Strona główna / Lokalne / 13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze Świnoujścia. Teraz strażacy opublikowali raport.  W działaniach uczestniczyło łącznie 32 ratowników z JRG nr 1 i JRG nr 2, Wojskowej Straży Pożarnej, OSP Karsibór i OSP Przytór.

Działania były prowadzono pod kierownictwem Policji wspólnie z innymi służbami: Siłami Zbrojnymi, Strażą Graniczną, WOPR-em i leśnikami.  Poszukiwania prowadzono na obszarach leśnych w obrębie ulic Wojska Polskiego, Bałtyckiej, Legionów i Zamkowej. Następnie sprawdzono las i ogrody działkowe w okolicach ulicy Bydgoskiej, Gdańskiej i Szkolnej, obszar ogródków  działkowych „Granica” i „Nad zalewem” oraz las położony wzdłuż ulicy Karsiborskiej. Do akcji zadysponowana została także grupa poszukiwawcza z psem ratowniczym z OSP Wołczkowo (powiat policki), która została zawrócona z drogi, gdyż poszukiwany tuż przed godziną 18.00 został odnaleziony.

 

Opracowanie: st. bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.