Połącz się z nami

Materiał partnera

Podział majątku przed rozwodem — o czym warto pamiętać?

Opublikowano

w dniu

Foto: freepik.com

Rozwód przez wiele osób uważany jest za jedną z najtrudniejszych rzeczy, która może wydarzyć się w życiu. Wiąże się on z wieloma trudnymi doświadczeniami, jednak w przypadku, w którym jest on konieczny, ważne jest zadbanie o swoją własną sprawę, a jest nią zachowanie majątku. Podział majątku przed rozwodem jest zagadnieniem niezwykle ważnym, jednak wymaga on porozumienia się między małżonkami.

Podział majątku przed rozwodem, co warto o nim wiedzieć?

Na samym początku, konieczne jest poinformowanie o tym, że szybki podział majątku przed rozwodem możliwy jest tylko wtedy, gdy obydwie strony się na niego zgodzą. W skład majątku wspólnego wchodzą między innymi wynagrodzenia za wykonywaną pracę, dochody pochodzące z majątku wspólnego oraz osobistego, oraz przedmioty domowego użytku, które służą każdemu z małżonków. Oczywiście, przed ślubem możliwe jest również sporządzenie umowy majątkowej, która jest poniekąd zabezpieczeniem, które chroni każdą ze stron, a wtedy podział majątku przed rozwodem nie jest konieczny.

Jeżeli znajdujesz się jednak w tej trudnej, konieczny będzie dobry adwokat od rozwodów Gdańsk, który jest doświadczony w tej tematyce. Wszystko ze względu na to, że osoba zajmująca się wieloma sprawami majątkowymi związanymi z rozwodem ma już przepracowane wiele spraw, w których konieczny był podział majątku przed rozwodem. Skorzystanie z pomocy eksperta, to przede wszystkim szansa na uczciwy podział majątku, w którym nie zostaniesz pokrzywdzony.

Skorzystaj z pomocy ekspertów decydując się na podział majątku przed rozwodem

Pomimo tego, że sięgnięcie po pomoc kancelarii adwokackiej jest sposobem na sprawne, a także sprawiedliwe radzenie sobie w sytuacji, jaką jest rozwód. Wiele osób dalej próbuje poradzić sobie z rozwodem własnymi siłami. Oczywiście, skorzystanie z profesjonalnej pomocy wiąże się z kosztami, jednak możliwości, które ma dobry adwokat od rozwodów Gdańsk są zdecydowanie większe i wynikają one głównie ze względu na znajomość podobnych sytuacji.

Warto skorzystać z oferty oraz odwiedzić stronę tworzoną przez doświadczonych, czyli haberihaber.pl. Prawnicy w swojej historii stworzyli już wiele pism oraz brali udział w wielu sprawach rozwodowych, a także tych związanych z podziałem majątku przed rozwodem, dzięki czemu sformułowania i pisma sądowe są dla nich lepiej zrozumiałe. Haberihaber.pl to kancelaria z wieloletnim doświadczeniem.

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Materiał partnera

Białko WPC – tani i łatwo przyswajalny koncentrat białka serwatkowego

Opublikowano

w dniu

Białko WPC to suplement diety pochodzenia zwierzęcego, który cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników niezależnie od poziomu zaawansowania i rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej. To skoncentrowane i łatwo przyswajalne źródło protein, które ułatwia zwiększenie masy mięśniowej, a także może być pomocne w redukcji masy ciała.

Czym jest białko serwatkowe WPC?

Białko serwatkowe to zwierzęce źródło protein, które powstaje jako produkt uboczny wytwarzania sera. To mieszanina białek, która stanowi popularny, rozpowszechniony wśród osób aktywnych fizycznie, suplement diety.

Wśród białek serwatkowych można wyróżnić trzy rodzaje związków, a mianowicie:

  • koncentrat białka serwatkowego – WPC – whey protein concentrate;
  • izolat białka serwatkowego – WPI – whey protein izolate;
  • hydrolizat białka serwatkowego – WPH – whey protein hydrolisate.

Dostępne białka serwatki różnią się między sobą m.in. zawartością protein, ceną czy stopniem przetworzenia. Jednym z najczęściej wybieranych suplementów diety, który jednocześnie stanowi najtańszą odżywkę białkową dostępną na rynku, jest koncentrat białka serwatkowego. To preparat zawierający 65-80% czystego białka, który dostarcza do organizmu również węglowodany i tłuszcze. To łatwo przyswajalny produkt, który wyróżnia się krótkim czasem wchłaniania.

Białko serwatkowe WPC dostarcza do ustroju człowieka największe ilości kalorii i wyróżnia się różnorodną ofertą smakową. To odżywka która, najlepiej spośród dostępnych białek serwatki, sprawdza się jako dodatek do dań i potraw przygotowywanych przez sportowców.

Białko WPC – właściwości i działanie. Wpływ koncentratu białka serwatkowego na organizm

Koncentrat białka serwatkowego to źródło wysokiej jakości protein, które wykazują działanie anaboliczne. Tym samym białko dostarczane do ustroju wraz z suplementem diety może sprzyjać syntezie białek mięśniowych i umożliwiać zwiększenie masy mięśniowej. Co więcej, białko WPC może działać antykatabolicznie, zapobiegając rozpadowi mięśni i wspomagając utrzymanie ich dotychczasowej masy.

Proteinowa odżywka zawierająca koncentrat białka serwatkowego może ułatwić uzupełnienie białka w codziennej diecie, a co więcej, może wspomagać regenerację organizmu po zakończeniu wykonywania intensywnego treningu. Białko WPC może zmniejszać ryzyko kontuzji, przyspieszać naprawę mikrouszkodzeń i sprzyjać osiągnięciu gotowości do wykonania kolejnego wysiłku fizycznego.

Jakby tego było mało, białko serwatkowe WPC może też przyspieszać metabolizm, hamować głód i zwiększać uczucie sytości, co sprawia, że suplement diety doceniany jest nie tylko wśród osób aktywnych fizycznie, ale także w gronie tych, którym zależy na redukcji masy ciała.

Koncentrat białka serwatki – zastosowanie

Białko serwatki WPC dostępne jest w postaci proszku, który najczęściej spożywany jest jako napój po wymieszaniu z wodą lub mlekiem. Jednak koncentraty białka serwatkowego można wykorzystywać również do przygotowywania różnego rodzaju potraw i dań, przebierając w dostępnych na rynku wariantach smakowych.

Koncentrat białka serwatki można zastosować jako dodatek do owsianki czy koktajlu. Ponadto odżywka białkowa WPC świetnie komponuje się z ciastem naleśnikowym czy z omletem lub budyniem. Produkt sprawdzi się także jako urozmaicenie słodkich wypieków, m.in. jako dodatek do proteinowego sernika czy domowych batonów wysokobiałkowych.

Poszukując skutecznego białka WPC warto zapoznać się z ofertą marki OstroVit – https://ostrovit.com/pl/menu/bialka-serwatkowe-18907.html. Wysokiej jakości produkty dostępne w różnych wariantach smakowych sprawiają, że każdy konsument znajdzie suplement diety odpowiadający jego indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Czytaj dalej

Materiał partnera

Podatki a inwestycje na rachunku maklerskim. Co warto wiedzieć?

Opublikowano

w dniu

Inwestując za pomocą swojego rachunku maklerskiego w obligacje, jedną z rzeczy, o które musisz zadbać, jest znajomość zagadnień związanych z kwestiami podatkowymi. Niezbędne jest zrozumienie nie tylko, jakie obowiązki na Tobie ciążą, ale także jak mogą one wpływać na zarządzanie Twoimi inwestycjami i finansami. W tym artykule przybliżymy podstawowe elementy, które warto mieć na uwadze, zaczynając lokowanie środków w obligacjach. Zwrócimy też Twoją uwagę na konkretne sytuacje, w których musisz uważać, aby Twoja inwestycja nie przyniosła strat zamiast zysków.

Korzystanie z rachunku maklerskiego a obowiązek podatkowy

Podstawową kwestią, o której powinieneś pamiętać jako inwestor będący osobą fizyczną, jest to kiedy dokładnie zachodzi obowiązek podatkowy. Ze względu na charakterystykę obligacji, Twoim przychodem są wypracowane odsetki. W dniu ich wypłaty zachodzi też obowiązek podatkowy. Kluczową rolę odgrywa przy tym rachunek maklerski.

To dzięki niemu możesz lokować środki w instrumentach finansowych. Jest on prowadzony w wybranym przez Ciebie domu maklerskim. Da on Ci dostęp do narzędzi umożliwiających analizę i informacje potrzebne, by określić, gdzie kupić obligacje i na jakie się zdecydować. To właśnie ta instytucja automatycznie będzie też podatek naliczać oraz go odprowadzać od wypracowanych przez Ciebie zysków. To od odsetek, a co z zyskiem na kapitale?

Możliwość odliczenia podatku

Kolejną istotną kwestią jest to, kiedy podatek, który zapłacisz w związku z inwestycjami, podlega odliczeniom. Niestety w opisanym wcześniej przypadku, gdy dom maklerski odprowadza podatek za Ciebie, nie możesz sięgnąć po to rozwiązanie. Inaczej jest jednak, kiedy działasz na rynku wtórnym. Odsprzedając swoje instrumenty finansowe przed upływem terminu wykupu. Twój dochód liczony jest w odmienny sposób. Ustala się go na podstawie różnicy między ceną, po jakiej je nabyłeś, a ceną jej sprzedaży bądź wykupu, a tym za ile zostały sprzedane wraz z naliczonymi odsetkami. Taki podatek możesz później obniżyć w zeznaniu rocznym kosztami wynikającymi z innych działań na rachunku maklerskim oraz związanych z kosztami współpracy z prowadzącą go instytucją.

Potencjalne straty wynikające z kwestii podatkowych

Jako inwestor powinieneś przy tym brać pod uwagę możliwość zanotowania strat z inwestycji, jeśli odkupujesz obligacje na rynku wtórnym. Zwłaszcza gdy decydujesz się na ich wykup bardzo blisko terminu ustalenia praw do odsetek. W takiej sytuacji wypracowany w tym krótkim okresie zysk nie przekracza podatku, który musisz zapłacić.

Wszystko dlatego, że ten naliczany jest od odsetek wypracowanych przez cały okres odsetkowy. Czyli w przypadku, kiedy wynosi on 12 miesięcy, musisz liczyć się z możliwością poniesienia straty. Dlatego też, nawet jeśli wiesz, że emitenci obligacji ustalili warunki takiej emisji na korzystnym z Twojej perspektywie poziomie, to odkupując je od innego inwestora, zwróć szczególną uwagę na to, czy ich zakup nie będzie się wiązał właśnie z taką sytuacją.

W razie jakichkolwiek wątpliwości skorzystaj z pomocy doradcy inwestycyjnego lub finansowego. A jeśli chcesz już rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem, w prosty sposób można otworzyć rachunek maklerski w Michael / Ström Dom Maklerski i zacząć lokować środki w wybranych instrumentach finansowych.

Artykuł sponsorowany.

Czytaj dalej

Materiał partnera

Maybelline – poznajmy bliżej jedną z ikon rynku kobiecych kosmetyków

Opublikowano

w dniu

Każda kobieta, która na co dzień sięga po różnego rodzaju kosmetyki do makijażu, potrzebowała nieco czasu na to, aby skompletować swoją kosmetyczkę. To, co się w niej znajduje, nie jest przypadkowe. Często jest wynikiem wielu prób, błędów, testów. W poniższym tekście spróbujemy przybliżyć pokrótce jedną z najbardziej znanych firm kosmetycznych świata – Maybelline. To bez wątpienia jedna z ikon rynku kobiecych kosmetyków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii, asortymencie i zaletach produktów Maybelline, zapraszamy do lektury tego tekstu.

Kilka słów o historii powstania firmy

Maybelline powstało ponad 100 lat temu, a dokładnie w roku 1915. Jej założycielem był niejaki Thomas L. Williams, chemik z Nowego Jorku. Thomas poszukując nazwy dla swojej firmy nie myślał nad nią zbyt długo.
Postanowił zainspirować się imieniem swojej siostry Maybel. Wkrótce potem rozpoczął prace nad pierwszym produktem. Chcąc wyróżnić 3 przełomowe momenty w historii firmy możemy wymienić:
1. 1917 rok – firma wprowadziła na rynek pierwszy nowoczesny tusz do rzęs w kamieniu, który był bardzo popularny wśród kobiet.
2. 1960 rok – Maybelline wprowadziła na rynek pierwszy tusz do rzęs w spirali na bazie wody, który był łatwiejszy w użyciu i dawał lepsze efekty.
3. 1996 rok – firma Maybelline została przejęta przez francuskiego giganta – koncern L’Oréal i stała się jedną z największych i najbardziej znanych marek kosmetycznych na świecie.

Dlaczego kobiety cenią sobie produkty Maybelline?

Każdy producent kosmetyków dba o to, aby jego produkty były wyjątkowe. Nie jest to jednak łatwe na tak konkurencyjnych rynku, na którym działa Maybelline. Aby utrzymać wysoki poziom sprzedaży i sprawić by klientki były lojalne danej marce, należy posiadać szereg cech przemawiających za wyborem, tych, a nie innych produktów. W przypadku Maybelline kobiety cenią sobie to, że:

– są one nowoczesne, innowacyjne i przystępne cenowo,
– są dostępne w szerokiej gamie kolorów, formuł i rodzajów, dzięki czemu każda kobieta może znaleźć coś dla siebie i swojego typu urody,
– są łatwe w aplikacji i zapewniają trwały i spektakularny efekt, który podkreśla naturalne piękno i urodę każdej kobiety,
– kolejne produkty Maybelline są tworzone z myślą o trendach i inspiracjach w świecie makijażu,
– są dostępne zarówno w tradycyjnych drogeriach, jak również w internecie.
Więcej o kosmetykach tej marki dowiesz się na: https://www.ladymakeup.pl/sklep/maybelline.html

Z czego słynie Maybelline? – czyli krótki przegląd asortymentu firmy

Maybelline w swoim asortymencie posiada ogromną gamę produktów, które są cenione przez klientki. Wiele z nich to tzw. bestseller w swojej kategorii.

Maybelline znane jest przede wszystkim z tuszy do rzęs, które są jej flagowym produktem i bestsellerem na rynku. Maybelline oferuje różne rodzaje tuszy do rzęs, zapewniające zwiększenie objętości, wydłużenie, podkręcenie czy rozdzielenie. Niektóre z najpopularniejszych tuszy to Lash Sensational, The Colossal i Lash Stiletto.
Maybelline jest również znana z pomadek, które mają intensywne kolory, matowe lub błyszczące wykończenie i nawilżające właściwości. Niektóre z najpopularniejszych pomadek to Super Stay Matte Ink, Color Sensational i Lifter Gloss.
Bogaty asortyment kosmetyków do twarzy uzupełniają jak podkłady, pudry, korektory i róże, które dopasowują się do różnych typów i karnacji, maskują niedoskonałości i nadają cerze świeżości i blasku.

Jakie są najpopularniejsze serie kosmetyków od Maybelline?

Serie kosmetyków to coś, z czego słyną największe koncerny. W przypadku Maybelline będą to m.in.:

– Lash Sensational – tusze do rzęs Maybelline z tej serii mają specjalnie zaprojektowane aplikatory, które docierają do każdego włoska i nadają mu kształt i kolor. Występują w wersji zwykłej i wodoodpornej, a także w różnych odcieniach,
– Super Stay Matte Ink – która zawiera matowe pomadki w płynie. Pomadki z tej serii mają kremową i lekką konsystencję, która nie wysusza ust i nie rozmazuje się.
– Fit Me – która oferuje podkłady, pudry, korektory i róże do twarzy, dopasowane do różnych typów i karnacji skóry. Kosmetyki z tej serii mają naturalne i lekkie wykończenie, które nie tworzy efektu maski i nie zapycha porów.

Na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla siebie?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kosmetykami na co dzień, warto znać podstawy ich doboru. Można próbować dobrać je samodzielnie lub skorzystać z fachowej porady. Ta druga ścieżka zaoszczędzi Ci nietrafionych zakupów, jak również sporo czasu. Tak czy inaczej, wybierając kosmetyki dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak:
– typ skóry – np. skóra sucha potrzebuje nawilżenia, skóra tłusta potrzebuje matowienia, a skóra wrażliwa potrzebuje łagodzenia,
– tonalność skóry – każda skóra ma swój odcień i podton, który należy dopasować do koloru kosmetyków, aby uzyskać naturalny i harmonijny efekt,
– okazja – np. na co dzień można stosować delikatny i naturalny makijaż, na wieczór można zaszaleć z mocnym i wyrazistym makijażem, a na specjalną okazję można zastosować elegancki i wyrafinowany makijaż, który podkreśli urodę i klasę.

Podsumowanie

Świat kosmetyków jest niezwykle obszerny a przy tym fascynujący. Każda kobieta potrzebuje nieco czasu, zanim znajdzie markę, która odpowie na potrzeby jej skóry, styl ubierania się itd. Warto szukać, sprawdzać i pytać. Z całą pewnością nie zaszkodzi też poradzić się np. doświadczonej makijażystki, na co zwracać uwagę podczas doboru kosmetyków dopasowanych do naszych potrzeb.

Mamy nadzieję, że powyższy tekst był dla Ciebie ciekawy i pomocny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach Maybelline, zapraszam Cię na stronę internetową z produktami Maybelline, do której link znajdziesz w jednym z powyższych akapitów.

Czytaj dalej

Materiał partnera

Olejki Eteryczne: Naturalna Obrona Przed Infekcjami Zimowymi

Opublikowano

w dniu

Zimowe miesiące często wiążą się z większym ryzykiem infekcji, a walka z przeziębieniami i grypą staje się nieodłącznym elementem naszego życia. W ostatnich latach coraz większą uwagę zwraca się na naturalne metody wspierania odporności, a olejki eteryczne stają się popularnym narzędziem w walce z infekcjami zimowymi.

Olejki eteryczne to koncentraty aromatycznych substancji roślinnych, pozyskiwanych z kwiatów, liści, owoców czy korzeni roślin. Wprowadzając je do codziennego użytku, możemy korzystać z ich licznych właściwości zdrowotnych, w tym wsparcia dla układu odpornościowego. Poniżej znajdziesz kilka wybranych olejków eterycznych, które mogą okazać się pomocne.

1. Eukaliptus – Cudowna Moc Oddechu

Eukaliptusowy olejek eteryczny jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwzapalnych. Jego aromatyczny zapach pomaga łagodzić objawy przeziębienia, zwłaszcza kiedy stosujemy go w inhalacjach. Dodanie kilku kropel do kubka gorącej wody i wdychanie pary może przynieść ulgę w przypadku zatkanego nosa i kaszlu.

2. Lawenda – Relaksacyjny Ładunek Odpornościowy

Lawenda to nie tylko zapach relaksu, ale także naturalne wsparcie dla układu odpornościowego. Jej właściwości antyseptyczne pomagają w zwalczaniu drobnoustrojów, a jednocześnie działają uspokajająco na układ nerwowy. Olejek lawendowy można stosować zarówno w aromaterapii, jak i do masażu.

3. Cynamon – Rozgrzewająca Siła Przeciwwirusowa

Cynamonowy olejek eteryczny to nie tylko przyprawa do potraw. Jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe sprawiają, że stanowi skuteczny środek na zimowe infekcje. Dodatek cynamonu do aromatycznych mieszanki zapachowych może nie tylko ułatwić oddychanie, ale także stworzyć przyjemny klimat w domu.

4. Mięta Pieprzowa – Odświeżająca Siła Odpornościowa

Olejek mięty pieprzowej nie tylko odświeża oddech, ale także wspomaga walkę z infekcjami. Jego właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe sprawiają, że jest idealny do stosowania w inhalacjach. Dodatkowo, mięta pieprzowa może łagodzić objawy grypy, takie jak gorączka i bóle mięśni.

5. Drzewo Herbaciane – Naturalny Antyseptyk

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny antyseptyk o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybiczym. Stosowany miejscowo, może pomagać w zwalczaniu infekcji skórnych. Dodatkowo, jego świeży zapach może poprawić nastrój i wprowadzić do domu atmosferę czystości.

6. doTERRA On Guard – Mieszanka na Odporność

Jedną z propozycji na walkę z zimowymi infekcjami może być mieszanka olejków On Guard, która zawiera takie olejki jak olejek goździkowy, cynamonowy, eukaliptusowy czy rozmarynowy. Mieszanka wspiera odporność organizmu, można ją inhalować lub po prostu spożywać w niewielkiej ilości ale za to regularnie.

Przed rozpoczęciem stosowania olejków eterycznych, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli mamy jakiekolwiek schorzenia czy przyjmujemy leki. Olejki te mogą być stosowane na różne sposoby, takie jak aromatyzacja powietrza, kąpiele aromatyczne, inhalacje czy dodatki do masażu. Warto jednak pamiętać, że są one jedynie wsparciem dla zdrowia i nie zastąpią wizyty u lekarza ani innych koniecznych środków w przypadku choroby.

Wprowadzając olejki eteryczne do codziennej rutyny, możemy w naturalny sposób wesprzeć nasz organizm w walce z infekcjami zimowymi, jednocześnie czerpiąc przyjemność z ich aromatycznych właściwości.

Naturalne olejki eteryczne znajdziesz na stronie sklepu https://olejki-naturalne.pl

Czytaj dalej

Materiał partnera

„Świeczka z Wyspy” obchodzi 4. urodziny. Zaprasza na festyn charytatywny

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Już 10 lutego w sobotę od godziny 13 – 18 zapraszamy na wydarzenie urodzinowo – charytatywne, które nie tylko będzie okazją do świętowania 1. urodzin otwarcia pracowni „Świeczka z Wyspy”, a 4 lat działania „Świeczki” lokalnie na wyspie,  ale również do charytatywnego wsparcia fundacji Animals Przystań Świnoujście  na rzecz zwierząt. 

– Wspólnie z Piekarnią 44 oraz Pasażem Rondo  przygotowaliśmy niezapomniany event, jarmark rękodzieła, warsztaty, loterię z nagrodami, koncert muzyczny oraz wiele innych atrakcji – wymienia Małgorzata Śliwińska.

Podczas eventu będzie można spotkać liczne stoiska lokalnych wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty i usługi. Będzie można nabyć pyszne przekąski i unikatowe produkty, a jednocześnie wesprzeć szlachetny cel. Będzie można porozmawiać z ekspertami oraz znaleźć unikalne prezenty na zbliżające się Walentynki.

Czytaj dalej

Materiał partnera

Usługi shipchandler – jak wybrać firmę obsługującą zaopatrzenie statków?

Opublikowano

w dniu

Odpowiednie zaopatrzenie statków ma spory wpływ na samopoczucie i bezpieczeństwo załogi, a także na efektywność wykonywanej pracy. Z tego względu niezwykle istotną kwestią jest wybór właściwej firmy zajmującej się usługami typu shipchandler. Gdynia to jeden z najważniejszych portów Bałtyku – warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy współpracy z tego typu przedsiębiorstwami.

Shipchandler – co to jest?

Usługi shipchandlerskie od wielu lat odgrywają ważną rolę w transporcie morskim. Sam termin „shipchandler” zazwyczaj tłumaczy się na język polski jako „dostawca okrętowy”. Zadaniem podmiotów tego typu jest dostarczenie do statków i portów wszystkich produktów, które mogą być potrzebne na morzu – od żywności i napojów, przez odzież ochronną, aż po specjalistyczne urządzenia. Zaopatrzenie statków we właściwy sposób ma ogromne znaczenie: wybierając odpowiednie podejście do tej kwestii, można zadbać m.in. o zdrowie pracowników czy pasażerów, jak również zapewnić sprawne pokonywanie morskich tras. Jest to niezwykle istotny czynnik zarówno dla firm zajmujących się transportem i logistyką, jak i przedsiębiorstw operujących w branży turystycznej.

Co może obejmować zaopatrzenie statków?

W zależności od potrzeb zaopatrzenie statków może skupiać się na różnych produktach. Zadaniem shipchandlera jest dostarczenie rozwiązań zgodnych z wymaganiami klienta – w wielu przypadkach najważniejszym obszarem zaopatrzenia jest prowiant w postaci jedzenia i napojów przystosowanych do długiego pobytu na morzu. Niezbędne są również artykuły higieniczne, w tym mydła, pasty do zębów czy środki do dezynfekcji. Dzięki nim zarówno pasażerowie, jak i załoga mogą zadbać o higienę, a także zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób.

W przypadku okrętów wykorzystywanych w przemyśle i transporcie usługi shipchandlerskie często obejmują również dostawę odzieży ochronnej wraz z innym potrzebnym wyposażeniem. Mogą to być m.in. kamizelki odblaskowe, rękawice, kaski, kamizelki czy różnego rodzaju narzędzia. Do tego dochodzi ponadto wyposażenie okrętu w sprzęty i urządzenia umożliwiające poprawną nawigację, a także pozostałe artykuły techniczne. Nie bez znaczenia jest też dostawa środków, które pozwolą utrzymać statek, sprzęt i maszyny w czystości, jak również zająć się ich konserwacją na morzu.

Nie tylko zaopatrzenie statków – dodatkowe usługi shipchandlerskie

Shipchandler może zajmować się nie tylko dostarczaniem najpotrzebniejszego wyposażenia na statki, lecz także kilkoma dodatkowymi usługami. Chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem jest np. catering realizowany przez shipchandlera. Taka usługa pozwala zapewnić załodze i pasażerom dostęp do gotowych posiłków lub świeżych składników – ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku promów i statków turystycznych. Co więcej, shipchandler może również zapewniać wsparcie w zakresie obsługi produktów duty-free. W większości portów międzynarodowych dostępne są sklepy, w których można zakupić różnorodne produkty bez cła – ich oferta zwykle obejmuje m.in. alkohole, wyroby tytoniowe, słodycze i przekąski, które mogą być dostarczane właśnie przez shipchandlera.

Na co zwrócić uwagę, wybierając usługi schipchandlerskie?

Aby zaopatrzenie statków i portów odbywało się w najlepszych warunkach, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, wybierając firmę do realizacji usług tego rodzaju. Podstawową kwestią jest wysoki standard obsługi. Należy mieć na uwadze, że dostawa produktów do okrętów to bardzo odpowiedzialne zadanie – z tego względu najlepszym wyborem będą rzetelne firmy, które cieszą się zaufaniem ze strony klientów. Do tego istotne jest także doświadczenie: dłuższa działalność w tym obszarze oznacza lepszą znajomość wymagań, sprawniejsze procesy i gotowość do dostosowania się do zmieniających się potrzeb. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wycenę usług, zakres oferty i rodzaj dostarczanych produktów. Ponadto, jeśli dany statek realizuje trasy międzynarodowe, ważna będzie również znajomość różnych języków wśród pracowników firmy.

Shipchandler Gdynia – zaopatrzenie statków z firmą Baltona

Baltona to firma oferująca zaopatrzenie statków dla najważniejszych portów Bałtyku i całej Europy. Przedsiębiorstwo zajmuje się usługami shipchandlerskimi już od 1946 roku, dzięki czemu jest w stanie zaoferować spore doświadczenie i doskonałą znajomość rynku. Do tego podkreślić m.in. obsługę portów krajowych i zagranicznych, wsparcie duty-free i możliwość dostosowania usług do indywidualnych potrzeb – dzięki temu można liczyć na najwyższy standard wsparcia niezależnie od charakterystyki zlecenia.

Czytaj dalej

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama
Reklama treetops

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524