Połącz się z nami

Materiał partnera

Inicjatywa Travel Smart Campaign ujawnia ranking na temat korporacyjnych praktyk w zakresie zrównoważonych podróży służbowych

Opublikowano

w dniu

Adobe Stock

W skali globalnej tylko 50 ze zbadanych przez Travel Smart 322 firm wyznaczyło sobie cele dotyczące ograniczenia lotów służbowych. Spośród firm, które takie cele mają, tylko cztery otrzymały „złoty standard”, czyli raportują emisje z podróży lotniczych i zobowiązały się do ich redukcji o 50% lub więcej, do 2030 roku lub wcześniej. Są to Novo Nordisk (farmaceutyki, Dania), Swiss Re (finanse, Szwajcaria), Fidelity International (finanse, Wielka Brytania) i ABN Amro (finanse, Holandia).

Z pierwszego w historii zestawienia raportów na temat emisji gazów innych niż CO2 związanych z lotami służbowymi dowiadujemy się, że żadna z pięciu polskich firm ujętych w raporcie nie informuje o wszystkich emisjach gazów cieplarnianych związanych z lotami służbowymi. Na całym świecie tylko 40 z 322 przebadanych firm przedstawia takie informacje. Przykład dają giganci farmaceutyczni AstraZeneca i Pfizer oraz firmy konsultingowe BCG i Deloitte, które w swoich raportach uwzględniają pełny wpływ lotów służbowych na środowisko.

Wpływ takich lotów na klimat wykracza poza emisję CO2. Oprócz dwutlenku węgla, silniki lotnicze emitują także inne gazy: tlenki azotu, dwutlenek siarki, parę wodną oraz cząstki stałe (sadzę). Są one powszechnie określane jako pozostałe emisje (non-CO2 emissions). Ocenia się, że odpowiadają one za dwie trzecie całkowitego wpływu lotów na klimat. Jednak niewiele firm informuje o całkowitym wpływie lotów służbowych poprzez uwzględnienie emisji innych niż CO2.

Komentując te informacje, Piotr Skubisz, koordynator projektów transportowych w Instytucie Spraw Obywatelskich, powiedział: „Korporacje przymykają oko na szkody wyrządzane przez loty służbowe. Spodziewamy się jednak wzrostu zakresu zobowiązań i zaangażowania firm w tej kwestii – zwłaszcza, że rosnąca świadomość społeczna odnośnie tego problemu będzie skłaniać firmy do zmiany sposobu działania”.

Przy wysokich kosztach życia i stale rosnących cenach, ludzie bez wątpienia zawsze wybiorą tańszy środek transportu – czyli samolot – ceny biletów kolejowych są w Polsce relatywnie droższe. Najważniejszy urzędnik UE ds. transportu lądowego, Kristian Schmidt, stwierdził niedawno, że polska sieć kolejowa w ciągu dwóch dekad może stać się lepsza niż w krajach Europy Zachodniej i być najnowocześniejszą siecią na kontynencie, co zmniejszy zależność od transportu drogowego i lotniczego, a tym samym pomoże ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i potrzebę importu paliw kopalnych.

Żadna z firm, które według rankingu Travel Smart są największymi emitentami, nie wyznaczyła sobie celów w zakresie ograniczenia emisji z podróży służbowych. Jednak wyznaczenie takich celów jest możliwe i konieczne, co pokazuje przykład firm o podobnej wielkości i charakterystyce działalności, takich jak McKinsey, Deloitte i AstraZeneca.

Z badania wynika, że gdyby 10% firm z rankingu odpowiedzialnych za największe emisje ustanowiło cele redukcji na poziomie 50%, udałoby się pokonać połowę drogi do osiągnięcia globalnego celu -50% emisji z lotniczych podróży służbowych do 2025 roku. Zmniejszenie emisji z transportu lotniczego jest obecnie niezbędne, jeśli mamy zatrzymać wzrost średniej globalnej temperatury przed przekroczeniem przyjętej granicy, czyli 1,5°C.

W mającej kluczowe znaczenie obecnej dekadzie, do 2030 roku, najlepszym sposobem ograniczenia emisji z lotnictwa jest zmniejszenie liczby lotów, ponieważ zgodnie z obecnymi przewidywaniami wykorzystanie paliw ekologicznych i samolotów o zerowej emisji upowszechni się dopiero po 2030 roku, zaś offset nie może zastąpić ograniczenia emisji.

Inicjatywa Travel Smart Campaign wzywa firmy do wyznaczania sobie ambitnych celów w zakresie redukcji emisji z podróży służbowych oraz do zamiany podróży lotniczych na kolejowe zawsze, gdy jest to możliwe, a także do priorytetowego podejścia do wideokonferencji jako do alternatywy dla długich lotów.

Urszula Stefanowicz, koordynatorka projektu w Polskim Klubie Ekologicznym Okręgu Mazowieckim, podsumowuje: „Najwięksi emitenci mają nieproporcjonalnie dużą rolę do odegrania w ograniczaniu emisji z lotów służbowych. Środki do osiągnięcia tego celu są aktualnie łatwiej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej: można podróżować koleją, gdy pozwalają na to odległości, a także wybierać wideokonferencje zamiast dalekich lotów. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu unikanie podróży, jeśli nie są one absolutnie konieczne”.

Uwagi dla redaktorów:

Organizacja pozarządowa Transport & Environment we współpracy z partnerami na całym świecie rozpoczęła kampanię Travel Smart w 2022 r. publikacją corocznego rankingu korporacyjnych praktyk w zakresie zrównoważonych podróży służbowych. Adresatem kampanii są firmy, a jej celem – ograniczenie emisji z podróży służbowych w korporacjach o przynajmniej 50% w stosunku do poziomu sprzed pandemii Covid-19, najpóźniej do 2025 roku.

Ranking Travel Smart obejmuje 322 amerykańskie, europejskie i indyjskie firmy i klasyfikuje je według 10 wskaźników, odnoszących się do emisji z podróży lotniczych, celów redukcji i raportowania. Korporacje z 17 krajów objętych rankingiem, których pracownicy latają najwięcej, odpowiadają za znaczną część światowych podróży służbowych. Analiza pokazuje, że niektóre globalne firmy muszą podjąć jeszcze znaczne wysiłki w celu ograniczenia emisji związanych z podróżami służbowymi. Firmy otrzymują w rankingu Travel Smart ocenę A, B, C lub D. W tegorocznej edycji rankingu 11 firm otrzymało ocenę A, 38 ocenę B, zaś zdecydowana większość otrzymała ocenę C (212). Do kategorii D zaklasyfikowano 61 firmy.

Polskie firmy uwzględnione w rankingu wraz z ich ocenami:

 Travel Smart

Link do raportu: https://travelsmartcampaign.org/ranking

Briefing w języku angielskim „Travel Smart Ranking- 2023 edition” na temat rankingu.

Źródło informacji: Instytut Spraw Obywatelskich

Kampania Travel Smart

Kampania Travel Smart

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Materiał partnera

Jak wywieźć gruz i odpady budowlane? Wynajmij kontener

Opublikowano

w dniu

Każdy, kto kiedykolwiek przeprowadzał remont, budowę czy choćby małą renowację, wie, że jednym z największych problemów są… odpady budowlane. Gruz, papa, gabaryty czy zmieszane odpady po budowie – to wszystko trzeba jakoś legalnie i sprawnie zutylizować. Tu z pomocą przychodzą firmy oferujące wynajem kontenera na odpady budowlane. Dlaczego warto? Jak ich szukać? Jaki kontener wybrać? Przeczytaj, a dowiesz się wszystkiego!

Dlaczego wynajem kontenerów to najlepsze rozwiązanie?

Gruz i inne odpady budowlane to nieodłączny element każdej budowy. Nie można go jednak wrzucić do koszy na odpady komunalne. Wynajem kontenerów to jeden ze sposobów na legalną utylizację tych odpadów, choć legalność to niejedyna zaleta. Poniżej omawiamy więcej korzyści.

1. Legalność i zgodność z przepisami

Przede wszystkim – wynajem kontenera to gwarancja, że Twoje odpady budowlane zostaną zutylizowane legalnie. Zgodnie z polskim prawem, nie możesz po prostu wyrzucić gruzu czy papy do zwykłego śmietnika. Wynajmując kontener, masz pewność, że odpady trafią tam, gdzie powinny – do odpowiednich miejsc utylizacji. W Szczecinie i całym województwie zachodniopomorskim oferta firm wynajmujących kontenery obejmuje również wywóz odpadów, co znacznie ułatwia życie.

2. Wygoda i oszczędność czasu

Wynajem kontenera na gruz to także ogromna wygoda. Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów w Szczecinie dostarczają je bezpośrednio na miejsce budowy czy remontu, a po zapełnieniu odbierają i zajmują się wywozem gruzu. Dzięki temu nie musisz martwić się o logistykę i transport odpadów – wszystko załatwiane jest za Ciebie.

3. Kontenery do różnych zastosowań

Niezależnie od tego, jakie masz odpady – gruz, papa, gabaryty czy zmieszane odpady budowlane – na pewno znajdziesz odpowiedni kontener. Wynajem kontenerów w Szczecinie obejmuje różne rodzaje i rozmiary kontenerów, dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz wynająć kontener na papę, kontener na zmieszane odpady budowlane czy nawet kontener na gabaryty. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz!

Jak wynająć kontener na odpady budowlane?

Choć wydaje się to trudne, zwykle wystarczy jeden telefon do firmy oferującej usługi wynajmu kontenera i wywozu odpadów.

1. Wybierz odpowiednią firmę

Na początek warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje wynajem kontenerów w Szczecinie. Warto zwrócić uwagę na opinie innych klientów, zakres usług oraz dostępność kontenerów. Dobre firmy mają szeroką ofertę obejmującą różne typy kontenerów – od małych na gruz po duże kontenery na gabaryty.

2. Określ swoje potrzeby

Zastanów się, jakiego kontenera potrzebujesz. Czy to będzie kontener na gruz, na zmieszane odpady budowlane, a może na stare meble? Firmy oferujące wynajem kontenerów pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj kontenera, dostosowany do ilości i rodzaju odpadów.

3. Złóż zamówienie

Po wyborze firmy i kontenera wystarczy złożyć zamówienie. Można to zrobić telefonicznie, mailowo lub przez stronę internetową. Wystarczy podać dokładne informacje o lokalizacji oraz planowanym terminie rozpoczęcia i zakończenia prac. Firma dostarczy kontener na miejsce i odbierze go po zakończeniu prac.

4. Korzystaj zgodnie z zasadami

Pamiętaj, żeby odpady trafiały do kontenera zgodnie z przeznaczeniem. Nie mieszaj różnych typów odpadów, chyba że wynająłeś kontener na zmieszane odpady budowlane. To ułatwi proces utylizacji i przyspieszy wywóz odpadów.

Kontenery Szczecin — gdzie szukać?

Wynajem kontenera na odpady budowlane w Szczecinie to rozwiązanie, które łączy legalność, wygodę i różnorodność zastosowań. Niezależnie od tego, czy masz do wyrzucenia gruz, papę, gabaryty czy zmieszane odpady po budowie, wynajem kontenera to najlepsza opcja. Firmy oferujące wynajem kontenerów w Szczecinie dostosują ofertę do Twoich potrzeb, dostarczą kontener na miejsce i zajmą się wywozem odpadów. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, zminimalizujesz stres związany z utylizacją odpadów i zadbasz o środowisko.

Nie wiesz, gdzie szukać? Jedną z firm działających w zakresie wynajmu kontenerów znajdziesz tutaj: Zamów-kontener.

Każdy, kto kiedykolwiek przeprowadzał remont, budowę czy choćby małą renowację, wie, że jednym z największych problemów są… odpady budowlane. Gruz, papa, gabaryty czy zmieszane odpady po budowie – to wszystko trzeba jakoś legalnie i sprawnie zutylizować. Tu z pomocą przychodzą firmy oferujące wynajem kontenera na odpady budowlane. Dlaczego warto? Jak ich szukać? Jaki kontener wybrać? Przeczytaj, a dowiesz się wszystkiego!

Dlaczego wynajem kontenerów to najlepsze rozwiązanie?

Gruz i inne odpady budowlane to nieodłączny element każdej budowy. Nie można go jednak wrzucić do koszy na odpady komunalne. Wynajem kontenerów to jeden ze sposobów na legalną utylizację tych odpadów, choć legalność to niejedyna zaleta. Poniżej omawiamy więcej korzyści.

1. Legalność i zgodność z przepisami

Przede wszystkim – wynajem kontenera to gwarancja, że Twoje odpady budowlane zostaną zutylizowane legalnie. Zgodnie z polskim prawem, nie możesz po prostu wyrzucić gruzu czy papy do zwykłego śmietnika. Wynajmując kontener, masz pewność, że odpady trafią tam, gdzie powinny – do odpowiednich miejsc utylizacji. W Szczecinie i całym województwie zachodniopomorskim oferta firm wynajmujących kontenery obejmuje również wywóz odpadów, co znacznie ułatwia życie.

2. Wygoda i oszczędność czasu

Wynajem kontenera na gruz to także ogromna wygoda. Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów w Szczecinie dostarczają je bezpośrednio na miejsce budowy czy remontu, a po zapełnieniu odbierają i zajmują się wywozem gruzu. Dzięki temu nie musisz martwić się o logistykę i transport odpadów – wszystko załatwiane jest za Ciebie.

3. Kontenery do różnych zastosowań

Niezależnie od tego, jakie masz odpady – gruz, papa, gabaryty czy zmieszane odpady budowlane – na pewno znajdziesz odpowiedni kontener. Wynajem kontenerów w Szczecinie obejmuje różne rodzaje i rozmiary kontenerów, dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz wynająć kontener na papę, kontener na zmieszane odpady budowlane czy nawet kontener na gabaryty. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz!

Jak wynająć kontener na odpady budowlane?

Choć wydaje się to trudne, zwykle wystarczy jeden telefon do firmy oferującej usługi wynajmu kontenera i wywozu odpadów.

1. Wybierz odpowiednią firmę

Na początek warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje wynajem kontenerów w Szczecinie. Warto zwrócić uwagę na opinie innych klientów, zakres usług oraz dostępność kontenerów. Dobre firmy mają szeroką ofertę obejmującą różne typy kontenerów – od małych na gruz po duże kontenery na gabaryty.

2. Określ swoje potrzeby

Zastanów się, jakiego kontenera potrzebujesz. Czy to będzie kontener na gruz, na zmieszane odpady budowlane, a może na stare meble? Firmy oferujące wynajem kontenerów pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj kontenera, dostosowany do ilości i rodzaju odpadów.

3. Złóż zamówienie

Po wyborze firmy i kontenera wystarczy złożyć zamówienie. Można to zrobić telefonicznie, mailowo lub przez stronę internetową. Wystarczy podać dokładne informacje o lokalizacji oraz planowanym terminie rozpoczęcia i zakończenia prac. Firma dostarczy kontener na miejsce i odbierze go po zakończeniu prac.

4. Korzystaj zgodnie z zasadami

Pamiętaj, żeby odpady trafiały do kontenera zgodnie z przeznaczeniem. Nie mieszaj różnych typów odpadów, chyba że wynająłeś kontener na zmieszane odpady budowlane. To ułatwi proces utylizacji i przyspieszy wywóz odpadów.

Kontenery Szczecin — gdzie szukać?

Wynajem kontenera na odpady budowlane w Szczecinie to rozwiązanie, które łączy legalność, wygodę i różnorodność zastosowań. Niezależnie od tego, czy masz do wyrzucenia gruz, papę, gabaryty czy zmieszane odpady po budowie, wynajem kontenera to najlepsza opcja. Firmy oferujące wynajem kontenerów w Szczecinie dostosują ofertę do Twoich potrzeb, dostarczą kontener na miejsce i zajmą się wywozem odpadów. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, zminimalizujesz stres związany z utylizacją odpadów i zadbasz o środowisko.

Nie wiesz, gdzie szukać? Jedną z firm działających w zakresie wynajmu kontenerów znajdziesz tutaj: Zamów-kontener.

Czytaj dalej

Materiał partnera

Czym powinna wyróżniać się myszka do gamingu? Przegląd funkcji

Opublikowano

w dniu

Dobra myszka gamingowa — najważniejsze kryteria wyboru

Dobra myszka gamingowa powinna być nie tylko wygodna i intuicyjna w użyciu, ale również oferować wysoką responsywność i niezawodność, które są niezbędne w dynamicznych i wymagających warunkach gier komputerowych. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na poniższe kryteria wyboru.

Ergonomia i wygoda

Podczas wielogodzinnych sesji grania, wygoda użytkowania myszki jest kluczowa. Urządzenie to powinno mieć kształt i rozmiar dopasowany do dłoni gracza. Istotne jest również wyprofilowanie, które zapewnia naturalną pozycję nadgarstka i redukuje zmęczenie. Warto zwrócić uwagę na zastosowane materiały — wysokiej jakości tworzywa sztuczne i gumowe elementy zapewniają pewny chwyt i komfort użytkowania podczas wielogodzinnych sesji.

Sensor i czułość

Sercem każdej myszki gamingowej jest sensor, który odpowiada za precyzję śledzenia ruchów. Najlepsze modele wykorzystują sensory optyczne o wysokiej rozdzielczości (DPI) i niskim czasie reakcji (ms). Wysoka rozdzielczość pozwala na płynne i precyzyjne ruchy kursora, nawet przy szybkich ruchach myszką. Niski czas reakcji zapewnia natychmiastowe przeniesienie ruchów dłoni na ekran, co jest szczególnie ważne w dynamicznych grach.

Liczba przycisków i funkcje dodatkowe

Myszki gamingowe często wyposażone są dodatkowe przyciski programowalne, które można wykorzystać do przypisania makr lub skrótów klawiszowych. Liczba i rozmieszczenie klawiszy zależy od indywidualnych preferencji gracza. Niektóre modele oferują również dodatkowe funkcje, takie jak podświetlenie RGB, możliwość zmiany DPI w locie czy regulowanie wagi myszki.

Dlaczego warto zainwestować w myszkę do gamingu?

Wybór odpowiedniej myszki do gier to inwestycja, która może przynieść znaczącą przewagę w wirtualnym świecie. Dzięki niskiemu czasowi reakcji gracz może reagować na wydarzenia w grze bez żadnych opóźnień, co daje mu znaczącą przewagę nad przeciwnikami. W grach typu FPS czy MOBA nawet ułamek sekundy może zadecydować o wygranym pojedynku lub uratowaniu drużyny.

Myszki gamingowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują ich długą żywotność i odporność na zużycie. Intensywne użytkowanie nie stanowi dla nich problemu, a solidna konstrukcja zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele lat. Dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi, jak na przykład myszka SteelSeries, gracze mogą cieszyć się lepszą kontrolą nad grą i osiągać lepsze wyniki.

Warto dodać, że myszy gamingowe nie są jedynie narzędziem do sterowania w grach komputerowych, ale często stają się integralną częścią wyposażenia biurowego, wpływającego na komfort, precyzję i efektywność w codziennych zastosowaniach.

artykuł sponsorowany

Czytaj dalej

Materiał partnera

Modny i praktyczny sposób na aranżację wejścia do domu. Jak wykorzystać kamień dekoracyjny do aranżacji przedpokoju?

Opublikowano

w dniu

Funkcjonalność przedpokoju a aspekty estetyczne 

Każdy pokój ma swoje praktyczne zastosowanie. Nie inaczej jest w przypadku przedpokoi, które z zasady powinny stanowić wizytówkę mieszkania – właśnie to pomieszczenie jest bowiem pierwszym miejscem, które jest widoczne po przekroczeniu progu domostwa. Na etapie planowania atrakcyjnej aranżacji przedpokoju warto jednak pamiętać o tym, że ograniczona ilość miejsca – jaką często charakteryzują się te pomieszczenia – nie powinna zostać w żaden sposób zaburzona. Stojące dodatki, dekoracje i niepotrzebne meble są zatem niewskazane, ponieważ wybór tego typu skutkuje efektem ciasnoty, jaka będzie odczuwana przez każdą osobę odwiedzającą Twój dom. Najlepszym sposobem na podniesienie atrakcyjności przedpokoju jest zainteresowanie tym pomieszczeniem poprzez wykończenie ścian, do którego można wykorzystać wszystko to, co przyjdzie Ci do głowy – od tapet i obrazów, aż po efektowne płytki i kamień dekoracyjny.

Jaki kamień dekoracyjny wybrać w zależności od metrażu przedpokoju?

Charakterystyka wykończenia ma wpływ na odbiór klimatu danego pomieszczenia. Farby oraz tapety pozwalają na tanie i szybkie podniesienie atrakcyjności przestrzeni, jednak opcje tego typu kojarzą się jedynie z przejściowymi rozwiązaniami. Alternatywą jest wybór kamienia dekoracyjnego, który pozwala wywołać efekt solidności i trwałości, a dodając do tego walory estetyczne, można otrzymać połączenie niemalże idealne. W natłoku dostępnych opcji można się jednak zagubić, dlatego proces wykańczania przedpokoju warto zaplanować od podstaw. W niewielkich metrażach znacznie lepiej będzie prezentował się kamień dekoracyjny w jasnych odcieniach, taki jak na przykład kwarcyt lub marmur. Materiały te można z łatwością zestawiać z lustrami i listwami LED, a przy tym nie ma ryzyka przesycenia pomieszczenia zbędnymi przedmiotami. Z kolei atrakcyjność dłuższych i szerszych przedpokoi można podnieść poprzez wykorzystanie wykończeń kamieniami o zróżnicowanej i bogatej fakturze. Łupki i trawertyny dominują nad pozostałymi elementami wystroju, jednak umiejętna aranżacja tych materiałów sprawia, że przedpokoje zyskują ciekawy i niebanalny wygląd.

Aranżacja ścian w przedpokoju z wykorzystaniem efektownych kamieni

Wybór odpowiedniego materiału wykończeniowego to zaledwie połowa drogi do sukcesu, jakim jest uzyskanie efektownego wystroju wnętrza. Decydując się na wykończenia marmurowe i łupkowe, warto zastanowić się nad rozlokowaniem konkretnych elementów aranżacyjnych w przedpokoju. W ostatnich latach stopniowo odchodzi się od pełnego wykładania ścian pomieszczeń jednym materiałem – chcąc uniknąć zbędnego odczucia przesytu, warto postawić na wykończenia fragmentaryczne, obejmujące na przykład jedną z czterech ścian pomieszczenia. Każdy ciekawy pomysł na ściany w przedpokoju powinien być dostosowany do warunków konkretnego pomieszczenia i stylistyki wystroju salonu, kuchni lub łazienki. Dlatego też polerowane płytki marmurowe sprawdzą się lepiej w mieszkaniach glamour, natomiast gresy imitujące beton będą lepszą opcją dla wnętrz w typie industrialnym. Możliwości jest wiele, jednak jedna rzecz jest pewna – stawiając na kamień w przedpokoju, zyskujesz pewność, że nikt nie uzna tego pomieszczenia za nudne! Przedpokój to atrakcyjny wstęp do całej reszty Twojego wspaniałego mieszkania. 

Czytaj dalej

Materiał partnera

Realme – co to jest za firma?

Opublikowano

w dniu

Realme to firma, która w ciągu zaledwie kilku lat zdobyła uznanie na globalnym rynku elektroniki użytkowej. Powstała w 2018 roku, zrodzona z ambicji i innowacyjnego podejścia, szybko zyskała miano najszybciej rozwijającej się marki smartfonów. Od momentu swojego powstania, Realme konsekwentnie wprowadza nowoczesne produkty, które łączą w sobie zaawansowane technologie i przystępną cenę. Dlatego w poniższym artykule przyjrzeliśmy się bliżej historii firmy i jej ofercie produktowej. Podsumowaliśmy także jej ciekawą strategię, która pozwoliła jej na dynamiczny rozwój i globalną ekspansję.

Historia firmy

Realme to chiński producent elektroniki użytkowej, który powstał w Shenzhen, w prowincji Guangdong. Firma została założona 4 maja 2018 roku przez Li Bingzhonga, znanego jako Sky Li, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa Oppo. Realme początkowo działało jako submarka Oppo, jednak szybko zyskało niezależność i stało się samodzielną marką. W krótkim czasie Realme osiągnęło znaczące sukcesy na rynku, stając się najszybciej rozwijającą się marką smartfonów 5G. Co nastąpiło już w trzecim kwartale 2021 roku.

Realme zadebiutowało na rynku smartfonów w maju 2018 roku, wprowadzając swój pierwszy model, Realme 1. W ciągu kilku miesięcy firma rozszerzyła swoją obecność na rynkach Azji, Europy, Rosji, Australii i Egiptu, zdobywając szerokie uznanie wśród fanów nowoczesnych rozwiązań. Już do czerwca 2020 roku Realme telefony stały się tak popularne, że ich liczba użytkowników wzrosła bardzo szybko do 35 milionów na całym świecie.

Produkty i innowacje

Realme oferuje szeroką gamę produktów, w tym smartfony, tablety, słuchawki, powerbanki, telewizory, zegarki smart i laptopy. Firma jest znana z wprowadzania innowacyjnych technologii i produktów o wysokiej jakości w przystępnych cenach. Realme zdobyło popularność dzięki oferowaniu nowoczesnych funkcji, takich jak szybkie ładowanie, wysokiej jakości ekrany oraz zaawansowane aparaty fotograficzne.

W 2019 roku firma zadebiutowała na rynku indyjskim, gdzie szybko stało się czwartą co do wielkości marką smartfonów, wyprzedzając Oppo. Firma wprowadziła również pierwsze smartfony Realme 5G w Indiach. Sukcesy na rynku indyjskim przyczyniły się do szybkiego wzrostu marki na innych rynkach międzynarodowych.

Rozwój i globalna ekspansja

Realme po dziś dzień nieustannie rozszerza swoją ofertę produktową oraz obecność na nowych rynkach. Firma wprowadziła szereg innowacji w swoim interfejsie użytkownika, Realme UI, który oferuje funkcje takie jak zarządzanie zasobami za pomocą AI, dynamiczne ikony 3D oraz zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i prywatności. Realme UI jest regularnie aktualizowane, aby dostarczać użytkownikom najnowsze technologie i usprawnienia.

Realme angażuje się także w rozwój technologii AIoT (Artificial Intelligence of Things), oferując produkty takie jak inteligentne zegarki, odkurzacze automatyczne i oczyszczacze powietrza. Firma kładzie duży nacisk na integrację swoich urządzeń z ekosystemem inteligentnego domu, co pozwala na łatwe zarządzanie i kontrolę za pomocą jednej platformy.

Marketing i strategia

Realme skutecznie wykorzystuje media społecznościowe i zasoby społecznościowe do promowania swoich produktów. Programy takie jak Squad Leader Program w Filipinach przyczyniają się do budowania silnej społeczności użytkowników i ambasadorów marki. Dzięki aktywnej obecności online i interakcji z użytkownikami Realme szybko zdobywa lojalność klientów i zwiększa swoją widoczność na rynku.

Realme to dynamicznie rozwijająca się firma, która w krótkim czasie zdobyła znaczącą pozycję na globalnym rynku elektroniki użytkowej. Dzięki innowacyjnym produktom, zaawansowanej technologii i skutecznej strategii marketingowej, Realme ma potencjał, aby stać się jednym z liderów w swojej branży.

Czytaj dalej

Materiał partnera

Spektakl KANAŁ NOVA POLSKA w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Kanał Polska to nowa, oryginalna propozycja na rynku mediów w Polsce. Stacja zasypują przepaść między telewizją tradycyjną a nie-tradycyjną. Niesprawdzone newsy, kanapowe rozmowy o sprawach ostatecznych, koncert sąsiedzkich zło-życzeń… Jednym zdaniem: wszystko, za co kochamy telewizję.

W ramach gruntownej restrukturyzacji (nie mylić z „likwidacji”) dzielimy go na pięć kanałów tematycznych: nowe Newsy, nowa Kultura, nowy Sport, nowa Rozrywka – to cali my. Ze źródeł zbliżonych do telewizyjnych i komediowych korytarzy wiemy, że będzie śmiesznie i strasznie, a ofertę programową Kanału zbuduje też hot temat wszechczasów, który łączy ludzi, rozpala wyobraźnię i dobrze się sprzedaje. Czyli Seks. Dużo Seksu. Jeszcze więcej Seksu. >Kanał Polska< to spektakl komediowy stworzony przez Wojtka Fiedorczuka, Katarzynę Kasię, Michała Kempę i Grześka Markowskiego. Co ich łączy? Sporo, ale chyba najważniejsze są doświadczenia telewizyjne i poczucie humoru.

 
  • Data: 1.07.2024, poniedziałek, 20:30
  • Miejsce:  Miejski Dom Kultury
  • Wojska Polskiego 1/1, Świnoujście

Czytaj dalej

Materiał partnera

Batony proteinowe z dobrym składem – czyli co powinny zawierać

Opublikowano

w dniu

Wybór najlepszego batona proteinowego to ważna kwestia dla każdego, kto dba o swoją dietę i zdrowy styl życia. Odpowiednie składniki mogą znacząco wpłynąć na Twoje samopoczucie i wyniki treningowe. Z tego artykułu dowiesz się, co powinny zawierać batoniki proteinowe z dobrym składem oraz dlaczego warto sięgnąć po produkty marki OSHEE.

Białko jako podstawa

Baton proteinowy, jak sama nazwa wskazuje, powinien przede wszystkim zawierać w składzie dużą ilość białka. Jest ono niezbędne do regeneracji i budowy mięśni, dlatego każda przekąska wysokobiałkowa powinna zawierać go minimum 20%. Najlepsze źródło białka w batonach to między innymi izolat białka serwatkowego.

Węglowodany, czyli niezbędne źródło energii

Batony wysokobiałkowe powinny zawierać w składzie także węglowodany. Są one kolejnym istotnym elementem batonów proteinowych. Odpowiednio dobrane źródła węglowodanów, takie jak płatki owsiane, miód czy owoce, dostarczają nie tylko energii, ale także błonnika i witamin. W tym kontekście warto sięgać na przykład po batony zbożowe, zwłaszcza te z płatków owsianych.

Tłuszcze – zdrowe i konieczne w codziennej diecie

Nie można zapominać o tłuszczach, które również są niezbędnym elementem diety. Batony proteinowe z dobrym składem powinny zawierać zdrowe tłuszcze, takie jak te pochodzące z orzechów, nasion chia czy siemienia lnianego. Są one bogate w kwasy omega-3, które wspierają zdrowie serca i mózgu, a także pomagają w absorpcji witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Witaminy i minerały

Dobry baton proteinowy powinien także dostarczać witamin i minerałów. Witaminy z grupy B, witamina C oraz minerały takie jak magnez, wapń i żelazo, są kluczowe dla Twojego zdrowia. Pomagają w produkcji energii, wspierają układ odpornościowy i poprawiają ogólną kondycję organizmu.

 

Jeśli szukasz batonów proteinowych z dobrym składem, warto zwrócić uwagę na ofertę marki OSHEE. Baton wysokobiałkowy od OSHEE to staranna kompozycja, która dostarcza organizmowi wszystko to, co najlepsze. W batonikach OSHEE znajdziesz odpowiednie ilości białka, zdrowe tłuszcze i naturalne węglowodany, a także witaminy i minerały. Produkty te nie zawierają sztucznych dodatków, co czyni je idealnym wyborem dla każdego, kto dba o swoje zdrowie.

Zdrowe przekąski od OSHEE

Nie tylko przekąski proteinowe, ale także batony musli od OSHEE, takie jak Vitamin Musli bar, zasługują na szczególną uwagę. Batoniki owsiane dostarczają stopniowo uwalnianej energii, która pomoże Ci utrzymać koncentrację i witalność przez cały dzień.

 

Podsumowując, wybierając batony proteinowe z dobrym składem, zwracaj uwagę na ich zawartość białka, zdrowych tłuszczów, węglowodanów oraz witamin i minerałów. Unikaj produktów ze sztucznymi dodatkami i nadmiarem cukru. Batony OSHEE to doskonały wybór dla każdego, kto dba o zdrową dietę i chce zapewnić sobie pełnowartościowe przekąski. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się smacznymi i zdrowymi przekąskami, które wspomogą Twoje zdrowie i kondycję.

Czytaj dalej
Reklama „sofa"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama
Reklama
Reklama „swieczka"

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524