Połącz się z nami

WIADOMOŚCI

Bez aresztu dla mężczyzny, który miał śmiertelnie postrzelić żołnierza

Opublikowano

w dniu

Foto: PAP/Jerzy Paszkowski

Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt tymczasowy dla mężczyzny podejrzanego o śmiertelne postrzelenie żołnierza 12 Brygady Zmechanizowanej na pasie ćwiczeń taktycznych w Szczecinie. Jak przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz, prokuratura zamierza złożyć zażalenie na tę decyzję.

Dwóch mężczyzn usłyszało w tej sprawie w piątek zarzuty. „Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z nich zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci, nieudzielenia pomocy, a także przestępstwa narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz kłusownictwa” – powiedział PAP prok. Wieczorkiewicz.

Drugiemu z mężczyzn zarzucono nieudzielenie pomocy i kłusownictwo. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i dozór policji.

Rzecznik 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Błażej Łukaszewski poinformował w komunikacie, że w środę ok. godz. 20.45 na Pasie Ćwiczeń Taktycznych Krzekowo „doszło do nieszczęśliwego wypadku, spowodowanego przez osobę trzecią, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 12. Brygady Zmechanizowanej”.

Oświadczenie w tej sprawie wydał na swojej stronie internetowej Polski Związek Łowiecki. Jak przekazał rzecznik prasowy PZŁ Wacław Matysek, „teren, gdzie doszło do zdarzenia leży w granicach administracyjnych miasta Szczecin i nie stanowi on w żadnej części obwodu łowieckiego”.

„Nadto zatrzymane w toku postępowania osoby nie prowadziły w tym terenie żadnych czynności związanych z wykonywaniem polowania. Według wstępnych ustaleń zatrzymani to pracownicy jednej z firm zajmującej się odłowem i uśmiercaniem dzików na terenach miejskich” – napisał rzecznik.

Dodał, że Zarząd Okręgowy PZŁ w Szczecinie przekazał wniosek do okręgowego rzecznika dyscyplinarnego celem wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie.(PAP)

emb/ dki/

Czytaj dalej
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Xyz temu

    18 listopada 2023 na 18:06

    Sąd dał mu czas na ucieczkę. Niestety sądy nie są po stronie ofiar.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

Kto odpowiada za odśnieżanie ulic i chodników?

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Właściciel nieruchomości ma obowiązek odśnieżenia chodnika już 3 godziny po ustaniu opadów. Wielu z naszych Czytelników dzwoniło do nas, skarżąc się na nieodśnieżone chodniki wielu wspólnot mieszkaniowych. Także boczne ulice pozostawiają wiele do życzenia.

Zgodnie prawem, to właściciel nieruchomości ma również obowiązek odśnieżenia i skucia lodu z chodników przy nieruchomości. Przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Minimalna szerokość odśnieżania chodników powinna wynosić 1,5 m tak aby dwie przechodzące obok siebie osoby mogły się swobodnie minąć.

Jeśli właściciel nie zrobi tego,  to może dostać mandat. Grzywna wynosi najczęściej 100 zł, ale maksymalna wysokość to 500 zł. Nieprzyjęcie mandatu oznacza skierowanie sprawy do sądu.  Ten może wymierzyć karę nawet 5000 złotych.

Zarządcami nieruchomości – o ile  zostali powołani – najczęściej są: Gmina, spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa. Jeśli zarządcy brak, jak na przykład w niektórych mieszkaniach  bezczynszowych, to za odśnieżanie odpowiadają sami właściciele mieszkań. Mogą jednak skorzystać z usług firmy. Za nieszczęśliwy wypadek, do którego przyczyniło się nieodśnieżenie chodnika, odpowiada właściciel posesji, chodnika lub drogi. Do niego należy zwrócić się z ewentualnymi roszczeniami, jeżeli przytrafi nam się wypadek.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Strażacy ćwiczyli w bazie paliw „Baltchem”

Opublikowano

w dniu

Foto: Baltchem

Świnoujscy strażacy brali udział w ćwiczeniach mających na celu doskonalenie umiejętności gaszenia pożarów paliw na terenie bazy paliw „Baltchem” w Świnoujściu.

Foto: Baltchem

Scenariusz ćwiczeń zakładał gaszenie pożaru komory przyzbiornikowej w której doszło do rozszczelnienia. 

Foto: Baltchem

Działania zastępów polegały na dotarciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczeniu terenu, podaniu skutecznych prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz obronie znajdujących się w pobliżu, zagrożonych zbiorników z paliwami.

Ćwiczenia przebiegły pomyślnie. Uwagi budzi jednak stan drogi dojazdowej i jej oznakowanie. 

Foto: Baltchem

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Wiadukty w Łunowie pod przyszłą ekspresówkę już prawie gotowe

Opublikowano

w dniu

Foto: GDDKiA Szczecin

Droga ekspresowa S3 w rejonie osiedla Łunowo w Świnoujściu będzie przechodziła na południową stronę linii kolejowych. Będą temu służyły wiadukty. Na pierwszym zostały zamontowane wszystkie belki, a przy drugim powstaną długie odcinki murów oporowych.

Foto: GDDKiA Szczecin

Między Świnoujściem a Troszynem trwa budowa 33 km drogi ekspresowej S3, ostatniego brakującego fragmentu na Pomorzu Zachodnim. W sierpniu 2020 roku podpisaliśmy umowy na realizację. Odcinek Świnoujście – Dargobądz za kwotę 688,8 mln zł wykonuje firma Polaqua, a Dargobądz – Troszyn za kwotę 679,3 mln zł konsorcjum Polbud Pomorze (lider), PRD Nowogard i INTOP. Inwestycja jest realizowana w formule Projektuj i buduj. W połowie 2021 roku wykonawcy złożyli wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). W grudniu 2021 roku została wydana decyzja ZRID dla odc. Świnoujście – Dargobądz, a w styczniu 2022 roku dla odc. Dargobądz – Troszyn. Następnie ruszyły pierwsze roboty budowlane.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Państwowa Straż Pożarna odebrała pięć samochodów operacyjnych o napędzie elektrycznym

Opublikowano

w dniu

Foto: PSP w Szczecinie

Państwowa Straż Pożarna odebrała pięć samochodów operacyjnych o napędzie elektrycznym – poinformował PAP rzecznik prasowy PSP st. bryg. Karol Kierzkowski. To już kolejne pojazdy o napędzie elektrycznym, którymi będzie dysponowała PSP. Do tej pory we flocie tej formacji było sześć tzw. elektryków.

Odbiór pięciu samochodów operacyjnych o napędzie elektrycznym odbył się w ubiegłym tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Szczecinie. Po zarejestrowaniu pojazdy zostaną przekazane do Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie, Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie oraz komend powiatowych PSP Stargardzie i w Wałczu.

Jak przekazał PAP rzecznik prasowy PSP st. bryg. Karol Kierzkowski, w każdej jednostce, która otrzyma pojazd, zostanie zamontowana ładowarka elektryczna. W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Szczecinie będzie to ładowarka dwustanowiskowa o mocy 50 kW, a w komendach miejskich i powiatowych zainstalowane zostaną ładowarki typu wallbox o mocy 22,5 kW.

PSP poinformowała, że Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie zamierza co rok kupować po 4-5 kolejnych pojazdów i ładowarek, aby samochód elektryczny był w każdej komendzie w województwie zachodniopomorskim, a także w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie. „Państwowa Straż Pożarna w województwie zachodniopomorskim będzie wtedy samowystarczalna, jeśli chodzi o ładowanie swoich pojazdów w czasie przejazdów służbowych między jednostkami” – przekazał Kierzkowski.

Odebrane niedawno samochody to cztery citroeny e-C4X o mocy 50 kW. Dostaną je komendy miejskie PSP w Koszalinie i Szczecinie oraz komendy powiatowe w Stargardzie i Wałczu. Kolejny samochód elektryczny to hyundai IONIQ 5 o mocy 77 kW. Auto trafi do Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Wszystkie samochody kosztowały prawie 1,1 mln zł. Pieniądze na ich zakup pochodzą ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Do tej pory PSP użytkowała sześć samochodów elektrycznych marek: Nissan Leaf i Skoda Enyaq (po dwa), Kia Niro oraz Volkswagen E-Golf. Pojazdami dysponują Komendy Wojewódzkie PSP w Krakowie, Warszawie i Katowicach, a także Komenda Miejska w Toruniu i Komenda Powiatowa PSP w Krasnymstawie.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ jann/

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Najważniejsze nagrody gospodarcze marszałka przyznane. Znamy zwycięzców konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”

Opublikowano

w dniu

Foto: WZP

Znamy finalistów czwartej edycji Konkursu Gospodarczego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Twój biznes pod banderą sukcesu”!  Najwięcej głosów i pierwsze miejsce zdobyła NORTH.PL sp. z o.o wdrażająca ideę „naprawiaj, nie wyrzucaj”. Na podium znalazła się też odważna marka odzieżowa Girls Watch Porn (II miejsce) oraz firma STATT Rafał Buciak wdrażającą markę LegowiskaPluszowe.pl. Nagroda publiczności trafiła do SYTO Magdalena Gogłoza, a nagrodę specjalną „Złotą banderę sukcesu” odebrał Karol Lament, dyrektor ZAZ w Goleniowie.

Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę firm. Do konkursu wypłynęło prawie 230 zgłoszeń. Z tej grupy kapituła wyłoniła 19 finalistów, a ostatecznych zwycięzców wybrali internauci i uczestnicy gali podsumowującej konkurs. W internetowym głosowaniu oddano 7,5 tys. głosów.

W poniedziałek, 27 listopada 2023 r. odbyła się gala podsumowująca konkurs marszałka. Gospodarzami wydarzenia był Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego – wicemarszałek Olgierd Kustosz oraz członkowie Zarządu Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek. Z gośćmi wydarzenia online połączył się z Brukseli marszałek Olgierd Geblewicz, który ze względu na obowiązki służbowe nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu. Zwrócił uwagę na sukcesy firm z Pomorza Zachodniego.

– Od lat mądrze wykorzystujecie Fundusze Europejskie do tego, aby rozwijać swoje firmy, tworzyć miejsca pracy, perspektywy kariery zawodowej dla naszych dzieci, a więc nie tylko wzmacniać nasze wspólne PKB, ale i czy nić z naszego przepięknego regionu miejsce dobre do życia. Na dowód tego, w tym miejscu, chciałbym się z państwem podzielić informacją, która dotarła do nas kilka dni temu. W rankingu opracowanym przez ośrodek badawczy Infocredit dotyczącym efektywności wykorzystania funduszy unijnych przez firmy w Polsce, beneficjenci z naszego regionu zajęli pierwsze miejsce. Oznacza to, że firmy z województwa zachodniopomorskiego korzystające z dotacji zanotowały najwyższy wzrost przychodów w analizie za lata 2018 – 2021. Było to aż 65% wzrostu – najwięcej w kraju. To państwa wielki sukces, z którego my wszyscy, mieszkańcy Pomorza Zachodniego jesteśmy bardzo, bardzo dumni – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Marszałek dodał, że o gospodarczym sukcesie świadczy też przyznany tytułu Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości. Aby podkreślić wagę tej nagrody, rok 2023 został ogłoszony Rokiem Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim, w ramach którego realizowanych był szereg wydarzeń kierowanych do przedsiębiorców. Działania te podsumował w swoim wystąpieniu dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego, Jacek Wójcikowski.

Finaliści konkursu marszałka mogli korzystać z bogatego pakietu świadczeń promocyjnych. Tworzone były m.in. spersonalizowane wizytówki oraz materiały graficzne i filmowe. Odbywały się spotkania z doradcami biznesowymi oraz warsztaty z zakresu promocji produktów. Efekty tej pracy widoczne są na stronie internetowej https://biznes.wzp.pl

– Misją naszego konkursu jest promowanie odważnych i kreatywnych ludzi, którzy budują gospodarczy potencjał Pomorza Zachodniego. To niepowtarzalna i szyta na miarę szansa na rozwój i promocję, a tym samym wzrost sprzedaży. Wiele lokalnych firm wyróżnia innowacyjne i nowoczesne podejście do swojej działalności, łącząc pasję z prowadzeniem biznesu. I to pokazujemy, i z tego jesteśmy dumni. Finałowe wydarzenie to także okazja do wymiany doświadczeń – mówi Krzysztof Barczyk, dyrektor Gabinetu Marszałka i przewodniczący kapituły konkursu.

Strefa networkingowa to zawsze mocna strona konkursu. Można w niej poznać osobiście finalistów oraz zwycięzców zarówno tegorocznej, jak i poprzednich edycji. Wśród gości tegorocznego wydarzenia znalazł się m.in. Filip Nowobilski z kanału „Duży w maluchu”, Łukasz Smolarski z „Biznes misji” oraz Wojciech Kaczmarczyk z programu „Do roboty!”. A patronem wydarzenia był magazyn Forbes.

Wyniki czwartej edycji konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”

Nie wyrzucaj, zajrzyj na North.pl
Laureaci z największą liczbą głosów otrzymają nagrody finansowe do wykorzystania na usługi rozwojowe. Dla zwycięzcy przewidziano 30 tysięcy złotych. W tym roku pierwsze miejsce zdobyła North.pl sp. z o.o. sp.k

North.pl to wiodący dostawca części zamiennych do sprzętu RTV/AGD, który wyróżnia się unikalnym podejściem, kładąc nacisk na edukację klientów. Jako lider branży, nie tylko dostarcza wysokiej jakości produktów, lecz również aktywnie angażuje się w proekologiczne inicjatywy i wspieranie lokalnej społeczności.

Zaplecze produktowe North.pl obejmuje 17 000 000 części zamiennych, a każdego miesiąca wysyłanych jest aż 60 000 paczek. Ich działania skupiają się na ograniczaniu ilości elektrośmieci na Ziemi, co przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

North.pl współpracuje z lokalnymi placówkami edukacyjnymi i dostawcami, a także realizuje inicjatywy proekologiczne i edukacyjne, dostarczając narzędzi do naprawy sprzętu.

 

 

Sekspozytywna marka odzieżowa na drugim miejscu
Za zajęcie II miejsca firma otrzyma nagrodę w wysokości 25 tys. zł. I taką kwotę wywalczyła EBNH Paulina Kołaczek, która stoi za odważną i rewolucyjną marką odzieżową, która stawia sobie za zadanie wyzwolić i celebrować seksualność, odbierając jej konotacje wstydu i tabu – Girls Watch Porn. Ich ubrania nie tylko przyciągają uwagę, są inspirowane ideą wolności i dumy w kwestiach seksualności.

Girls Watch Porn to nie tylko sekspozytywna marka odzieżowa. To przestrzeń tworzona przez osoby i dla osób, które nie zgadzają się na panujący status quo. Osoby, które pragną zmiany w świecie i same chcą być zmianą.

Wszystkie projekty są szyte w Polsce, wykorzystując tkaniny od rodzimych producentów tylko w limitowanych seriach, by działać z poszanowaniem dla środowiska.

Inspiracją do stworzenia wielu kolekcji były kultowe produkcje z serii Barbie, Kucyki Pony czy też Polly Pocket. Wyjątkowo bliskie sercom projektantek są też japońskie animacje i komiksy.

 

Jakość premium i marka LegowiskaPluszowe.pl

Nagroda za III miejsce to 20 tys. zł. W tym roku otrzyma ją firma STATT Rafał Buciak.

Firma STATT Rafał Buciak działa na rynku od grudnia 2015 roku. Marka LegowiskaPluszowe.pl to ich najmłodsze dziecko. Są jednym z głównych producentów legowisk dla psów i kotów w typie „antystresowa chmurka” w kraju. Ich wyroby pomagają adaptować się zwierzętom w nowym domu, a także zapewniają im komfort i poczucie bezpieczeństwa.

W firmowym sklepie znaleźć można stale poszerzający się autorski asortyment posłań dla psów, a także kotów, królików i małych zwierzątek hodowlanych. Fundamentami firmy są: jakość, innowacyjność i troska o dobro zwierząt.

 

 

Nagroda publiczności
Goście wydarzenia, podczas gali, przyznali nagrodę publiczności. Zwycięska firma otrzymała 10 tys. zł! Nagroda trafiła do firmy SYTO Magdalena Gogłoza.

Zwycięzcy otrzymane pieniądze będą mogli przeznaczyć na usługi rozwojowe, które pozwolą im zbudować silną markę.

Złota bandera sukcesu
Już po raz drugi, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o wręczeniu nagrody specjalnej „Złotej bandery sukcesu”. Jest ona wyrazem podziwu i docenienia wkładu w rozwój gospodarczy regionu, ludzi, którzy rozwijają swoją pasję, angażując w to lokalną społeczność, nawiązując kontakty biznesowe, w kraju i na świecie. Tegoroczny laureat nagrody udowadnia, że pomysł i innowacyjne podejście, to możliwość rozwoju w kierunku biznesowym również dla przedsiębiorstw społecznych.

Nagrodę otrzymał Karol Lament, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowe – jednej z najlepszych tego typu placówek w kraju. Jest prawdziwym ambasadorem EFS – z wielkim zaangażowaniem zdobywa wiedzę i doświadczenie, zabiega o współpracę w zakresie wspierania osób z niepełnosprawnościami, inicjuje systemowe wsparcie na poziomie lokalnym i ponadlokalnym, przekazuje innym własną wiedzę i doświadczenie podczas udziału w licznych spotkaniach, konferencjach, itp.

– Miarą naszego człowieczeństwa nie jest nasza inteligencja, ani nasz pomysł na siebie, ani miejsce które zajmujemy. Miarą naszego człowieczeństwa jest to, jak szybko reagujemy na potrzeby innych i ile z siebie możemy dać – powiedział Karol Lament dodając, że wyróżnienie należy się całemu zespołowi Zakładu Aktywności Zawodowej.

Kapituła konkursu
19 finalistów wyselekcjonowała kapituła reprezentująca m.in. przedsiębiorców oraz instytucje otoczenia biznesu działające na terenie Pomorza Zachodniego w składzie: Przewodniczący Kapituły – Krzysztof Barczyk – Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Artur Nycz– Przewodniczący Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Arkadiusz Pawlak – Prezes Zarządu Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Joanna Niemcewicz – Dyrektorka Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Natalia Wegner – Prezeska Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Jacek Wójcikowski – Dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych, Wiktoria Staszak- Staszków  – Wikk.me laureatka III miejsca oraz nagrody publiczności w III edycji konkursu gospodarczego, Jacek Mamel – Dyrektor Handlowy Buglo.

IV edycja konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest realizowana w ramach projektu pn. „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020, Działanie 1.14 „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym
i międzynarodowym”.

Więcej informacji, finaliści, materiały:
https://biznes.wzp.pl/ oraz https://konkursgospodarczy.pl/

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Mikro granty – makro wrażenia. Docieramy wszędzie, aktywizujemy od najmłodszych lat, promujemy zdrowie

Opublikowano

w dniu

Foto: Fundacja Orły Sportu

Już za kilka dni zakończenie programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Mikro Granty i Mikro Granty 2 edycja. Wszystko rozpoczęło się od małych idei, które miały wielki wpływ na nasze społeczeństwo. Chęć poprawy kondycji fizycznej najmłodszych i podarowania dzieciom możliwości jakie daje sport zostały przyjęte entuzjastycznie przez kluby i organizacje sportowe. Bardzo szybko ten niezwykły program dotacji, zaczął być czymś więcej niż tylko wsparciem finansowym. Stał się szansą, symbolem otwarcia na zdrowy tryb życia i pasję do sportu. To już dwie udane edycje programu, lecz dla uczestników projektów zrealizowanych w ramach Mikro Grantów to dopiero początek podróży po zdrowie i formę. Wszędzie tam, gdzie tętni życie, tam, gdzie bije serce społeczności, tam też zostały zorganizowane bezpłatne wydarzenia i zajęcia sportowe.

Foto: Fundacja Orły Sportu

W ciągu kilku ostatnich miesięcy na każdym kroku i w każdym zakątku Polski można było spotkać mikrograntowe projekty. Od piłkarskich zmagań dla dużych i małych, chłopców i dziewczynek, przez pływanie, szachy, zapasy, boks, koszykówkę, siatkówkę czy nocne biegi na orientację. Pojawiły się zajęcia tenisowe, baseball, rugby oraz hokej. Było dużo sportów walk, gimnastyka, lekkoatletyka a nawet jazda figurowa na łyżwach. Każde z tych spotkań to okazja do promowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Każde z tych spotkań to też szansa na dobrą i zdrową przyszłość dzieci. Kto wie – może przy okazji te dzieci odkryją w sobie pasję i talent, który w przyszłości przerodzi się w sukces.

Foto: Fundacja Orły Sportu

„Jesteśmy dla Was, a Wy tworzycie Nas. Cały program Mikro Granty dał nam niesamowitą możliwość wdrożenia się w potrzeby polskiego społeczeństwa w zakresie sportu. – Mówi Rafał Wosik – prezes Fundacji Orły Sportu, operatora krajowego programu Mikro Granty. – To te najmniejsze, oddolne inicjatywy są najbardziej potrzebne i to właśnie tam skierowane zostały środki. Oceniając dotychczasowe działania beneficjentów w ramach Mikro Grantów jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów i skali na jaką działały organizacje sportowe oraz uczestnicy zajęć.

Foto: Fundacja Orły Sportu

Tegoroczna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, odkryła ogromny potencjał w nawet niewielkiej rangi pomysłach, dając im skrzydeł do realizacji. Od świata sportu po działania społeczne, program ten otworzył drzwi dla tysięcy kreatywnych umysłów, kierujących się pasją do zmiany rzeczywistości i aktywizacji dzieci i młodzieży. Mimo, że program Mikro Granty zbliża się ku końcowi to jednoznacznie należy potwierdzić, że tej dynamiki, różnorodności i powszechności innowacyjnych inicjatyw sportowych nie mieliśmy jeszcze okazji obserwować. Mikro Granty to sportowe historie i inicjatywy ludzi z całego kraju, którzy pragną przynieść pozytywne zmiany. Zestawienie tylu pomysłów, od lokalnych wydarzeń, po regularne zajęcia sportowe pozostawiają w społeczeństwie chęć do dalszego działania. Determinacja w dążeniu do wprowadzania zmian poprzez sport i popyt na tego typu działania pozostawiają nadzieję, że zainicjowane projekty będą kontynuowane. Obserwacje zmian społecznych wywołanych wzrostem znaczenia sportu jako drogi do zdrowia i radości życia dają nadzieję, że odpowiednio budujemy świadomość młodych pokoleń.

Prawdziwym dowodem sukcesu są efekty finalne poszczególnych wydarzeń – ilość gości, liczny udział w imprezach i radość uczestników biorących udział w zajęciach. Liczba aktywności i ich różnorodność przerosła oczekiwania Organizatorów.

Jak podkreślają pytani przez nas Beneficjenci – wszyscy czekają na więcej tego typu inicjatyw. My również mamy nadzieję, że to dopiero początek Mikro Grantów działających na makro skalę. – podkreśla Wosik.

Foto: Fundacja Orły Sportu

Od malutkich wsi po duże miasta, już prawie każde miejsce w Polsce stało się sceną dla innowacyjnych i aktywizujących inicjatyw sportowych. Wydarzenia zainicjowane przez program odmieniają lokalne społeczności, budując mosty między ludźmi, wzmacniając więzi społeczne i wzrost kulturowy. To nie tylko dotacje finansowe na sport i zdrowie, lecz także wsparcie dla kreatywnych umysłów i społecznych działaczy, którzy potrzebują zewnętrznych funduszy aby móc podjąć inicjatywy dla lokalnej społeczności. Mikro Granty nie tylko finansują działania, ale również inspirują, kształcą i pomagają w budowaniu sieci kontaktów. Młodzi artyści, przedsiębiorcy społeczni i aktywiści, sportowcy, trenerzy, sędziowie, właściciele hal sportowych czy sprzętu – zyskują nie tylko fundusze, ale także wiedzę i doświadczenie, które stają się fundamentem ich sukcesu w realizacji wydarzeń sportowych. Zakończenie pierwszych dwóch edycji programu nie oznacza końca tej inspirującej historii. To zaproszenie dla wszystkich z pasją i pomysłami – do realizacji swoich celów. To też zaproszenie dla każdego, kto chciałby uprawiać sport. Niezależnie od miejsca, zasobów czy wieku, każdy może znaleźć aktywność sportową, która będzie go rozwijać.

Organizator czeka już na kolejne edycje Mikro Grantów, by zainspirować zmiany, by dać życie marzeniom i wpłynąć na rzeczywistość. Mikro Granty są dowodem na to, że niezależnie od tego, jak mały może się wydawać pomysł, może przynieść ogromny efekt.

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

Czytaj dalej

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama
Reklama treetops

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524