Strona główna / Bez kategorii / E-book czy książka tradycyjna? Na co postawić, jeśli wydajemy samodzielnie?

E-book czy książka tradycyjna? Na co postawić, jeśli wydajemy samodzielnie?

Aktualnie e-booki, które są wydawane głównie przez influencerów, są niezwykle popularne. Coraz więcej z nich decyduje się tylko na wersję elektroniczną książki i wszystkim zajmują się samodzielnie. Czy jednak warto wciąż wydawać książki papierowe?

Zalety e-booków

Dlaczego osoby, które samodzielnie wydają książki, tak często decydują się właśnie na formę elektroniczną? Coraz więcej osób przyswaja treści na ekranach, więc chętnie po nie sięgają. Można je przeczytać nawet na smartfonie, co jest bardzo wygodne. Coraz więcej osób więc z tego korzysta. Dlaczego warto? 

Po pierwsze e-booki wymagają mniej pracy. Po napisaniu tekstu, oddaniu go do redakcji i korekty, następuje skład, który jest etapem ostatecznym. Sprzedaż również jest zautomatyzowana – książki takiej nie trzeba pakować i wysyłać. Kupujący pobiera ją na swoje urządzenia i to tyle. 

Mimo wszystko jednak wciąż książki papierowe uznawane są przez wielu za formę wiodącą. Dlaczego? 

Książki tradycyjnej

Dlaczego wciąż wiele osób tak lubi i ceni formę papierową? Nie tylko dlatego, że mamy większe zaufanie do papieru. Dla niektórych czytanie na ekranach, jeśli nie mają specjalnego czytnika, jest trudne i męczy oczy. O wiele lepiej sprawdza się tutaj książka tradycyjna. 

E-booki, które powstają, to często poradniki na przykład zawierające karty ćwiczeń. Jest więc wiele osób, które zdecydowanie woli sobie samodzielnie wydrukować taką książkę, bo wypełnianie ręczne jest dla nich wygodniejsze. 

Poza tym taka książka jest również niezależna od technologii, która, jak wiemy, bywa zawodna. 

Więcej pracy? 

Przy self-publishingu wydanie książki papierowej jest bardziej czasochłonne i wymaga większych nakładów. Tym samym oczywiście takie książki mogą być odpowiednio droższe, choć aktualnie wiedza w e-bookach także wyceniana jest bardzo wysoko, nawet jeśli ma on ledwie kilkadziesiąt stron. 

Początek drogi jest taki sam – musimy napisać tekst, poddać go redakcji, korekcie, następnie zrobić skład, zaprojektować okładkę. 

Dużym etapem jest również wybranie miejsca, gdzie wydrukujemy książkę. W dużym mieście będzie to proste, bowiem jeśli na przykład szukamy usług, jakie oferuje drukarnia, Warszawa będzie miejscem, w którym wybór będzie naprawdę szeroki. W mniejszych miejscowościach warto sprawdzić oferty drukarni internetowych, które działają na terenie całego kraju. 

Oczywiście dochodzi tutaj również ograniczony nakład i fakt, że zamówienie trzeba zapakować oraz wysłać pod podany adres.

Tekst napisano we współpracy z drukarnią JKB Print.

Zobacz również

Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?

Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.