Strona główna / Lokalne / Karolina Romańska wystąpi na Mistrzostwach Polski

Karolina Romańska wystąpi na Mistrzostwach Polski

Świnoujścianka – Karolina Romańska będzie reprezentować nasze miasto na PZLA Mistrzostwach Polski. Karolina jest członkiem zarządu Stowarzyszenia „Biegacze Świnoujście”, reprezentuje również klub RK Athletics Warszawa.  Od 2020 roku trenuje pod czujnym okiem Dominiki Stelmach, która jest rekordzistką Polski w tym biegu (85,307 km).  

23 kwietnia 2022 r. (sobota) w ramach III edycji biegu „6 godzin pełnej MOCY” Polski Związek Lekkiej Atletyki wyłoni pierwszą historyczną Mistrzynię i Mistrza Polski w biegu ciągłym na dystansie 6 godzin.

Spośród zgłoszonych ponad 100 zawodników, kolegium biegu wybrało finałową pięćdziesiątkę, która weźmie udział w wielkim finale na stadionie Śląskim w Chorzowie. Dodatkowo w zawodach wezmą udział goście z zagranicy (Austria i Serbia, Rumunia, Belgia, Ukraina i Czechy). Naturalnie nasz kraj będzie reprezentować niemal cała polska czołówka biegaczy ultra z kadrowiczami na czele. Tacy biegacze jak Patrycja Bereznowska, Andrzej Piotrowski, Roman Elwart, Wojciech Kopeć czy zwycięzca poprzednich dwóch edycji, Dariusz Nożyński gwarantują wysoki poziom sportowy, który może skutkować kolejnymi rekordami kraju, a może nawet i świata. Bieg jest także kwalifikacją do kadry Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata w biegu na dystansie 100km w Berlin/Bernau i na Mistrzostwa Europy w biegu na 50km w Hiszpanii.

Miło jest nam poinformować, że Świnoujście w tym biegu reprezentować będzie nasza koleżanka Karolina Romańska, członek zarządu Stowarzyszenia „Biegacze Świnoujście”, reprezentująca również klub RK Athletics Warszawa. Karolina od 2020 roku trenuje pod czujnym okiem Dominiki Stelmach, która jest rekordzistką Polski w tym biegu (85,307 km).

Karolina, trzymamy kciuki!

 

Biegacze Świnoujście

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.