Strona główna / Lokalne / Przepłynął kajakiem z Przemyśla do Świnoujścia w 11 dni i pobił rekord Aleksandra Doby

Przepłynął kajakiem z Przemyśla do Świnoujścia w 11 dni i pobił rekord Aleksandra Doby

Wojciech Sobierajski przepłynął kajakiem z Przemyśla do Świnoujścia w 11 dni i pobił rekord Aleksandra Doby z 1989 roku, który ten sam dystans (1200 km) pokonał w 13 dni.

Rekord kajakowy był wyjątkowy dla Wojtka, ponieważ należy do podróżniczej legendy – Aleksandra Doby. Po drugie nie jest to pierwsze podejście Wojtka do tego rekordu. W czerwcu minionego roku ze względów zdrowotnych musiał wycofać się po czterech dniach walki. Przepłynął wówczas 430 km. Już wtedy jednak obiecał, że ten rekord będzie należał do niego. Nic tak nie motywuje wielokrotnego rekordzistę Polski, świata i Guinnessa jak niepobity rekord.

Towarzyszył mu Ivan Kohut, z którym w 2020 roku pobił inny rekord – wspólnie przepłynęli tysiąc kilometrów w 9 dni. Aby dotrzeć do Świnoujścia, musieli przepłynąć siedem rzek: San, Wisła, Brda, Kanał Bydgoski, Noteć, Warta i Odra, Zalew Włocławski i Szczeciński (na którym fale potrafią być takie same, jak na morzu!), kilkanaście progów wodnych oraz śluz.

Foto: Olimp Sport

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.