Strona główna / Lokalne / Parkrun na zdrowie

Parkrun na zdrowie

Według badań przeprowadzonych przez Stanford University School of Medicine, poranny bieg jest skuteczny w zwiększaniu ludzkiej żywotności i zmniejszaniu efektu starzenia, z korzyścią dla układu sercowo-naczyniowego.

Jest przydatny do zwalczania otyłości i zachowania zdrowia – jest częścią zdrowego stylu życia. W myśl tych badań i definicji po raz 240 w Parku Zdrojowym w Świnoujściu zebrali się pasjonaci biegania, truchtania i chodzenia, aby rozpocząć zdrowy dzień w ramach parkrun Świnoujście.

Na linii startu stanęło 41 uczestników z czego 18 to zawodniczki a pozostałe 23 osoby to zawodnicy. Popełniono dzisiaj 7 rekordów życiowych a 4 osoby zadebiutowały nie tylko w naszej lokalizacji, ale i w ramach parkrun przez co jest nam szczególnie miło, że wybrali właśnie naszą lokalizację na swój debiut. W dniu dzisiejszym najlepszą kondycją i szybkością popisały się: Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (22:47), Agnieszka GRYMUŁA (23:46 – New PB) i Monika MURAWSKA (26:05).

Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się dzisiaj: Jacek GIBA (19:03), Mariusz DĘBICKI (19:42 – Debiut) oraz Damian MIKIEWICZ (20:41). Wszystkim najszybszym gratulujemy wyników a pozostałym udziału w zmaganiach – dziękujemy. A szczegółowych wyników z całą masą mniej lub bardziej potrzebnych statystyk należy szukać na www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/ – miłej lektury.

Tak jak Tristan ma Izoldę, Romeo ma Julię, Zosia ma Tadeusza tak parkrun ma wolontariuszy. Są oni sobie wierni i nierozłączni. I na dzisiejszym #240 parkrun Świnoujście było czuć tę więź, ponieważ 10 wolontariuszy z wielką radością, miłością i zaangażowaniem zorganizowało zawody. Dziękujemy wam za okazane wsparcie i profesjonalizm na wyznaczonych odcinkach tego nie zawsze łatwego przedsięwzięcia.

A już za tydzień lub nawet za 7 dni ponownie spotkamy się w parku by celebrować #241 parkrun Świnoujście. Zatem zapraszamy wszystkich chętnych do zmierzenia się z pięciokilometrowym dystansem z pomiarem czasu po alejkach świnoujskiego Parku Zdrojowego.

Spotykamy się na linii startu usytuowanej koło boiska i startujemy punktualnie o 9.00. Musicie tam być.
Czekamy na Was. Do zobaczenia.
Zespół parkrun Świnoujście

 

Notatka: Zbigniew Kosel
Foto: Marcin Ruciński

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.