Strona główna / Lokalne / Letnie koncerty w parkowej altanie

Letnie koncerty w parkowej altanie

W środę 22 czerwca zapraszamy wszystkich do udziału w naszym nowym projekcie muzycznym. Letnie wieczory w Altanie Koncertowej w Parku Zdrojowym z dużą dawkę dobrej muzyki. Początek o godz. 19.00! Altana znajduje się w kwartale ulic Chrobrego i Krzywoustego.

Po ubiegłorocznym wrześniowym wydarzeniu „Dzień Pierwszej Miłości”, które było jednocześnie inauguracją odnowionego Parku Zdrojowego, wiedzieliśmy że muzyka musi tu zagościć na dłużej. Dlatego w kameralnej Altanie wybrzmiewać będzie jazz z dodatkiem klasycznej nuty.

Kogo usłyszymy podczas pierwszego sezonu? Zaczniemy od kwartetu Sylwestra Ostrowskiego ze Szczecina. Dobrze już znany świnoujskim słuchaczom muzyk, zabierze nas w świat saksofonowej improwizacji na najwyższym poziomie.

W kolejnych tygodniach usłyszycie również lokalnych muzyków jazzowych m.in Czesława Bobreckiego i Andrzeja Wiśniewskiego. Odwiedzi nas też wspaniały trębacz Tomasz Kudyk ze swoim krakowskim kwintetem, gorzowska grupa C’est La Vie, Dariusz Samól ze swoją grupą saksofonistów oraz kolejny znakomity trębacz – Maciej Fortuna.

Nie zabraknie również bardziej klasycznej muzyki. Za sprawą Mariny Nikoriuk oraz Baltic Neopolis Quartet posłuchamy sobie popularnych utworów muzyki czasem zupełnie niesłusznie nazywanej poważną.

Wszystkie koncerty w Altanie odbywać będą się o godz. 19.00, a udział w nich będzie bezpłatny. Szczegóły w wydarzeniach na stronie www.mdk.swinoujscie.pl

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

3 komentarze

  1. Piękna sprawa takie koncerty w parku. Parki jest do wypoczynku i dla ludzi !!! NIE dla dzikich zwierząt. Popieprzyło co niektórych pseudo-ekologów

  2. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Zakłócanie spokoju dzikiej zwierzynie.
    Z takim pierdolamento, to do Muszli Koncertowej, a nie w parku.
    Tych urzędniczych pacanów już totalnie popieprzyło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.