Strona główna / Lokalne / Rozbiórka drogi, wklejanie kotew, wykańczanie rampy. Co jeszcze na budowie tunelu?

Rozbiórka drogi, wklejanie kotew, wykańczanie rampy. Co jeszcze na budowie tunelu?

Nie ustaje tempo prac na budowie tunelu pod Świną. Intensywne roboty są prowadzone zarówno pod ziemią, jak i na powierzchni. W ostatnim tygodniu m.in. zdemontowano stary układ drogowy w rejonie ronda Wolin. Nowe drogi powstają po obu stronach cieśniny. Podobnie jak sieć uzbrojenia terenu.

W ubiegłym tygodniu sporo działo się na wyspie Uznam, w komorze startowej, gdzie uszczelniano ściany szczelinowe i demontowano ramę oporową TBM.

Poza tym wykańczano i uszczelniano konstrukcję rampy, czyli odcinek od segmentu pierwszego do szesnastego.

Wciąż intensywnie pracuje zakład prefabrykacji, który wykonuje zbrojenia i prefabrykaty, wykorzystywane w tunelu.

Gołym okiem widać postęp prac przy budowie budynków Centrum Obsługi i stacji Trafo TK3.

Z kolei na wyspie Wolin, w komorze odbiorczej, w ubiegłym tygodniu kontynuowany był demontaż Wyspiarki. Wykonywano również łoże dla bram TBM. Zdemontowane elementy maszyny na bieżąco są przewożone na place składowe.

W rejonie segmentów R1 – R16 wykańczana jest konstrukcja rampy. W dalszym ciągu trwa także demontaż ściany szczelinowej, zamykającej komorę odbiorczą TBM od strony rampy.

A co wewnątrz tunelu? Prowadzone są prace związane z budową wyjść ewakuacyjnych. Trwa wiercenie otworów pod lance mrożeniowe. Kontynuowane jest także  wiercenie i wklejanie kotew pod wsporniki dla prefabrykatów. Nieustannie wykonywana jest prefabrykacja oraz montaż zbrojenia, a także deskowanie i betonowanie wsporników pod konstrukcje w tunelu TBM.

Zobacz również

Kierowca źle zaparkował. Ma 800 zł mniej w portfelu

Niefrasobliwy kierowca zaparkował pojazd na kopercie dla osoby niepełnosprawnej. Oczywiście nie posiadał karty osoby niepełnosprawnej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.