Strona główna / Lokalne / „Zlot fanów szczerości politycznej” w galerii ms44

„Zlot fanów szczerości politycznej” w galerii ms44

Zapraszamy w czwartek, 4 sierpnia o godzinie 17.00, do galerii ms44, na wystawę towarzyszącą rozpoczynającemu się w tym tygodniu Markowemu Festiwalowi. Wystawa, pięciu artystek, prezentującą malarstwo; Klaudii Prabuckiej, Aleksandry Bek, Aleksandry Stankiewicz, rzeźby Wiktorii Walendzik i płaskorzeźby Justyny Kramarz, jest oczywistym zapisem osobistych doświadczeń każdej z nich.

Prace, choć pozornie zabawne i pociągające, służą jednak krytyce kultury masowej, która współcześnie wchłonęła zarówno sztukę jak i religię. Ta artystyczna ideowa definicja nieszczerości kulturowej współczesnego świata, jest jednocześnie kpiną z poprawności politycznej, ale także przewrotnym odświeżeniem języka feminizmu. To intrygująca wystawa, nieznośnie lekka w swojej malarskiej i rzeźbiarskiej świeżości formy, będącej w części pochodną akademickiej formuły edukacyjnej szczecińskiej Akademii Sztuki. I jednocześnie dotkliwie szczera w dojrzałej już, jednostkowej, autorskiej, analizie współczesności. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

To intrygująca wystawa, nieznośnie lekka w swojej malarskiej i rzeźbiarskiej świeżości formy, będącej w części pochodną akademickiej formuły edukacyjnej szczecińskiej Akademii Sztuki. I jednocześnie dotkliwie szczera w dojrzałej już, jednostkowej, autorskiej, analizie współczesności.

Tytuł sierpniowej wystawy jest cytatem z obrazu Klaudii Prabuckiej; „Zlot fanów szczerości politycznej”, wskazującym na kruchość, pozorność społecznego rytuału, nie umiejącego już utrzymywać formy coraz bardziej niestabilnego, płynnego świata. Interesujące prace artystek: Aleksandry Bek, Justyny Kramarz, Klaudii Prabuckiej, Aleksandry Stankiewicz, Wiktorii Walendzik, które pokazujemy na letniej wystawie, pomimo że mogą być kroniką zapowiedzianej śmierci współczesnego świata, bo taką rolę pełni sztuka sublimując rzeczywistość. To podtrzymują prymat podstawowej cechy sztuki, katharsis, nad potrzebą artykulacji politycznych przekonań. Nie zapominając przy tym o artystycznym rzemiośle.

„Zlot fanów szczerości politycznej”

Aleksandra Bek
Justyna Kramarz
Klaudia Prabucka
Aleksandra Stankiewicz
Wiktoria Walendzik

Wystawa „Zlot fanów szczerości politycznej”, prezentująca; malarstwo, rzeźby, obiekty – zbiorowa wystawa prac absolwentek, studentek i artystek związanych z Akademią Sztuki w Szczecinie, prezentowana jest w ramach Markowego Festiwalu.

Otwarcie wystawy 4 sierpnia o godzinie 17.00 w galerii ms44

Galeria Sztuki Współczesnej ms44

Świnoujście ul. A. Krajowej 13

Wystawa potrwa od 4 sierpnia 2022r, do 30 września 2022r.

Kurator:

Kamil Kuskowski, Andrzej Pawełczyk

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.