Strona główna / Lokalne / Ratują zwierzęta. Wyciągnęli dziki ze studni

Ratują zwierzęta. Wyciągnęli dziki ze studni

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca Karsiborza, członkowie Koła Łowieckiego „Dzik” uratowali 4 młode dziki, które wpadły do jednej z nieczynnych studni.

W pobliżu studni chodziła locha. Mężczyzna powiadomił myśliwych z koła łowieckiego, którym szczęśliwie udało się uwolnić zwierzęta. Nie miały obrażeń i po wydostaniu się ze studni razem z matką odeszły w stronę lasu.

Warto podkreślić, że członkowie koła „Dzik” systematycznie współpracują z miastem w zakresie udzielania profesjonalnej pomocy rannym dzikim zwierzętom.

Małe dziki w Karsiborze, to nie jedyne zwierzęta uratowane w tym miesiącu.

– Dziękujemy mieszkańcom, którzy angażują się w pomoc rannym zwierzętom – mówi Beata Tułodziecka – Terenda, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Urzędzie Miasta Świnoujście. – Dzięki Państwa pomocy aż 16 zwierząt i ptaków trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Warnowie, otrzymując szansę na wyzdrowienie i powrót do środowiska naturalnego.

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Jeden komentarz

  1. Wielkie brawa dla wszystkich osób, które w tej sytuacji, oraz w sytuacjach dotychczasowych, o których wspomina redaktor pomogli zwierzętom, którym groziło niebezpieczeństwo! Chwała wszystkim takim LUDZIOM i członkom Koła Łowieckiego! Wielki SZACUNEK!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.