Strona główna / Lokalne / Wyjazd studyjny polsko – niemieckie spotkania przedsiębiorców

Wyjazd studyjny polsko – niemieckie spotkania przedsiębiorców

Centrum Usług Doradczych zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym  pod hasłem „Polsko- niemieckie spotkania przedsiębiorców – wybrane przykłady przedsiębiorczości na niemieckiej stronie wyspy Uznam”, która odbędzie się 9 czerwca 2022 roku.

– W czasie wizyty odwiedzimy fabrykę koszy plażowych – firmę z wieloletnią tradycją. Uczestnicy będą mieć okazję zapoznać się ze zróżnicowaną ofertą zakładu po którym oprowadzać będzie właściciel.  To tu wyprodukowany został największy kosz plażowy na świecie, który zobaczyć można w Heringsdorfie – mówi Katarzyna Rówińska.

Kolejnym punktem  wizyty będzie ścieżka w koronach drzew  stanowiąca przykład inwestycji wzbogacającej ofertę turystyczną regionu. Obiekt  został otwarty w czerwcu 2021 roku – w trudnym dla przedsiębiorców okresie pandemii. Zarządzający nim podzielą się z nami swoim doświadczeniami, opowiedzą o idei  przedsięwzięcia i jego rozwoju.

– Wizytę zakończymy w zakładzie „Naturmanufaktur Inselmühle Usedom”, w którym będziemy mogli zapoznać się z procesem produkcji regionalnych produktów kulinarnych – zachęca Katarzyna Rówińska.

Manufaktura powstała w dawnym budynku młyna  w którym przez 160 lat mielono zboże. Dziś historyczne mury, kryją nowoczesne urządzenia i technologie  na bazie których powstają oleje spożywcze tłoczone na zimno, naturalne soki,  owocowe, musztarda pomorska i inne regionalne specjały.

Wyjazd ten będzie okazją nie tylko do wzajemnego poznania się  i  nawiązania biznesowych kontaktów, ale również  może stanowić inspirację do podejmowania nowych obszarów aktywności.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Transgraniczna sieć Centrów Usługowo-Doradczych jako siła napędowa polsko-niemieckiej współpracy w Euroregionie Pomerania i Powiecie  Märkisch-Oderland”.

Zgłoszenie udziału:

– za pośrednictwem strony internetowej: REJESTRUJ

Termin przesyłania zgłoszeń- 24 maja 2022 roku ( liczba miejsc jest ograniczona).

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.