Strona główna / Lokalne / ZWiK uspokaja: woda w kranach nadaje się do spożycia

ZWiK uspokaja: woda w kranach nadaje się do spożycia

W związku z pojawieniem się informacji o złej jakości wody dostarczanej do miasta, Zakład Wodociągów i Kanalizacji wyjaśnia, że  dzisiaj (środa 13 kwietnia 2022.) w godzinach  rannych  w wodzie na wejściu  do stacji uzdatniania Granica została stwierdzona niewielka ilość bakterii z grupy Coli. Nie stwierdzono jednak szkodliwych bakterii kałowych.

Stacja uzdatniania wody Granica została wyłączona  w godzinach rannych i obecnie prowadzone są badania wody w celu  ustalenia miejsca zanieczyszczenia. Ze wszystkich studni ujęcia pobrano próbki wody do analizy. Pierwsze wyniki będą znane jutro (czwartek).

Obecnie lewobrzeżna część miasta zasilana jest tylko ze stacji  uzdatniania „Wydrzany”, która podaje wodę o parametrach  wody  zgodnych  z normą. Woda z ujęcia „Wydrzany” dostarczana do obiorców jest bezpieczna i nadaje się do spożycia. To jednak powoduje znaczne obniżenie ciśnienie wody. Na wyższych piętrach może nie być jej wcale. Utrudnienia mogą potrwać do piątku  do godzin popołudniowych.

W związku z zaistniałą sytuacją rodzice dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli i żłobka są proszeni, aby jutro (czwartek 14 kwietnia) dzieci – oczywiście jeśli jest to jest możliwe – zostały w domach. A dzieci, które przyjdą do placówek miały ze sobą wodę.  

Natomiast ZWiK informuje, że ogólnodostępny punkt poboru wody znajduje się przy bramie wjazdowej przy ul. Daszyńskiego 38 (czerwony budynek ZWIK przy skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego i Steyera).

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.