sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, że spłoszony koń wraz z dorożką zerwał się w kierunku Portu Jachtowego im. Jerzego Porębskiego. Stróże prawa niezwłocznie udali się we wskazanym kierunku, gdzie zastali spłoszone zwierzę oraz dorożkarza z obrażeniami nogi. Sierż. Paulina Książkiewicz, zachowując zimną krew, przejęła wodze od postronnej osoby i podjęła udaną próbę uspokojenia spłoszonego zwierzęcia.

– W momencie, gdy policjantka uspokajała spłoszone zwierzę, sierż. Daniel Koczot powiadomił Oficera Dyżurnego KMP w Świnoujściu o potrzebie zadysponowania na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie ze względu na nerwowość zwierzęcia, zabezpieczył miejsce przed dostępem postronnych osób. Policjanci w rozmowie z fiakrem ustalili, że w momencie, gdy mężczyzna sprzątał po koniu, zwierzę przestraszyło się cofającego pojazdu mechanicznego i zaczęło uciekać. Mężczyzna, próbując wskoczyć na dorożkę, doznał poważnego urazu nogi, jednak ostatecznie udało mu się dostać na dorożkę i skierować konia w bezpieczne miejsce – informuje – mówi st. sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Stróże prawa przekazali konia wraz z dorożką innemu pracownikowi firmy, natomiast mężczyzna z obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala.

Foto: Policja Świnoujście

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.