krawężnikiem rów, dość głęboki). Wystarczyłoby postawić 2 pachołki…

    Dzisiaj przejeżdżałem tamtędy i rzeczywiście latarnie stoją. Nie w najbardziej niebezpiecznym miejscu ale może to wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.