Strona główna / Lokalne / Niecodzienny widok na zbiorniku LNG. Co tam się działo?

Niecodzienny widok na zbiorniku LNG. Co tam się działo?

W dniach 21, 22 i 23 marca 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu odbyły się kolejne już ćwiczenia ratownicze.

Podobnie jak podczas ćwiczeń styczniowych tematem ćwiczeń było organizowanie działań ratowniczych podczas wypadku na terenie budowy trzeciego zbiornika LNG, gdzie jedna osoba została poszkodowana, a udzielenie jej pomocy wymagało wykorzystania technik z zakresu ratownictwa wysokościowego. Tym razem jednak w roli uczestników i instruktorów wzięli udział strażacy ze specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego „Pająk” ze Szczecina oraz „Wiatrak” z Kołobrzegu. Świnoujscy strażacy zyskali bardzo cenną wiedzę i doświadczenie przekazane przez strażaków wyspecjalizowanych w ratownictwie wysokościowym. Goście spoza Świnoujścia otrzymali możliwość zapoznania się ze specyfiką działań ratowniczych na terenie budowy zbiornika LNG oraz wypracowali optymalny sposób działania podczas ewakuacji poszkodowanego ze zbiornika.

Opracowanie: bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.