poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Bez kategorii / Dowiedz się, jak wybrać dobry ciśnieniomierz naramienny

Dowiedz się, jak wybrać dobry ciśnieniomierz naramienny

Szacuje się, że z nadciśnieniem tętniczym mierzy się na co dzień ponad 10 milionów Polaków (!). Sporo osób nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, dlatego warto zadbać o to, aby w domu znalazł się dobry ciśnieniomierz naramienny. O tym, jak go wybrać, opowiemy dalej.

Do czego może doprowadzić nadciśnienie tętnicze?

Ciśnieniomierze naramienne jak sama nazwa wskazuje, służą do skutecznego, a zarazem szybkiego mierzenia ciśnienia. Dzięki nim możliwe jest kontrolowanie swojego stanu zdrowia w domowych warunkach. Warto wiedzieć, że nieleczone nadciśnienie tętnicze może doprowadzić do wielu, przykrych konsekwencji. Do tych najbardziej niebezpiecznych zalicza się bez wątpienia zawał serca, czy udar mózgu.

Co sprzyja rozwojowi nadciśnienia tętniczego?

Jeżeli regularnie pijesz alkohol i palisz papierosy, to musisz wiedzieć, że jesteś w dużej grupie ryzyka pojawienia się nadciśnienia. Podobnie zresztą, jak i osoby, które żyją w przewlekłym stresie i są otyłe. To schorzenie, które dotyka z reguły (ale nie zawsze!) osoby powyżej 50 roku życia, bardzo często ma związek także z siedzącym trybem życia. Ciśnieniomierz naramienny zakupiony w sprawdzonym sklepie medycznym, np. Mega Medic, pozwoli Ci w domowych warunkach kontrolować, jakie jest Twoje ciśnienie.

Automatyczne ciśnieniomierze naramienne

ciśnieniomierz naramienny automatyczny to stosunkowo niewielki sprzęt, który idealnie sprawdza się właśnie w domowych warunkach. Wynika to przede wszystkim z jego stosunkowo łatwej obsługi, która idzie w parze z bardzo dobrym pomiarem. Taki elektroniczny ciśnieniomierz naramienny z zasilaczem musi zostać umieszczony około 2-3 cm powyżej zgięcia łokciowego. Kolejny krok zakłada wciśnięcie guziku, który uruchomi mechanizm automatycznego pompowania. Po kilku chwilach wynik pomiaru znajdzie się na wyświetlaczu.

Na co zwrócić uwagę kupując ciśnieniomierze naramienne?

Jeżeli interesuje Cię ciśnieniomierz naramienny, zwróć uwagę przede wszystkim na to, jak, i z czego został wykonany. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że inwestujesz w sprzęt, który na pewno posłuży przez dłuższy czas. Bez obaw o to, że Twój ciśnieniomierz naramienny będzie wymagał szybkiej wymiany. Ogromną zaletą, która wyróżnia ciśnieniomierze naramienne, jest to, że są one niezwykle dokładne, a ich obsługa nie należy do szczególnie wymagających.

Czym jeszcze musi zachwycać dobry ciśnieniomierz naramienny?

Jeżeli znalazłeś ciśnieniomierz naramienny z zasilaczem, który zainteresował Cię swoim wykonaniem, musisz sprawdzić, czy jest to produkt medyczny. Mowa o tym, czy spełnia wszelkie normy, które musi spełniać podobny asortyment. Chodzi, chociażby o to, czy mamy do czynienia z bezpiecznym i produkowanym zgodnie z wszelkimi rygorystycznymi zasadami sprzętem. Warto wiedzieć, że tylko takie urządzenia mogą być w ogóle sprzedawane na terenie UE.

Dobry ciśnieniomierz naramienny, czyli jaki?

Kupując konkretny ciśnieniomierz, koniecznie sprawdź, jakie są jego wyniki. Zakłada się, że dobre sprzęty to te, które podają wyniki z maksymalnym odchyleniem +/- 3/4 mmHg. Idealny ciśnieniomierz naramienny powinien pochodzić od sprawdzonego producenta, który udzieli Ci długiej gwarancji na wybrany sprzęt.

Kupując bardzo podstawowy, często używany w domach ciśnieniomierz naramienny, warto zwrócić uwagę zarówno na jego wykonanie, jak i na konkretne parametry. Tak, aby mieć pewność, że wybrany produkt spełnia wszystkie nasze oczekiwania i nie pochodzi z wątpliwego źródła. Teraz już wiesz, co koniecznie musisz sprawdzić, dzięki czemu wybór na pewno będzie łatwiejszy.

Zobacz również

Praca z domu a wysokość rachunków za energię elektryczną

Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.