Strona główna / Bez kategorii / Kocie transportery i legowiska – jak wybrać odpowiedni model?

Kocie transportery i legowiska – jak wybrać odpowiedni model?

Koty to stworzenia z wyjątkowo specyficznymi potrzebami, dlatego nie każde wybrane przez opiekuna legowisko zostanie przez nie zaakceptowane. Z kolei transporter często budzi w nich strach, kojarzy się bowiem z wyprawami do weterynarza. Jak więc najlepiej wybrać odpowiednie i zarazem funkcjonalne modele? Na co opiekun kota powinien w trakcie zakupów w pierwszej kolejności zwrócić uwagę?

Transporter i legowisko – niezbędne elementy kociej wyprawki 

W trakcie przygotowań do przyjęcia pod swój dach mruczącego podopiecznego przyszły właściciel powinien zgromadzić wyprawkę, a w niej legowisko i transporter dla kota. Każdy pupil potrzebuje bowiem swojego własnego miejsca do wypoczynku, czasami z kolei niezbędne jest bezpieczne przewiezienie go na przykład do weterynarza lub hoteliku na czas urlopu opiekuna. Szeroki wybór legowisk oraz transporterów w różnych przedziałach cenowych dostępny jest na przykład tutaj: https://sklep-psiakosc.pl/legowisko-dla-kota, oraz tutaj: https://sklep-psiakosc.pl/transporter-dla-kota. Nie ma co zwlekać z zakupem tych akcesoriów, potrzebne będą one od pierwszych chwil mieszkania ze zwierzęciem.

Jak wybrać koci transporter?

Transporter dla kota powinien być solidny i skonstruowany w taki sposób, by nawet najsprytniejszy mruczek nie dał rady wydostać się z niego w trakcie podróży. Grozi to bowiem ucieczką zwierzęcia lub wypadkiem komunikacyjnym, jeżeli przewożone jest ono samochodem i rozproszy uwagę kierowcy. Przy wyborze konkretnego modelu jako opiekun powinieneś zwrócić uwagę na rozmiar  – zwierzę musi mieć możliwość swobodnie obrócić się w jego wnętrzu. Powinien on także swobodnie utrzymać jego ciężar, bez ryzyka zniszczenia czy zerwania podłogi w nim. Koniecznie sprawdź także zamki i zatrzaski, ponieważ to od nich zależy bezpieczeństwo pupila. Więcej na temat wyboru kociego transportera przeczytać możesz tutaj: https://sklep-psiakosc.pl/transporter-dla-kota.

Jakie legowisko będzie najlepsze dla kota?

Przede wszystkim zdecyduj, jaki materiał będzie odpowiedni dla Twojego zwierzaka. Pamiętaj, że koty lubią ostrzyć pazury i ugniatać łapkami miejsca, w których wypoczywają. Tkanina musi więc być trwała, by zwierzak nie uszkodził jej szybko, a wypełnienie powinno być wygodne oraz solidne. Ważny jest także rozmiar – mruczek musi mieć możliwość swobodnego wyciągnięcia się na legowisku i obrócenia się na nim. Dostosuj je także do jego upodobań – dla płochliwego zwierzaka wybierz zamkniętą budkę, śmiały kot spokojnie może rozciągnąć się na materacyku. Jeżeli czujesz, że chcesz poznać więcej informacji na temat wyboru kociego legowiska, to zajrzyj tu: https://sklep-psiakosc.pl/legowisko-dla-kota. Dowiedz się, czym różnią się między sobą poszczególne modele i sprawdź ich zakres cenowy.

Jak dbać o legowisko i transporter?

W przypadku obu produktów istotne jest utrzymywanie ich w higienie. Dlatego dobrze jest wybrać model, który łatwo i szybko można wyczyścić. W przypadku legowiska najlepiej zdecydować się na odporną na zabrudzenia tkaninę, którą można prać bez ryzyka, że pojawią się na niej uszkodzenia lub inne problemy na przykład wyblaknięcie koloru. Transporter z kolei nie powinien być skonstruowany w taki sposób, że do niektórych jego elementów nie ma swobodnego dostępu, co w efekcie utrudniać może jego czyszczenie. 

Zobacz również

Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?

Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.