Strona główna / Lokalne / Zmieni się organizacja ruchu na ulicy Skandynawskiej

Zmieni się organizacja ruchu na ulicy Skandynawskiej

Prosimy kierowców o zwiększoną uwagę i ostrożną jazdę na drodze krajowej nr 3 w Świnoujściu, tzn. na ulicach Skandynawskiej i Wolińskiej.

Wszystko w związku z robotami prowadzonymi w ramach budowy tunelu pod Świną oraz pracami związanymi z planowaną budową drogi ekspresowej S3.

W tym tygodniu zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ulicy Skandynawskiej pomiędzy ulicą Duńską a ulicą Ludzi Morza. Jezdnia zostanie zwężona po północnej stronie. Skrajny pas ruchu po południowej stronie, który dotychczas był przeznaczony do jazdy z ulicy Skandynawskiej na wprost w ulicę Wolińską i w prawo w ulicę Ludzi Morza, tymczasowo będzie służył wszystkim trzem relacjom – w prawo w ulicę Ludzi Morza, na wprost w ulicę Wolińską i w lewo w ulicę Ludzi Morza.

Ruch z ulicy Wolińskiej i z ulicy Ludzi Morza przez ulicę Skandynawską w kierunku ulicy Duńskiej odbywał się będzie środkiem jezdni – po dotychczasowych pasach przeznaczonych do lewoskrętu dla kierunku przeciwnego i po powierzchni wyłączonej z ruchu. Dokładny termin wprowadzenia tej czasowej organizacji ruchu uzależniony jest od warunków pogodowych, które muszą umożliwiać umieszczenie tymczasowych znaków pionowych i poziomych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Od początku kolejnego tygodnia (tzn. od 31 stycznia 2022 r.) na ulicy Wolińskiej w Świnoujściu oraz dalszych odcinkach drogi krajowej nr 3 poza Świnoujściem również spodziewać się można utrudnień. Odbywać się mogą wycinki drzew przy zwężeniu jezdni i ruchu wahadłowym oraz ręczne kierowanie ruchem. W związku z tym możliwe będą chwilowe opóźnienia w ruchu komunikacji autobusowej.

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Jeden komentarz

  1. O czym Wy piszecie, co to za bełkot wykonawcy czy urzedniczy? Mylicie ul. Wolińska ze Skandynawską, widać że te dwie ulice to dla was jedno. Nazwy ulic pochodzą z Google Mapa czy z jakiś starych planów z końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku? W tych latach ulicą Skandynawska biegł stary przebieg trójki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.