Strona główna / Lokalne / Ten jeden budynek całkowicie zmienia wygląd centrum Świnoujścia

Ten jeden budynek całkowicie zmienia wygląd centrum Świnoujścia

W ścisłym centrum Świnoujścia jest kilka niezabudowanych parceli. Ich właściciele kupili tereny wiele lat temu i nie zdecydowali się ich zabudować.

Biuro Projektów ABC pokazało jak bardzo zmieniłby się plac Wolności, gdyby wybudować jedną kamienicę nawiązującą wyglądem do sąsiedniej zabudowy. Jak Wam się podoba?

– Klasyczna, historyczna architektura. Zabudowa uzupełniająca w jednym z ważniejszych punktów miasta – plac Wolności w Świnoujściu. Jest to, konstrukcyjnie i funkcjonalnie, jeden budynek, ale z dwiema różnymi elewacjami, po to aby nawiązać do rozmiarów sąsiednich budynków – czytamy na Facebooku Biura Projektów ABC.

Foto: Biuro Projektów ABC

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

7 komentarzy

  1. Czy tam nie powinno być bramy ? Brama tam musi BYĆ !

  2. super, Panowie K&M 🙂

  3. Całkowicie ohydny nie podoba mi się, już lepiej aby stały tam stragany !

  4. Na zdjęciach wszystko ładnie wygląda, ale zaraz zacznie się cięcie kosztów, aneksy, zmiany planów i powstanie kolejny architektoniczny gniot, który zapaskudzi ścisłe centrum miasta i takim wałem, jakiś znajomy królika uzyska za półdarmo atrakcyjną działeczkę w centrum miasta.

  5. Nie podoba się beee

  6. I słusznie! Np.we Francji bardziej dbają o spójność architektoniczną. Tu nie chodzi zresztą tylko o spójność, po prostu jest co naśladować, tam są po prostu ładne kamienice, bo brzydkich nie byłoby sensu multiplikować. Ale czy Pracownia ABC ma tu jakiś głos decydujący? Wątpię.

    • Bardzo dobrze że się nie zgadzają.Kolejny beton chcą dobudować. Te budka z kurczakami to przynajmniej namiastka normalności jak była.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.