sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / W poniedziałek przyjadą do Międzyzdrojów pierwsi uchodźcy. Podano godzinę spotkania wolontariuszy

W poniedziałek przyjadą do Międzyzdrojów pierwsi uchodźcy. Podano godzinę spotkania wolontariuszy

W poniedziałek przyjadą do Międzyzdrojów pierwsze osoby potrzebujące pomocy – starsze i młodsze kobiety, same i z dziećmi – informuje zastępca burmistrza Międzyzdrojów Beata Kiryluk. OSP w Międzyzdrojach włącza się w jakże potrzebną pomoc obywatelom Ukrainy.

Można przywozić dary dla uchodźców do Wikliny w Wapnicy. Od poniedziałku działać również będzie punkt pomocowy w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Potrzebne są:

  • produkty higieniczne (środki czystości: mydła, szampony itp., pieluchy dla dzieci, chusteczki nawilżane, podpaski),
  • żywność i woda ( słoiczki dla dzieci, kaszki, mleka modyfikowane, konserwy, chleb, słodycze dla najmłodszych, kawa, herbata, cukier),
  • produkty takie jak: smoczki, butelki na mleko, naczynia jednorazowe
  • paracetamol, ibuprofen, aspiryna, nospa, węgiel
  • pościel, koce
  • ubrania i obuwie

– Wierzę, że wszyscy znajdziemy się ponad podziałami i skupimy się na pomaganiu ludziom, którzy uciekają przed najgorszym, co może zgotować naród, drugiemu narodowi- wojną. Przyjmujemy kobiety i dzieci w różnym wieku. Proszę otwórzmy nasze serca – zaapelowała zastępca burmistrza Międzyzdrojów Beata Kiryluk.

Wszyscy międzyzdrojscy wolontariusze, osoby które chcą dołączyć – w tym mieszkające i pracujące w Międzyzdrojach osoby z Ukrainy spotkają się w poniedziałek w Międzynarodowym Domu Kultury o godzinie 19.

OSP w Międzyzdrojach włącza się w jakże potrzebną pomoc obywatelom Ukrainy. Druhowie udostępniają własne samochody (dwa busy osobowe). OSP posiada także busa transportowego, którego można wykorzystać do odbioru darów ze wskazanego adresu i przewiezienia do MDK.

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.