Strona główna / Lokalne / Powstała wyjątkowa książka o Świnoujściu

Powstała wyjątkowa książka o Świnoujściu

„Baśnie i podania świnoujskie” autorstwa Pawła Pieńkowskiego to najnowsze wydawnictwo o naszym mieście, którego wydanie wsparła finansowo Gmina Miasto Świnoujście. W sobotę 28 stycznia 2023r. zapraszamy na prezentację tej niezwykłej, ciekawej książki i oczywiście spotkanie z jej autorem.

Prezentacja odbędzie się w Galerii ART przy ulicy Wojska Polskiego (budynek Miejskiego Domu Kultury). Początek o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

W trakcie prezentacji czytane będą fragmenty książki. W programie wykonanie utworów muzycznych związanych ze Świnoujściem oraz wybranych pieśni pomorskiego księcia Wisława III w wykonaniu wyjątkowych muzyków: Jakuba Kraszewskiego (fortepian) i Łukasza Górewicza (skrzypce).

Warto dodać, że recenzentem książki był sam prof. Jan Miodek, a autorem okładki i ilustracji jest Marcin Minor. Natomiast sam autor dr hab. prof. ZUT Paweł Pieńkowski z pochodzenia jest świnoujścianinem. Obecnie wykładowcą na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Książkę można już kupić w świnoujskiej księgarni przy ulicy Bohaterów Września. Wkrótce trafi także do świnoujskich bibliotek.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Jeden komentarz

  1. Wrzesław Mechło

    Interesujące że jest tylko termin i.miejsce spotkania natomiast nic o książce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.