Strona główna / Lokalne / Połącz wysiłek fizyczny z myśleniem na świeżym powietrzu. Już niedługo Rajd na Orientację

Połącz wysiłek fizyczny z myśleniem na świeżym powietrzu. Już niedługo Rajd na Orientację

Stowarzyszenie „Biegacze Świnoujście” informuje, że 15.05.2022 roku o godzinie 10.00 na Polance Biwakowej przy ul. Jachtowej odbędzie się Rajd na Orientację, którego główną zasadą będzie zdobycie punktów kontrolnych rozmieszczonych po naszym pięknym mieście.

Stowarzyszenie wychodzi naprzeciw tym, którzy lubią łączyć wysiłek fizyczny z myśleniem. Ruch na świeżym powietrzu i w bliskim kontakcie z naturą to najlepsza forma aktywności na wiosnę. Potrzebna będzie: wytrzymałość, siła, spryt, a przy tym koncentracja, szybkie podejmowanie decyzji i ciągłe planowanie.

Propozycje kategorii:
  • kategoria Rodzinna – minimum 1 rodzic (opiekun) z dzieckiem/dziećmi (podopiecznym/podopiecznymi) – tylko dla rowerzystów,
  • kategoria indywidualna Chodziarze/Nordic walking – kobiety i mężczyźni;
  • kategoria indywidualna Rowerzyści – kobiety i mężczyźni.
  • kategoria indywidualna Biegacze – kobiety i mężczyźni;
O co chodzi w biegu na orientację?
O jak najszybsze przebycie określonej trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi. Którędy zawodnicy pokonają dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od nich: ich sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii. Do pomocy każdy zawodnik na starcie otrzyma tylko mapę.
Żeby ukończyć zawody, uczestnik musi zaliczyć jak najwięcej punktów w czasie 3,5h. Swoją obecność w tych miejscach potwierdza odbiciem pieczątki na karcie startowej.
Ważne: biuro zawodów (polanka biwakowa ul. Jachtowa) będzie czynne od godz.8.00 do 09.45 a limit uczestników wynosi tylko 60 osób.

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.