Strona główna / Lokalne / Dodatkowe dźwigozaury na Łasztowni, czyli znów można się huśtać

Dodatkowe dźwigozaury na Łasztowni, czyli znów można się huśtać

Słynna huśtawka zamontowana na replikach portowych żurawi będzie wakacyjną atrakcją szczecińskiej Łasztowni i nadodrzańskich bulwarów. Instalacja promująca Pomorze Zachodnie została (14 czerwca) ustawiona przy bosmanacie na Nabrzeżu Celnym. 

Huśtawka na dźwigozaurach w ubiegłym roku objechała całą Polskę (Warszawę, Łódź, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław), bardzo podobała się uczestnikom Pol’and’Rock 2021 (festiwal odbył się na lotnisku Makowice – Płoty) i turystom odwiedzającym Międzyzdroje (kilka tygodni zdobiła promenadę). A później zakotwiczyła na placu Orła Białego w Szczecinie.

Po kilku miesiącach intensywnej eksploatacji konieczne było przeprowadzenia napraw i wymiana niektórych elementów. Urządzenie przeszło kompleksowy serwis. Wykonano prace konserwacyjne, odświeżono malowanie. Pojawiły również „wzmocnienia”, dzięki którym konstrukcja będzie bardziej odporna na akty wandalizmu. Oby było ich jak najmniej, a huśtawka dawała radość i relaks tysiącom mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów.

Repliki dźwigozaurów z wygodną kilkuosobową ławką zostały zamontowane na Nabrzeżu Celnym w Szczecinie, przy bosmanacie. Kilkaset metrów od prawdziwych portowych dźwigów, które były inspiracją dla twórców huśtawki. Instalacja będzie tam stać do 30 września, jako wakacyjna atrakcja Łasztowni i bulwarów.

Huśtawka zawieszona na replikach słynnych (odrestaurowanych w 2017 r.) portowych dźwigów stojących nad Odrą w niebanalny sposób reklamuje Pomorze Zachodnie. Huśtając się, można poczuć klimat radosnego, przyjaznego regionu, zapraszającego do nadbałtyckich kurortów oraz żeglowania po zachodniopomorskich akwenach.

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.