Strona główna / Lokalne / Ochotnicy ślubowali. Zakończyli 28-dniowy etap szkolenia podstawowego

Ochotnicy ślubowali. Zakończyli 28-dniowy etap szkolenia podstawowego

W niedzielę 3 lipca 2022r. o godz. 11.00 na placu Słowiańskim w Świnoujściu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa. W trakcie uroczystości 14 ochotników wypowiedziało słowa Roty Przysięgi Wojskowej, kończąc w ten sposób pierwszy 28 dniowy etap szkolenia podstawowego w Komendzie Portu Wojennego Świnoujście.

Podczas uroczystości Komendant komandor Tomasz POPIOŁEK podziękował żołnierzom za zaangażowanie oraz wytrwałość w wymagającym szkoleniu, podkreślił wagę tego wydarzenia w życiu każdego żołnierza. Szczególnie podziękowania złożył również rodzicom żołnierzy wykazujących się ponadprzeciętną inicjatywą oraz sumiennością w wykonywaniu zadań służbowych.

„To jest Wasz dzień. Gratuluję zakończenia 1 etapu szkolenia. Wiem, że sumiennie realizowaliście zadania i przygotowywaliście się do Przysięgi. Dziękuję nie tylko Wam, ale również Waszym rodzicom za pokazanie właściwych wzorców oraz wychowanie w duchu patriotyzmu, które doprowadziły Was tu dziś na uroczystość, kończącą pierwszą część Waszego szkolenia wojskowego”– podsumował komandor Tomasz POPIOŁEK. W trakcie przemówienia odczytano list Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Obrony Narodowej Pan Mariusza Błaszczaka, skierowanego do żołnierzy składających przysięgę wojskową oraz ich rodzin.

Po wypowiedzeniu słów roty przysięgi wojskowej duchowny udzielił nowo zaprzysiężonym żołnierzom błogosławieństwa.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Słowa Roty kryją w sobie wartości, które nadają sens żołnierskiej służbie.

Obowiązkiem żołnierza jest bronić i strzec sztandaru jednostki wojskowej. Jesteśmy dumni, że nowo wcieleni żołnierze, mają możliwość złożyć przysięgę wierności Ojczyźnie na Sztandar Komendy Portu Wojennego Świnoujście – nasze godło  i znak bojowy. Znak szczególny, który stanowi symbol wierności i honoru, męstwa i tradycji.

W trakcie uroczystości dla uczczenia 80. Rocznicy Powstania Armii Krajowej oraz złożenia przez elewów służby przygotowawczej przysięgi wojskowej na Sztandar Komendy Portu Wojennego Świnoujście odczytana została Rota Przysięgi Armii Krajowej.

Ostatnim punktem uroczystości było odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przez Orkiestrę Wojskową ze Szczecina, która zakończyła oficjalną część uroczystości na placu Słowiańskim, po której odbył się pokaz sprzętu wojskowego oraz żołnierski poczęstunek.

 

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.