sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Rosną koszty utrzymania Uznam Areny. Czy będzie podwyżka biletów?

Rosną koszty utrzymania Uznam Areny. Czy będzie podwyżka biletów?

Koszty biletów nie są w stanie zbilansować kosztu eksploatacji takiego obiektu jak Uznam Arena, stąd część działalności jest dotowana subwencją z budżetu miasta. Podwyżka cen energii elektrycznej wzrosła w ostatnim czasie o prawie 40 proc. Stąd coraz więcej osób zadaje sobie pytanie – czy wzrosną ceny biletów.

Aktualne ceny  biletów wstępu na basen obowiązują od początku stycznia.  Godzina pływania kosztuje 15 złotych. Mniej zapłacą dzieci i posiadacze karty mieszkańca.

W okresie wakacji została obniżona cena standardowego biletu na „Tanie pływanie” z 15 zł na 12 zł, co pokazuje, że OSIR stara się nie przerzucać bezpośredniego wzrostu kosztu na klientów obiektu.

– Obecnie trwają analizy ekonomiczne które pokażą czy zaistnieje konieczność ustalenia nowych cen usług które po zatwierdzeniu przez Prezydenta Miasta Świnoujście obowiązywałyby do końca bieżącego roku – informuje Katarzyna Wenderska z OSiR Wyspiarz.

Koszt funkcjonowania obiektu jest wyższy. Wzrosły rachunki za prąd w całym kompleksie, czyli pływalni i hali sportowej. Faktura za prąd tylko w jednym miesiącu wynosi 28,5 tys. złotych. Rok temu było to o prawie 40 proc. mniej.

W sierpniu tego roku z basenu skorzystało ponad 3,8 tys. osób. Więcej chętnych do pływania jest w roku szkolnym, gdy z obiektu korzystają szkoły i uczniowie.

– W marcu było to 5786 wejść, a w sierpniu z obiektu skorzystało 3813 osób – wylicza Katarzyna Wenderska z OSiR Wyspiarz.

Jak łatwo policzyć, wpływy z biletów wstępu nie pokrywają wszystkich kosztów funkcjonowania obiektu: pensji pracowników, serwisowania, bieżących kosztów i rachunków za prąd oraz ogrzewanie.

Pływalnia kryta posiada basen sportowy i basen rekreacyjny. Na terenie obiektu jest też sauna sucha, siłownia, hala sportowa i ścianka wspinaczkowa.

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.