Strona główna / Lokalne / Rozpoczyna się betonowanie kopuły zbiornika w terminalu LNG

Rozpoczyna się betonowanie kopuły zbiornika w terminalu LNG

Od najbliższego wtorku rozpocznie się betonowanie kopuły trzeciego zbiornika LNG w Świnoujściu. Ze względów technologicznych proces ten nie może zostać przerwany i będzie realizowany przez około 3 doby.

Kluczowa w tym kontekście jest logistyka. W związku z prowadzonymi pracami na trasie kolejowej  zamknięta została ul. N. Barlickiego na wysokości przejazdu kolejowego. Tym samym najbliższa droga dojazdu została wyłączona z użytkowania. 

– W rezultacie transport betonu będzie odbywać się przez osiedle Warszów tj. S3- ul. Ludzi Morza i  ul. N. Barlickiego, gdyż jest to jedyna dostępna droga. Informujemy o planowanych pracach, gdyż chcielibyśmy uniknąć zaskoczenia i protestów niezadowolonych mieszkańców. Pragniemy zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby oddziaływania te w trakcie betonowania minimalizować – informuje Lucyna Roszyk z firmy POOR.

PORR SA od dwóch lat realizuje inwestycję związaną z rozbudową części morskiej i lądowej Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, projektu kluczowego z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. 

Foto: Gaz SYSTEM

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.