sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Radny S. Nowicki pyta „Gdzie się podział listonosz?”

Radny S. Nowicki pyta „Gdzie się podział listonosz?”

Brak rachunków lub dostarczanie ich do skrzynek pocztowych długo po terminie to problem, z którym od długiego czasu borykają się mieszkańcy osiedla Karsibór oraz Przytór-Łunowo. Nie pomogły interwencje lokalne, a problem jest poważny. Brak terminowych opłat skutkuje odłączaniem prądu, odsetkami lub wpisem do rejestru dłużników. Radny Sławomir Nowicki wystosował oficjalne pismo w tej sprawie do Dyrekcji Okręgu Poczty Polskiej S. A. w Szczecinie.

„Szanowni Państwo!
Zwracam się do Państwa w imieniu mieszkańców osiedla Karsibór oraz osiedla Przytór-Łunowo w Świnoujściu, którego również sam jestem od wielu lat mieszkańcem. Z przykrością muszę poinformować, że od przeszło roku doświadczamy kosztownych skutków nieodpowiedzialnego zachowania listonosza z naszego rejonu. Nagminnie nie docierają do wielu naszych mieszkańców rachunki za prąd, gaz i inne media. Często zdarza się tak, że ww. rachunki trafiają do skrzynek długo po terminie płatności lub wcale. W związku z tym zdarza się, że mieszkańcy – nie ze swojej woli – zalegają z opłatami, co niesie za sobą potworne konsekwencje. Operatorzy bardzo szybko pozbawiają gospodarstw domowych prądu, a ponowne przyłączenie trwa bardzo długo. Kolejne konsekwencje, jakie spotykają mieszkańców, to wysokie odsetki od zaległych płatności, a nawet wpisy do rejestrów dłużników. Sprawę zgłaszaliśmy do właściwego miejscowo oddziału Poczty Polskiej w Świnoujściu, ale bez jakiegokolwiek rezultatu.
Liczymy na pilne i poważne potraktowanie sprawy, wyciągnięcie konsekwencji oraz poprawienie jakości obecnie świadczonych usług.” – czytamy w dokumencie

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Jeden komentarz

  1. Mam nadzieję ,ze IS mój wpis opublikuje chyba ,ze cenzura działa….. również i tu…
    Przekonamy się.

    Mam nadzieję ,że Pan radny S. Nowicki przestanie Nas mieszkańców Przytór-Łunowo reprezentować.
    Jestem jednym z młodych mieszkańców tej strony miasta, to przestaje Nam się podobać to co wyprawia na sesjach RM ten Pan ,który reprezentuje stowarzyszenie które jest właścicielem tej części miasta. Jeżeli ten Pan kogoś reprezentuje i chce się wypowiadać nawet w takim temacie jak problemy kadrowe PP to niech dokładnie to zaznaczy kogo to dotyczy, dziś z ciekawości rozpytałem kilu sąsiadów i NIKT nie ma problemów z otrzymywaniem korespondencji a listonosze tutaj naprawdę robią co mogą z całym szacunkiem dla Ich pracy.
    Dziwi mnie fakt ,ze redakcja IS nie sprawdziła tej informacji .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.