Połącz się z nami

WIADOMOŚCI

Sukces Pomorza Zachodniego. Nasza trasa rowerowa wśród najlepszych w Europie

Opublikowano

w dniu

Trasy rowerowe Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym uznaniem. Region znalazł się właśnie wśród laureatów Europejskiej Nagrody Zielonych Tras – został nagrodzony w kategorii „doskonałość” za odcinek Wriezen-Siekierki-Choszczno. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane najlepszym szlakom poprowadzonym niezależnie od dróg samochodowych (tzw. Greenway).
Do nagrody zgłoszono 32 kandydatury z 13 państw. Międzynarodowe jury składające się z ekspertów w zakresie turystyki wyłoniło 8 najlepszych, wśród których znalazło się Pomorze Zachodnie. Europejska Nagroda Zielonych Tras została przyznana w kategorii „doskonałość” za odcinek trasy rowerowej Wriezen – Siekierki – Choszczno. Warunkiem wyróżnienia był przebieg trasy niezależnie od dróg samochodowych. Pod uwagę brano także standard  jej wykonania, odpowiednie oznakowanie oraz zlokalizowanie przy niej usług dla turystów rowerowych np. zorganizowane wczasy rowerowe, noclegi, gastronomia i inne atrakcje.
– Budujemy sieci tras rowerowych z myślą o rozwoju aktywnej turystyki, dbając przy tym o ekologię i mieszkańców, dla których to także alternatywny sposób transportu do pracy czy szkoły. Ta nagroda cieszy, gdyż potwierdza słuszność koncepcji, jaką przyjęliśmy kilka lat temu i jaką mamy zamiar kontynuować w przyszłości. Nasze drogi dla cyklistów stają się coraz bardziej rozpoznawalne i coraz częściej odwiedzane. Prowadzą bowiem często z dala od ruchu samochodowego, wśród unikatowej przyrody, czego przykładem jest doceniony odcinek – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Trasa na wyróżnionym odcinku jest bardzo atrakcyjna. Po polskiej stronie przebiega zielonymi terenami m.in. w Choszcznie, Barlinku, Myśliborzu czy Godkowie, by dotrzeć następnie do Siekierek, gdzie znajduje się niezwykła atrakcja turystyczna – dawny kolejowy most, służący w przeszłości celom militarnym, dziś łączący mieszkańców polsko – niemieckiego pogranicza. Odkąd zakończyła się jego modernizacja, stał się prawdziwym hitem turystycznym, miejscem obowiązkowym na trasie rowerowych wypraw po Pomorzu Zachodnim.  Z ulokowanej na nim platformy rozpościera się przepiękny widok przyrodę Doliny Dolnej Odry.
Warto dodać, że nagrodzony odcinek stanie się wkrótce częścią nowo powstającego produktu turystycznego – trasy rowej Berlin – Szczecin – Kołobrzeg. Trasa, która połączy stolicę Pomorza Zachodniego, stolicę Niemiec i popularny nadmorski kurort, otrzymała właśnie dofinansowanie z programu Interreg VIA.
– Rozwój infrastruktury rowerowej służy nie tylko miłośnikom tego rodzaju aktywności. To także wielka szansa na ożywienie gmin położonych w pobliżu tras, bo naturalnym następstwem ruchu turystycznego jest tworzenie usług, różnego rodzaju biznesów skierowanych do tej grupy. Nasi samorządowcy dostrzegają ten potencjał – dodaje Olgierd Geblewicz.
Gala wręczenia nagród była elementem konferencji „Greenways and Sustainable Tourism” (Zielone trasy i zrównoważona turystyka), która odbyła się w Rzymie. Wyróżnienia przyznawane są od 2003 roku.
– Dla naszego  województwa to doskonała okazja do wymiany dobrych praktyk i zacieśnienia współpracy pomiędzy promotorami i menadżerami tras rowerowych z całej Europy, w celu wspólnego ich promowania, jako jednego z głównych narzędzi wspierania zrównoważonej i aktywnej turystyki w Europie – podkreśla pełnomocniczka Marszałka Województwa ds. komunikacji rowerowej Wanda Nowotarska.

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

OZE szansą nie tylko dla Pomorza Zachodniego. Ważne deklaracje i konstruktywny dialog

Opublikowano

w dniu

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Zielona energia na Pomorzu Zachodnim to nie tylko produkcja, ale również klaster firm związanych z tą branżą oraz gospodarka offshore. Pomorze Zachodnie może być przykładem dla całej Polski. Jak mądrze wykorzystać wzorce z regionu przy transformacji energetycznej, której efektem ma być dobra jakość powietrza, tani prąd i dobry stan środowiska? O tym rozmawiał w poniedziałek, 26 lutego br. wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka z marszałkiem województwa Olgierdem Geblewiczem, radnymi i zachodniopomorskimi przedsiębiorcami podczas sejmikowej Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska. Spotkanie poprzedził briefing prasowy. 
Na terenie Pomorza Zachodniego wyprodukowano największą ilość energii elektrycznej z OZE w kraju. Województwo zachodniopomorskie praktycznie produkuje tyle energii odnawialnej, ile zużywa. Wynik 98,2% to najlepszy rezultat wśród regionów. Kolejne miejsca zajęły województwa: warmińsko-mazurskie (52,6%), kujawsko-pomorskie (45,7%) i pomorskie (44,6%). Jak wykorzystać ten potencjał?
–  OZE to nasza regionalna specjalizacja. To na Pomorzu Zachodnim wiele lat temu powstały pierwsze farmy wiatrowe, jesteśmy liderem w produkcji zielonej energii – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – To gigantyczny potencjał, który chcemy wykorzystać dla rozwoju zachodniopomorskiej gospodarki i rozwoju naszych firm.
Marszałek podkreślił, że nasz region może pomóc Polsce osiągnąć klimatyczne cele. – Chcemy stać się zieloną elektrownią dla całej Polski. To jest możliwe, jeśli będziemy mieli dobre regulacje, przychylny rząd i zaangażowanych przedsiębiorców – podkreślał marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Podczas briefingu wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka mówił o dobrych wzorcach z województwa zachodniopomorskiego.
–  To moja druga i na pewno nieostatnia wizyta na Pomorzu Zachodnim. Dziś z zachodniopomorskimi przedsiębiorcami rozmawiamy o odnawialnych źródłach energii, transformacji energetycznej i gospodarce w obiegu zamkniętym. Skończył się czas, w którym z wiatru, z wody i ze słońca robiono ideologicznych wrogów. W województwie zachodniopomorskim widać, że tę energię można wykorzystywać dla dobra mieszkańców. Tylko stawiając na konstruktywny dialog z przedsiębiorcami i samorządowcami, jesteśmy w stanie przeprowadzić sprawiedliwą społecznie transformację energetyczną. Wierzę, że przykłady z województwa zachodniopomorskiego zostaną przełożone na całą Polskę. Mamy zarysy konkretnych ustaw – wyliczał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Miłosz Motyka.
Z kolei Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk mówiła o konieczności optymalizacji kosztów prowadzenia przedsiębiorstw. Dodała też, że dziękuję za dzisiejsze spotkanie i konstruktywny dialog. – Chcemy wspólnie wypracować rozwiązania, które będą korzystne dla polskich przedsiębiorstw. Będziemy państwa informować o tym co wspólnie razem stworzymy – mówiła prezes PIG Hanna Mojsiuk.
Podczas poniedziałkowego briefingu dziennikarze pytali także o przyszłość programów pomocowych takich jak: „Mój Prąd”, „Czyste powietrze”. „Moja Woda”, „Efektywność energetyczna i ochrona powietrza”.
– Wiele z tych programów wymaga audytów. Na przykład na pogram „Czyste powietrze” w pierwszych miesiącach tego roku nie zagwarantowano odpowiednich środków – wyliczał wiceminister Motyka. Dodał jednak, że dzięki środkom z KPO, które niebawem trafią do Polski oraz środkom z programu „Feniks” te działania będą kontynuowane i rozwijane (np. poprzez tworzenie klastrów). Zapowiedział też zwiększenie finansowania programu „Energia dla wsi” o 2 mld zł.
Po briefingu odbyło się sejmikowe posiedzenie Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska z udziałem wiceministra, radnych, zarządu województwa, naukowców oraz przedsiębiorców. Rozmawiano na konkretne tematy, m.in. dotyczące rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, zmian w ustawach o ochronie środowiska i o odpadach czy o planowanych zmianach w rozliczaniu prosumentów z uwzględnieniem przedsiębiorców.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę bombardowania Świnoujścia

Opublikowano

w dniu

Foto: JBS Golm

We wtorek 12 marca o godzinie 14:00 na cmentarzu wojennym Golm w Kamminke odbędzie się tradycyjna uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę bombardowania Świnoujścia.

Już od 1992 roku odbywa się na cmentarzu wojennym Golm uroczystość upamiętniająca tysiące poległych w wyniku nalotu bombowego na wówczas niemieckie miasto Świnoujście. W godzinach południowych 12 marca 1945 roku 661 amerykańskich bombowców zniszczyło większą część miasta portowego, które w owym czasie było całkowicie przepełnione uchodźcami z niemieckich regionów wschodnich. Większa ilość dotkniętych bombardowaniem, głównie cywile, znalazła miejsce spoczynku na Golmie, najwyższym wzniesieniu na wyspie Uznam, położonym w bliskim sąsiedztwie Świnoujścia.

W 79. rocznicę nalotu bombowego organizator Ośrodka Edukacji i Spotkań Młodzieży Golm z ramienia Niemieckiej Komisji ds. Grobów Wojennych (Volksbund Deutsche Kriegsgräbersorge e.V.) spodziewa się dużej liczby gości ze świata polityki, kultury i społeczeństwa obywatelskiego. Stronę polską reprezentować będą przedstawiciele miasta Świnoujście.

Tegoroczne przemówienie wygłosi Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka. Pełniąc funkcję przedstawiciela miasta jego praca obejmuje m.in. wzmacnianie dialogu polsko – niemiecko w regionie przygranicznym na Wyspie Uznam.

Przemówienie powitalne wygłosi dyrektor krajowy Niemieckiej Komisji ds. Grobów Wojennych w Meklemburgii Pomorzu Przednim, pan Philipp Schinschke. Zaproszenie przyjął kapelan wojskowy Bernhard Riedel z protestanckiej parafii wojskowej w Torgelow. Wydarzenie poprowadzi dyrektor JBS Golm pani Katharina Feike. Oprawę muzyczną wydarzenia upamiętniającego zapewni chór puzonowy Bansin spod batuty Helmuta Friedricha.

Po wydarzeniu wszyscy goście zaproszeni są na tradycyjną kawę do OESM Golm (Dorfstr.33, 17419 Kamminke).

Tekst: Mariusz Siemiątkowski (JBS Golm)

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Największa impreza Techno Party na wyspach

Opublikowano

w dniu

Wielkimi krokami zbliża się impreza, która będzie zupełnie inna od dotychczasowych. W sobotę 2 marca o godzinie 18:00 (bramki otwarte od 17.00), w świnoujskiej Muszli Koncertowej rozpocznie się Techno Party! Dla mieszkańców Świnoujścia zagrają artyści w Wielkiej Brytanii – Djane Anastazja oraz Dj Prozak. Nie możecie jej przegapić. Wydarzenie jest bezpłatne.

Nasze miasto musi być miastem dla wszystkich mieszkańców – mówi Joanna Agatowska liderka grupy Wspólne Wyspy, które są organizatorem imprezy – młodzieży, seniorów, rodziców z dziećmi. Chcemy pokazać, że w Świnoujściu  jest miejsce dla każdej grupy odbiorców oraz że Świnoujście powinno żyć cały rok! Kandydatka na prezydenta miasta dodaje, że w mieście od wielu lat jest olbrzymie zapotrzebowania na takie imprezy, czego dowodem są prywatne wydarzenia organizowane przez świnoujską młodzież oraz indywidualne podmioty.

Joanna Agatowska zaznacza, że warto także pomyśleć aby znaleźć docelowe miejsce na taką działalność aby takie koncerty i imprezy mogły trwać do białego rana, a nie tylko do 22.

Liczba biletów na to wydarzenie jest ograniczona, więc osoby zainteresowane powinny działać szybko. Bezpłatne bilety są dostępne w czterech lokalizacjach na wyspach:

  • Sanatorium Energetyk, ul. Żeromskiego 4 – 7.00-22.00
  • Zakład fotograficzny – Sławomir Ryfczyński, u. Bohaterów Września 4/5 – 9.30-18.00
  • Sklep Spożywczy DUET – ul. Krzywa 1A – 6.30-20.00
  • Sklep „Tani Armani” – ul. Barlickiego 23 – 11.00-17.00

Po bilet także można zadzwonić pod numer telefonu: 730-935-522,

Głównymi wykonawcami będą Djane Anastazja oraz Dj Prozak. Są to artyści, którzy zapewnią wieczór pełen elektronicznych dźwięków, które porwą tłum do niezapomnianej zabawy. Djane Anastazje słynie ze swojego unikalnego podejścia do muzyki techno, tworząc niepowtarzalny klimat. Z kolei Dj prozak, uznanie zdobył na całym świecie poprzez znane energetyczne sety, które rozgrzewają tłumy na wielu parkietach.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Lena Szepke i Aleksandra Pancer wróciły ze Szczecina z medalami

Opublikowano

w dniu

Foto: OSiR Wyspiarz

W dniu 24 lutego 2024 r. w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kategorii U12, U14, U16, U18. W zawodach wystartowało 476 zawodników z 25 klubów województwa zachodniopomorskiego.

Nie zabrakło również młodych sportowców z naszej sekcji LA OSiR „Wyspiarz” w składzie: Fabio Baldi, Nina Bandkowska, Amelia Czerwińska, Adam Grudzień, Julia Jagusz, Maja Major, Aleksandra Pancer, Szymon Pastuszka,  Lena Szepke, Michał Bajek, Nikodem Giłka, Marcelina Gawle, Hubert Guzik, Lena Kowalska, Nikola Saganowska, Malwina Starmach, Michał Szyszka, Piotr Szyszka.

Tytuł Halowej Mistrzyni Województwa w skoku wzwyż, w kategorii U18 wywalczyła Lena Szepke, która zwyciężyła konkurs z wynikiem 155 cm (ustanawiając halowy rekord życiowy i rekord klubu). Wicemistrzynią Województwa w skoku w dal w kategorii U14 została Aleksandra Pancer, która  wynikiem 4.51 cm ustanowiła halowy rekord życiowy i rekord klubu, pokonała aż 90 zawodniczek z całego województwa. Należy nadmienić, że Ola również startowała w biegu na 60 m, gdzie zajęła wysoką 9 lokatę z wynikiem 8,91.

Doskonale zaprezentowali się nasi sprinterzy na dystansie 60 m, którzy awansowali aż do pięciu finałów B.
W kategorii U14 Fabio Baldi zajął drugie miejsce uzyskując wynik 8.78 (rekord życiowy)
W kategorii U16 Nina Bandkowska zajęła drugie miejsce i uzyskała wynik 8.48 (rekord życiowy), ostatecznie 6 miejsce w zawodach.
W kategorii U16 Piotr Szyszka, biegu finałowym B zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem 7.98 (rekord życiowy), ostatecznie zajął 5 miejsce w mistrzostwach.
W kategorii U18 do finału B awansowali Adam Grudzień i Bartosz Litra.
Adam uzyskał doskonały wynik 7.72 (rekord życiowy i nowy rekord klubu), ostatecznie zajął 5 miejsce w zawodach, Bartosz z rekordem życiowym 7.94 sklasyfikowany został na 7 miejscu.

Na wyróżnienie zasługuje występ:
Nikoli Saganowskiej, która w skoku w dal z wynikiem 4,43 w kategorii U16 ustanowiła rekord życiowy i zajęła 7 miejsce, zaś w biegu na 60 m uzyskała wynik 8.71 ustanawiając również rekord życiowy.
Hubert Guzik, który w biegu na 60 m w kategorii U16 wynik 8,51 i ostatecznie uplasował się na 10 miejscu.
Szymon Pastuszka w kategorii U16 w biegu na 60 m z rekordem życiowym 8,28 zajął 9 miejsce.

Godnym podkreślenia jest fakt, że wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w Halowych Mistrzostwach Województwa poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Gratulacje.
Halowe zawody są sprawdzianem poziomu wytrenowania zawodników przed zbliżającym się letnim sezonem lekkoatletycznym. Wyniki naszych zawodników świadczą o właściwie przebiegającym procesie  szkoleniowym.
Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z sekcji OSiR „Wyspiarz” przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w kolejnych zawodach.
Gratulujemy sukcesów!

Źródło: OSiR  „Wyspiarz”

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Najlepsi z najlepszych w pływaniu

Opublikowano

w dniu

Foto: OSiR Wyspiarz

Drużynowe Zawody Pływackie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców w Roku Szkolnym 2023/2024

W dniu 22 lutego 2024 r.,  na Pływalni „Uznam Arena” w Świnoujściu Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci rocznik 2011 i młodsi oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2009/2010 dziewcząt i chłopców będące eliminacjami do Mistrzostw Województwa.

W rywalizacji udział wzięły dzieci z czterech świnoujskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa Fundacji „ Logos”.

Zawodnicy pokonywali własne słabości, poprawiali czasy i wypływali swoje życiówki.
Dzieci w kategorii ID rywalizowały na dystansie 25 m stylem grzbietowym, stylem klasycznym, stylem dowolnym, stylem motylkowy, a także w sztafecie 6 x 25m stylem dowolnym.

Natomiast dzieci w kategorii IMS rywalizowały na dystansie 50 m stylem grzbietowym, stylem klasycznym, stylem dowolnym, 25 m stylem motylkowym, 25m stylem dowolnym oraz w sztafecie 6x 50m stylem dowolnym.
Zawodnicy pływali seriami na czas, ich wyniki przeliczane były na punkty, których suma określała miejsce szkoły.

 

Najlepsze wyniki  w kategorii: Igrzyska Dzieci
Dziewczęta                                                                                       Chłopcy
25 m stylem klasycznym

I miejsce Zuzanna Zabłocka SP6 – 22,91           I miejsce Jan Ożga SP1 – 23,73

25 m stylem grzbietowym

I miejsce Pola Sęczek SP6 – 20,16        I miejsce Szymon Szymański SP6 – 19,41

25 m stylem motylkowym

I miejsce Montronchyn Marharyta SP 6 – 17,56        I miejsce Aleks Morawski SP1 – 18,32

25 m stylem dowolnym

I miejsce Laura Fedorczyk SP6 – 17,12    I miejsce Marcin Czech SP1 – 17,55

Sztafeta 6x 25 m stylem dowolnym
I miejsce SP6 – 1,59,11                                      I miejsce SP1 – 1,43,09

Klasyfikacja końcowa szkół Igrzyska Dzieci

Dziewczęta
I miejsce SP6 – 137 pkt
II miejsce SP1 – 114 pkt
III miejsce SP4 – 107 pkt
IV miejsce Logos – 26 pkt

Chłopcy
I miejsce SP1– 127 pkt
II miejsce SP4 – 103 pkt
III miejsce SP6 – 101 pkt
IV miejsce Logos – 80 pkt

Najlepsze wyniki w kategorii: Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Dziewczęta                                                                                       Chłopcy
50 m stylem grzbietowym

I miejsce Olga Błaszczak SP1 – 44,32            I miejsce Szymon Pastuszka SP4 – 40,97

50 m stylem klasycznym

I miejsce  Aleksandra Orszanowska SP1 – 49,16     I miejsce Wiktor Lupa SP1 – 43,53

50 m stylem dowolnym

I miejsce Marta Nieśpelska SP1 – 32,57      I miejsce Maciej Ożóg SP6 – 31,31

25 m stylem motylkowym

I miejsce Zuzanna Prawdzić – Golińska SP4 – 18,09   I miejsce Kajetan Dunajko SP4 – 14,86

25 m stylem dowolnym
I miejsce Martyna Stefaniak SP1 – 14,96         I miejsce Jaku Piotrowski SP4 – 17,01

Sztafeta 6x 50 m stylem dowolnym
I miejsce SP1 – 3,53,94                                           I miejsce SP4 – 3,48,10
Klasyfikacja końcowa szkół Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta
I miejsce SP1 – 134 pkt
II miejsce SP4 – 118 pkt
III miejsce SP6 – 96 pkt

Chłopcy
I miejsce SP1 – 125 pkt
II miejsce SP4- 123pkt
III miejsce Sp6 – 72 pkt

Zwycięskie drużyny  reprezentować będą Nasze Miasto w Finałach Wojewódzkich.
W konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, w klasyfikacji drużynowej szkół okolicznościowymi pucharami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.
Serdeczne podziękowania dla sędziów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.
Pełny komunikat z zawodów na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

OSiR „Wyspiarz”

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Nowe zasady Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora

Opublikowano

w dniu

W programie realizowanym przez świnoujski samorząd – Karta Wyspiarza i Karta Wyspiarza Seniora, dotąd wykonano 15 500 świadczeń. Tylu mieszkańców miasta korzysta ze zniżek w sklepach, punktach usługowych, komunikacji miejskiej i innych. Wkrótce dostęp do ulg będzie miało więcej osób ponieważ zmieniły się zasady przydzielania Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora.

– Wyszliśmy na przeciwko oczekiwań mieszkańców miasta, którzy ze względów proceduralnych nie mogli korzystać z Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora – mówi Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka. – Teraz, po zmianach, niektóre ograniczenia znikają.

Dotąd, uchwała Rady Miasta wprowadzająca Kartę Wyspiarza i Kartę Wyspiarza Seniora, upoważniała do jej posiadania osoby rozliczające podatek  dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Świnoujściu. Teraz grupa beneficjentów powiększy się również o osoby zameldowane w Świnoujściu na pobyt stały lub pobyt czasowy na okres dłuższy niż 12 miesięcy.

– Pozwoli to zwiększyć udział naszych mieszkańców w życiu społeczno – gospodarczym miasta – podsumowuje Paweł Sujka.Kartę Wyspiarza odebrało już 10 tysięcy mieszkańców Świnoujścia. Kartę Wyspiarza Seniora – 5,5 tysięcy. Zniżki oferowane są przez 48 podmiotów gospodarczy z całego miasta, a także komunikację autobusową i Strefę Płatnego Parkowania.

Podczas konferencji prasowej Zastępcy Prezydenta Miasta, Paweł Sujka zapowiedział również kompleksowy program wsparcia szkolnictwa zawodowego, który Miasto przygotowuje wspólnie z Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027, środków przeznaczonych dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. 

Miasto wnioskować będzie również o dofinansowanie z Euroregionu Pomerania w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VIA na Cyfrowe Innowacje w Turystyce i Kulturze Wyspy Uznam na zakup dwóch Infokiosków pełniących funkcję cyfrowego punktu informacyjnego oraz w sprawie organizacji jubileuszu 200 lat Świnoujścia jako miasta uzdrowiskowego.

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI O KARCIE WYSPIARZA
Źródło informacji: UM Świnoujście

Czytaj dalej

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama
Reklama treetops

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524