Strona główna / Lokalne / Grupa Morska: Liczba miejsc, funkcjonowanie i rekrutacja w żłobkach muszą się zmienić!

Grupa Morska: Liczba miejsc, funkcjonowanie i rekrutacja w żłobkach muszą się zmienić!

„Wystosowaliśmy oficjalną interpelację do Prezydenta w tej sprawie, ponieważ zbyt wiele kwestii w systemie żłobkowym wymaga pilnych zmian! Co proponujemy: Konieczne jest zdecydowane zwiększenie liczby miejsc w żłobkach, a więc dla dzieci do lat 3.  Racjonalne jest, aby wydłużyć okres funkcjonowania żłobków. Potrzebna jest ciągłość w działaniu placówek.  System rekrutacyjny musi być jasny i przejrzysty. 

Staramy się, jako Miasto sprzyjać młodym ludziom w każdym zakresie i dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na liczbę żłobków w stosunku do liczby przedszkoli. Miasto Świnoujście zainwestowało w nowe publiczne przedszkole przy ul. Bydgoskiej, zapominając niestety o najmłodszych dzieciach, dla których rodzice również potrzebują niezbędnej opieki. Dzięki tej nowoczesnej placówce jest realna możliwość utworzenia dodatkowych oddziałów żłobka. Znacznie ułatwiłoby to funkcjonowanie rodzicom i opiekunom mieszkającym w tej części miasta. Budynek jest bardzo dobrze przystosowany, dzięki temu utworzenie dodatkowego oddziału żłobka nie powinno jakkolwiek wpłynąć na funkcjonowanie przedszkola.

Okres wakacyjny w turystycznym mieście, jakim jest Świnoujście generuje ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy. Wielu rodziców jest postawionych w sytuacji podbramkowej, która wymusza wybór pomiędzy pracą a opieką nad dzieckiem. Dzieje się tak ponieważ w okresie letnim zostaje zredukowana liczba miejsc lub obiekt zostaje zamknięty. Jest to ogromny stres dla rodziców oraz dzieci ponieważ muszą na jeden miesiąc udać się w zupełnie obce im miejsce, o ile takowe uda się znaleźć. W tym miejscu wnosimy o całoroczne funkcjonowanie oddziałów i nienarażanie najmłodszych na stres związany z adaptacją do nowego miejsca.

Bardzo ważnym aspektem, na który należy również zwrócić uwagę jest proces rekrutacji dzieci do żłobka. Dla wielu rodziców zasady przyjmowania do żłobka są niejasne. W przypadku przedszkoli procedury są opisane i dostępne na www Miasta. W celu lepszego przepływu informacji należy również utworzyć taki dokument dla rodziców i opiekunów dzieci do lat 3.”

– Czytamy na Facebooku Grupy Morskiej

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Jeden komentarz

  1. Grupa Morska znowu odkryła Amerykę. Pewnie szykują któregoś ze swoich nieudaczników na posła…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.