Strona główna / Lokalne / Kierowcy jeżdżą deptakiem. Głównie to niemieccy turyści
Foto: Czytelnik Łukasz

Kierowcy jeżdżą deptakiem. Głównie to niemieccy turyści

Wjechać na deptak na ulicy Słowackiego mogą tylko mieszkańcy, taksówkarze i kierowcy autobusów. Pomimo ustawienia znaków zakazu wjazdu, pojawiają się tam pojazdy głownie kierowców z Niemiec. Trudno mówić o niezrozumieniu znaku, gdyż w Niemczech znak zakazujący ruch wygląda identycznie jak ten w Polsce.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej , podobnie jak policjanci, starają często przeprowadzać w tym miejscu kontrole. Na nic się one jednak zdają. Po odjechaniu patrolu problem powraca.

Jedynymi skutecznymi rozwiązaniami jest ustawienie np. elektronicznego pachołka sterowanego pilotem, albo całkowite usunięcie znaków zakazujących wjazdu.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

2 komentarze

  1. No i dobrze, bo nikt normalny nie będzie jeździł naokoło, tylko dlatego, ze jakaś wieśniara z pod lubelskiej wsi tak chce…

  2. A co z nagminnie jeżdżącymi pod prąd wszystkimi ulicami miasta rowerzystami, użytkownikami hulajnóg? Nie krępują się wcale, jeżdżą we dwójkę nawet po chodniku koło komendy Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.