Strona główna / Lokalne / Najmłodsi uczniowie ślubowali sumienną naukę

Najmłodsi uczniowie ślubowali sumienną naukę

W świnoujskim Porcie Wojennym, miała dziś miejsce bardzo miła uroczystość. Na pokładzie ORP Kraków dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu dostąpiły zaszczytu pasowania na ucznia.

Na pokładzie okrętu dzieci czterech klas pierwszych stały się uczniami. Uroczystość poprowadził kmdr ppor. Michał Bumbul który pasował dzieci na uczniów poprzez dotknięcie ich ramion pałaszem. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły sumienną naukę i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków uczniowskich. Ślubowanie złożyli także rodzice przyrzekając, że wspierać będą swoje dzieci w wypełnianiu szkolnych powinności.

Z okazji wstąpienia do grona uczniów, życzenia osiągania jak najlepszych wyników w nauce złożyła dzieciom dyrektor szkoły pani Kamila Jelonek. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Każdy pasowany uczeń na pamiątkę wydarzenia otrzymał pamiątkowy medal.

8 Flotylla Obrony Wybrzeża od 1970 roku ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 1 w Świnoujściu, kiedy to szkoła za swojego patrona przyjęła Marynarkę Wojenną RP. Każdego roku organizowanych jest wspólnie wiele imprez, a pasowanie na ucznia klasy pierwszej na pokładzie okrętu wojennego, dzięki atrakcyjnej formie, na długo zapada w pamięć młodych uczestników.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.