Strona główna / Lokalne / Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej opóźniona o cztery miesiące

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej opóźniona o cztery miesiące

Remont ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu opóźnia się już o cztery miesiące. Zgodnie z umową miała zakończyć się w połowie lipca. 

Teraz wykonawca zobowiązał się, że nastąpi to w połowie listopada tego roku. Powodem przedłużających się prac na tej ulicy są kolizje projektowanych, nowych sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej z podziemną infrastrukturą, która nie była zaznaczona/zinwentaryzowana na mapach. Ujawniono ją dopiero po wykonaniu wykopów. Powodem jest również zły stan przyłączy biegnących pod ziemią, który „wyszły” na jaw dopiero po ich odkryciu. Konieczna była ich wymiana, a to z kolei wiązało się z dodatkowymi pracami i zamówieniami dodatkowych materiałów, co wymagało czasu.

Trzecim powodem opóźnień jest konieczność wykonania robót zamiennych i dodatkowych związanych m.in. z umocnieniem dna i skarp rowów oraz zjazdów w obszarze gruntów słabonośnych (chodzi o odcinek przy granicy państwa).

Foto: Barbara Michalska Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. Obserwując dwie przebudowy dróg, czyli ul. Grunwaldzka oraz Świnoujście – Troszyn, zastanawia mnie jedno. Tam można, a tu nie, czyli wykonywać prace od rana do zmroku. Tam praca wre, tu godzina 16.00 cisza jak makiem zasiał. Jak tak dalej pójdzie to szybciej przejedziemy nowym odcinkiem S3 w kierunku Szczecina niz przebudowaną ul. Grunwaldzką. 1 listopada tuż tuż….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.