Strona główna / Lokalne / Świnoujścianie zwycięzcami Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w skoku wzwyż

Świnoujścianie zwycięzcami Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w skoku wzwyż

Zawody sportowe w ramach Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego  odbyły się w dniu 07 maja 2022 r. Wyjazd na zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

W tegorocznych zawodach wystartowało 271 zawodników i zawodniczek reprezentujących 21 klubów z województwa pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.
Wśród nich wystartowali również młodzi zawodnicy z klubu LA „OSiR Wyspiarz” którzy zaprezentowali się rewelacyjnie. Pokazali niesłychaną wolę walki i bardzo wysoki poziom sportowy, co zaprocentowało uzyskaniem wartościowych wyników. Padło wiele rekordów życiowych i po raz kolejny udowodnili, że kochają „królową sportu” i z pewnym poświęceniem uczestniczyli w sportowej rywalizacji.
Klasą dla siebie okazał się Dawid Pecyna, który w biegu na 600 m uzyskał bardzo dobry wynik 1,27,40  ustanawiając  kolejny rekord życiowy. Jest to drugi wynik w Polsce w kategorii U16. Dawid uzyskał również II klasę sportową. Jest wielokrotnym Mistrzem Województwa na dystansach 600 i 1000 m. Kolejne znakomite występy zaprezentowali nasi skoczkowie. Lena Szepke wygrała konkurs w skoku wzwyż z wynikiem 150 cm i uzyskała IV klasę sportową. Franciszek Gralak nie miał sobie równych i zwyciężył konkurs w skoku wzwyż z wynikiem 170 cm, poprawiając swój rekord życiowy na obiekcie otwartym o 7 cm – uzyskał V klasę sportową.
Fantastycznie zaprezentowała się Maja Major w biegu na 300 m, która uzyskała bardzo wartościowy wynik 45,71, ustanawiając rekord życiowy i uzyskując IV klasę sportową. Aktualnie jest to najlepszy wynik w kategorii U14 w województwie zachodniopomorskim.

Na uwagę zasługują również bardzo wartościowe wyniki:
Magdy Karpińskiej w biegu na 1000 m – 3,18,17 – IV klasa sportowa ( rekord życiowy)
Adama Grudnia w biegu na 100 m – 12,40 – V klasa sportowa ( rekord życiowy)
Julii Jagusz w biegu na 300 m – 49,18 (rekord życiowy).
Nasz klub reprezentowała 23 osobowa grupa młodych lekkoatletów w składzie: Natalia Koszykowska, Magda Karpińska, Małgorzata Błachnio, Oliwia Czerniawska, Jessica Dackard, Kamil Gajewski, Franciszek Gralak, Adam Grudzień, Justyna Guzenda, Julia Jagusz, Wiktoria Kanclerz, Rafał Kowalczyk, Maja Major, Jagna Szablewska, Jan Mathews, Gabriela Salamonik, Lena Szepke, Nina Bandkowska, Michał Bajek, Dawid Pecyna, Agata Jeglińska, Alicja Sikorska, Julia Niebesny.

Kolejny start naszych zawodników będzie można obejrzeć już 21 maja 2022 r. o godzinie 13.00 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu przy ulicy Matejki 22, gdzie odbędzie się IV Lekkoatletyczny Mityng „Wyspiarza”. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.