Strona główna / Lokalne / Pieniądze na świnoujskie autobusy elektryczne
Autobus elektryczny w Szczecinie

Pieniądze na świnoujskie autobusy elektryczne

25 mln zł z Funduszy Europejskich trafi na realizację inwestycji w zrównoważony transport miejski do Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego (SOM).

Nowe środki transportu pojawią się w Szczecinie, Policach i oczywiście w Świnoujściu.

To realizacja inwestycji zaproponowanych przez Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wcześniej wstępnie rekomendowanych, a teraz również zaopiniowanych pozytywnie. Mamy nadzieje, że to dofinansowanie przełoży się na szybkie wdrożenie projektów przez wszystkie samorządy. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, komunikacja publiczna oraz usługi publiczne staną się bardziej dostępne. To wyraz zrównoważonego rozwoju.

– Podkreślał wojewoda Zbigniew Bogucki.

Zgodnie z informacją Ministerstwa pieniądze z dodatkowej puli 25 mln zł dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego przeznaczone będą na zakup 6 autobusów elektrycznych dla Świnoujścia. Dzięki realizacji projektu rozwinie się transport zbiorowy w Świnoujściu i SOM. Poprawi się bezpieczeństwo podróży, jej jakość oraz atrakcyjność.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Jeden komentarz

  1. Sieć trolejbusową można by było rozwiesić i kupić TROLEJBUSY. Trolejbusami można by było całkowicie (przynajmniej na lewobrzeżu) zastąpić autobusy. Druga opcja: autobusy hybrydowe typu plug-in mogące jeździć na samym silniku elektrycznym i jednocześnie nienarażone na holowanie w razie wyczerpania baterii pod warunkiem że w baku będzie paliwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.