Strona główna / Lokalne / Olbrzymie drzewo runęło na przejście dla pieszych w Świnoujściu

Olbrzymie drzewo runęło na przejście dla pieszych w Świnoujściu

Od wczoraj ostrzegamy was o silnym porywistym wietrze – szczególnie nad morzem. Dziś przed południem w Świnoujściu na ulicy Grunwaldzkiej wiatr przewrócił na chodnik olbrzymie drzewo. Cudem nikomu nic się nie stało.

Drzewo upadło na bardzo uczęszczany chodnik i ulicę. Na miejsce wezwano strażaków, którzy usunęli zagrożenie. Na zdjęciach widać, że drzewo miało spróchniałe korzenie.

Kilka miesięcy temu, w pobliżu, doszło do podobnego zdarzenia.

Zobacz również

Terminal Promowy w Świnoujściu przyjmie największe promy pływające po Bałtyku

Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uczestniczył w konferencji „Perspektywy polskiego …

3 komentarze

  1. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    I problem się rozwiązał z widocznością pieszych na przejściu dla pieszych.

    • W innym miejscu podobny problem. Ja już kilkukrotnie informowałam urząd miasta o tym, że jadące ulicą Krzywoustego ciężarówki z materiałami budowlanymi zahaczają o konary drzew, które wchodzą w skrajnię. Nie raz już grube konary spadały na jezdnię i chodnik, pewnej nocy nawet całe drzewo runęło na jezdnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć było blisko nieszczęścia. Pani z urzędu twierdzi, że skrajnia jest zachowana i już. Nikt tego nawet nie sprawdził.

  2. Bez przyjemności, ale czekam kiedy kolejne “zawieszone w powietrzu” drzewo spadnie na puste głowy pseudoekologów utrudniających usuwanie tych drzew śmierci. Każde drzewo przy ulicy, które ma więcej niż 80 lat powinno byś usuwane z urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.