Strona główna / Lokalne / Upały w Polsce. MSWiA apeluje, by nie zostawiać dzieci w samochodach
Palenica, 07.11.2020. Samochody zaparkowane wzd³u¿ drogi w Palenicy, 7 bm. S³oneczna i bezchmurna pogoda przyci¹gnê³a w sobotê bardzo wielu turystów w Tatry. (mr) PAP/Grzegorz Momot

Upały w Polsce. MSWiA apeluje, by nie zostawiać dzieci w samochodach

W mediach społecznościowych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed zostawianiem w pojazdach małych dzieci. Apeluje też, by reagować, gdy zobaczymy maluchy zamknięte w zaparkowanym aucie.

„Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie! Wystarczy kilka minut, by doprowadzić do tragedii” – tweeta tej treści opublikowało w środę na swoim profilu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

IMGW prognozuje w najbliższych dniach upały. Według komunikatu z godziny 9.30 w środę miejscami temperatura powietrza już przekroczyła 27, 28 stopni i prognozuje się, że w ciągu 2-3 godzin przekroczy 30 stopni. Temperatura maksymalna wyniesie dzisiaj do 37 stopni. W takich warunkach zamknięcie w rozgrzanym aucie może w kilka minut doprowadzić do śmierci.

Dlatego MSWiA apeluje, by zwracać uwagę, czy ktoś nie jest w stanie zagrożenia życia. „Jeśli zauważyłeś dziecko zamknięte w samochodzie – zareaguj!” – napisano na Twitterze.

Do tweeta dołączona jest infografika z napisem: „Pamiętaj! Podczas upałów pod żadnym pozorem nie można zostawiać dzieci w aucie!”.(PAP)

autor: Luiza Łuniewska

lui/ ok/

Zobacz również

Grupa Morska: Składamy interpelacje w sprawie pilnych działań na Warszowie

„Na wniosek naszej koleżanki i mieszkanki Warszowa, Pani Doroty Turlejskiej zwróciliśmy się do Prezydenta o …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.