poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Co dalej ze stacją dializ w Świnoujściu. „Wciąż trwają rozmowy”

Co dalej ze stacją dializ w Świnoujściu. „Wciąż trwają rozmowy”

Rozmowy dotyczące stacji dializ w Świnoujściu wciąż trwają pomiędzy zainteresowanymi stronami. Prezydent Miasta Świnoujścia rozmawiał w sprawie stacji dializ także z mieszkańcami Świnoujścia, którzy są pacjentami obecnie działającej placówki i zapoznał się z ich oczekiwaniami.

Tylko do 20 grudnia ma działać stacja dializ w Świnoujściu. W tej chwili korzysta z niej około 35 osób. Powód zamknięcia? Nierentowność.

Stacja dializ w Świnoujściu jest dużym ułatwieniem dla pacjentów, którzy po jej ewentualnym zamknięciu musieliby jeździć do Szczecina czy Gryfic.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Jeden komentarz

  1. Pacjentka dializowana

    Pamiętam jak dojeżdżałam 180 km na Dializę, to był koszmar i żadnego życia, wegetacja. Potem zaczęły powstawać prywatne stacje dializ i miałam już 5 km. Można było jakoś normalnie żyć, myśleć o studiach i pracy. Oby sytuacja się nie powtórzyła, wiele osób to nawet życie będzie kosztowało.
    Po drugie pacjent jest uwiązany do miejsca zamieszkania przez dializy bo nie jest tak prosto wyjechać, to wymaga organizacji, rezerwacji, ustaleń. Powstała Wysowa do wyjazdów wakacyjnych dla pacjentów dializowanych i Świnoujście bardzo lubiane. Po co likwidować coś co jest dobre, co pomaga łatwiej znosić jedna z najbardziej uciążliwych, wyczerpujących terapii czyli dializoterapii. Powinni decydenci robić wszystko aby ta stacja pozostała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.