Strona główna / Lokalne / O czym pamiętać podczas spaceru z psem na plaży?

O czym pamiętać podczas spaceru z psem na plaży?

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku na plaży w towarzystwie czworonoga. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach dotyczących spacerowania z psem nad morzem, które zapewnią nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny pobyt nad wodą.

Sprawdź czy możesz wejść na konkretną plażę z psem

Zanim wybierzesz się nad morze z psem sprawdź, na których plażach może Ci towarzyszyć pupil. Niektóre z nich są dostępne dla czworonogów bez ograniczeń, na inne można wchodzić z psem w określonych godzinach lub od jesieni do wiosny, czyli poza sezonem turystycznym. Dlaczego nie warto o tym zapominać? Za przebywanie z psem na plaży, na której nie jest to dozwolone, grożą kary w postaci mandatów sięgających nawet 500 zł. Podobne konsekwencje poniosą osoby wprowadzające psy na wydmy. Z całą pewnością taką kwotę lepiej wydać na coś bardziej przyjemnego.

Zapewnij psu bezpieczny wypoczynek

Jak zawsze na spacerze, również na plaży trzeba zadbać o bezpieczeństwo czworonoga, zwłaszcza w upalne dni. Przy wysokich temperaturach rozsądnie jest dłuższą przechadzkę zaplanować na wczesny ranek lub wieczór, kiedy żar lejący się z nieba nie jest tak dokuczliwy. Pamiętajmy też, że rozgrzany piasek może poparzyć łapy psa, dlatego rozsądnie jest je zabezpieczyć za pomocą specjalnych preparatów. Oprócz tego powinniśmy zadbać o miejsce na odpoczynek w cieniu – na spacer po plaży w ciepły dzień rozsądniej jest zabrać np. parasol. Na jakie niebezpieczeństwa trzeba jeszcze uważać? Zagrożeniem może być szok termiczny, dlatego jeśli pupil lubi kąpiele w morzu, w upalne dni należy pamiętać o stopniowym schładzaniu ciała – dotyczy to zarówno zwierząt, jak i ludzi. Obowiązkowo zabieramy też ze sobą wodę do picia dla psiaka.

Nie zakłócaj wypoczynku innym plażowiczom

Wybierając się na plażę należy też pamiętać, że jest to miejsce publiczne, dlatego nie możemy zakłócać wypoczynku przebywających nad morzem osób i zwierząt. Nie spuszczajmy więc pupila ze smyczy, jeśli ma on skłonności do zaczepiania ludzi bądź innych psów. Na swobodne wybieganie się powinniśmy w takiej sytuacji znaleźć dla niego bardziej odludną przestrzeń. Musimy też zwracać uwagę czy nasz czworonóg nie obsypuje plażowiczów piaskiem kopiąc dołki lub czy nie pryska na nich wodą otrzepując się po kąpieli. Oczywiście jak na każdy spacer, na plażę zabieramy ze sobą woreczki na psie odchody i sprzątamy po pupilu. Tego typu akcesoria oraz inne produkty przydatne podczas spaceru z psem znajdziesz na https://zoopers.pl/.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.