Strona główna / Lokalne / X edycja biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

X edycja biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

W związku z uroczystymi obchodami Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 8. Flotylla Obrony Wybrzeża wraz ze świnoujskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizowała X edycję biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na dystansie 1963 metrów. Celem biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 oraz propagowanie wiedzy z historii.

Wydarzenie odbyło się w tym roku w ponad 400-tu miastach w całej Polsce. Tegoroczny bieg został zorganizowany już po raz 10-ty. W pierwszą niedzielę po Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 6 marca, na stadionie miejskim w Świnoujściu do zawodów przystąpiło kilkudziesięciu zawodników.

„Cieszymy się, że w imprezie uczestniczyły całe rodziny, sporo młodych ludzi. Trasa to zawsze 1963 metry. W 1963 roku zginął w walce ostatni żołnierz wyklęty. W ten sposób skończyła się zbrojna działalność podziemia antykomunistycznego.” – powiedział po biegu Szef Sekcji WF i sportu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża komandor podporucznik Marcin Malkowski.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …