Połącz się z nami

WIADOMOŚCI

Takie imprezy w Świnoujściu nie było już dawno

Opublikowano

w dniu

Świnoujska promenada ożyła, a światła stroboskopów rozświetliły całą okolicę. Mieszkańcy bawili się w rytm muzyki techno zaserwowanej przez DJ Anastazję i dj Prozaka . Ta impreza to był prawdziwy strzał w dziesiątkę,

Wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy. Plac przed Muszlą Koncertową został zapełniony niemal w całości, a wśród uczestników poza młodzieżą nie zabrakło rodzin z dziećmi, a nawet seniorów. Koncert trwał blisko 4 godziny i odbywał się w radosnej i bardzo bezpiecznej atmosferze. Profesjonalna oprawa sceniczna i zaangażowanie artystów połączone z entuzjazmem publiczności – czy jest lepszy przepis na sukces?
DJ Anastazja nie ukrywa, że koncert w Świnoujściu został zorganizowany jako gest przyjaźni i wsparcia dla Joanny Agatowskiej i mieszkańców Świnoujścia. Anastazja urodziła się i wychowała w naszym mieście, a od wielu lat mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. – Ale kocham Świnoujście i chce by się pięknie rozwijało! Joanna jako prezydent jest tego gwarancją! – powiedziała nam Anastazja Iwańczyk. DJ Anastazja przyjechała na koncert ze swoim partnerem DJ Prozackiem, razem grali świetne remiksy muzyki z lat 90 i 2000.
– Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i tak tłumnie przyszli by z nami spędzić ten wieczór – mówi Joanna Agatowska, organizatorka koncertu, kandydat na prezydenta Świnoujścia i liderka grupy Wspólne Wyspy. Te tłumy to najlepszy dowód na to, że w Świnoujściu tego typu wydarzenia powinny odbywać się przez cały rok – w muszli koncertowej, amfiteatrze, Sali MDK. Marzą mi się koncerty muzyki POP, czy techno, które można przecież zorganizować np. na terenie pomiędzy Przytorem, a Karsiborem, może porozumiemy się co do lokalizacji ze stroną niemiecką, ale tak żeby głośna muzyka nie przeszkadzała mieszkańcom. Ale bardzo ważne są także Festiwale Muzyki Organowej czy inne, prestiżowe wydarzenia artystyczne. Powtórzę – przez cały rok, a nie tylko w sezonie letnim – dodaje Agatowska.
Sobotni koncert Techno Part Common Islands sfinansowany został ze środków komitetu wyborczego wyborców, którego liderką jest Joanna Agatowska – dla wszystkich uczestników event był za darmo. Mogliśmy w ramach kampanii wydrukować całe mnóstwo ulotek – ale wspólnie uznaliśmy, że wolimy zrobić coś fajnego dla mieszkańców i wyszła nam fantastyczna impreza w zasadzie dla wszystkich, bo bawiło się i starsze i młodsze pokolenie świnoujścian. To co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło jako organizatorów to, że uczestnicy imprezy pozostawili porządek i nie było żadnych problemów w trakcie imprezy. Dziękuję świnoujścianie!
16 marca na mieszkańców czeka kolejna niespodzianka przygotowana przez społeczników z „Wspólnych Wysp”. Szczegóły już niedługo!
Źródło: Wspólne Wyspy

Czytaj dalej
8 komentarzy

1 Komentarz

 1. Góral temu

  8 marca 2024 na 10:28

  Co się dziwić,normalka,świńskie ujscie brudów ludzkich

 2. Anonim temu

  8 marca 2024 na 08:25

  Ciekawe , z czyjej kieszeni została opłacona ta impreza .

 3. Wisełka temu

  7 marca 2024 na 10:39

  Zamiast ulotek KONCERT,moim zdaniem SUPER pomysł‼️

 4. Czemu temu

  7 marca 2024 na 09:30

  W Wielkim Poście jest to niestosowne, czy naprawdę już w Europie ma nie być żadnych wartości oprócz zabawy, rozrywki, konsumpcji?!

 5. Anonim temu

  7 marca 2024 na 09:11

  KTO FINANSOWAŁ KONCERT?????)

 6. Ona temu

  7 marca 2024 na 05:53

  czemu nic o tym nie było mówione !?

 7. Strażnik to temu

  7 marca 2024 na 03:20

  W środku Wielkiego Postu chodząca do kościoła J.Agatowska zachęcała na plakacie w internecie do hucznej zabawy… Nic dodać, nic ująć, to Świnoujście, gdzie zasady i wartości są na ostatnim miejscu. Wspomniana radna wsparła też, idąc w marszach, wulgarne (por.okrzyki, przekleństwa) manifestacje aborcyjne jesienią 2020 (na własne oczy to widziałem, szła ulicą Konstytucji 3 Maja). Ich hasło przywrócenia aborcji eugenicznej (możności abortowania nawet dzieci z zesp.Downa) radykalnie są przeciwne nauce Kościoła, już nie mówiąc o prawach człowieka do życia, nawet człowieka niepełnosprawnego.

 8. Anonim temu

  6 marca 2024 na 19:47

  Mogły by być takie i lepsze imprezy gdyby zwykli ludzie mieli dostęp do tej muszli. Znam jednego takiego DJ 😆( Nawet martwy kiedyś Salt rozkrecil) co by tam zrobił taka imprezę, że 3 razy tyle ludzi by było. Ludzie przyszli z ciekawości. pomyśl fajny tylko szkoda że dopiero przed wyborami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

W Świnoujściu biorą się za zieleń

Opublikowano

w dniu

Zieleń w Świnoujściu znowu będzie zachwycać jak przed laty. Ukwiecone skwery i rabaty mają hipnotyzować barwami, a łąki kwietne będą stołówką dla zapylaczy. Przed Anidą Kostrzewą sporo pracy, bo przez ostatnie miesiące zieleń w mieście bardzo zaniedbano.

Rośliny w mieście bardzo odczują zmianę gospodarza. Część z nich będzie w rękach ogrodników z prywatnej firmy wybranej w przetargu, a częścią zajmą się pracownicy Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej. Gdy jest pogoda – koszą trawę, gdy pada lub jest mokro – wyrywają chwasty, przycinają żywopłoty i gałęzie.

– Jestem po inwentaryzacji zieleni.  Współpracuję z projektantkami z wydziału, które zapoznają mnie z terenami i razem wypracowujemy decyzję co do przyszłego wyglądu. Roboty jest sporo, ale damy radę. Proszę tylko o cierpliwość, bo zieleń w mieście jest bardzo zaniedbana – mówi Anida Kostrzewa, opiekunka „zielonej ekipy”. – W zeszłym tygodniu strzygliśmy trawniki przy ulicy Grunwaldzkiej. Dzisiaj przycinamy wysoką trawę przy przejściach dla pieszych, a kolejni ludzie skracają zieleń, która tak się rozrosła, że uniemożliwiała przejście po chodniku albo swobodny przejazd po ścieżce rowerowej  – dodaje.

Wydział Infrastruktury i Zieleni Miejskiej zatrudnił osoby do prac przy zieleni miejskiej. Zajmują się  koszeniem traw, sprzątaniem śmieci pozostawionych w parkach i na skwerach oraz naprawami elementów małej architektury miejskiej. Do tej pory nie było takiej komórki w strukturze wydziału. Na potrzeby ich pracy WIZ zakupił kosiarki, kosy spalinowe oraz mały traktor, który również może służyć jako kosiarka. Dzięki temu obniżą się koszty prac przy zieleni miejskiej a także bieżących napraw.

Do grona pracowników dołączyła Anida Kostrzewa. Jest znana m.in. z opieki nad zielenią w sąsiednich Międzyzdrojach. Biedronka, motyl, czy paw „Tolek” przy którym turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia obok na międzyzdrojskiej promenadzie, to również jej autorskie pomysły i realizacja. Była także konserwatorem zieleni w Michałowicach pod Warszawą oraz przez chwilę w Wolinie.

– Skoszoną trawę widać od razu. Jednak cześć prac ogrodniczych przyniesie efekty dopiero wiosną przyszłego roku. Roboty jest po tzw. kokardę, bo miasto jest bardzo zachwaszczone. Jednak dzień po dniu jak pszczółeczki będziemy przywracać blask – zapewnia Anida Kostrzewa, opiekunka świnoujskiej zieleni. – Nie zapomnimy także o kwiatach dla zapylaczy, które na części ulic Świnoujścia już są – zaznacza.

Zieleń w mieście nie tylko podnosi estetykę, ale także wpływa na zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Źródło: UM Świnoujście

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Świnoujścianin Piotr Andrzejewski po raz kolejny podniósł sportową poprzeczkę

Opublikowano

w dniu

Piotr Andrzejewski reprezentuje Świnoujście na ultramaratonach. Właśnie wrócił z francuskiego Colmar, gdzie wziął udział w najpopularniejszej ultratriathlonowej imprezie w Europie. Do przepłynięcia miał 19 km, przejechał na rowerze 900 km i przebiegł 211 km.  W poniedziałek (23.07) odebrał gratulacje od zastępcy Prezydenta Miasta Świnoujścia Romana Kucierskiego. 

– Przez całe życie głównie biegałem. Potem troszkę startowałem na hali i na otwartym stadionie, bo zawsze mnie interesowała lekkoatletyka. Na 42. urodziny postanowiłem wziąć udział w maratonie, wtedy poznałem Pawła Dodka – propagatora biegania i jazdy na rowerze. W 2000 roku pobiegłem półmaraton, a w 2001 roku swój pierwszy maraton. Od tego się zaczęło – opowiada Piotr Andrzejewski. – W tej chwili mam już zaliczonych 117 maratonów – mówi z dumą.

Ultratriathlony to inny poziom zawodów. Samo przygotowanie zajmuje sporo czasu. Trzeba dbać o to, aby nie zaliczyć kontuzji. Ważna jest konsekwencja, regularne treningi i prawidłowe odżywianie.

– Wstawałem o 4 rano, by zrobić pierwszy trening. Później śniadanie z żoną, zakupy do domu, chwila dla wnucząt i kolejny trening. Bieg, pływanie, jazda na rowerze – wymienia. – Dwa, trzy razy dziennie treningi i tak przez kilka miesięcy – opowiada.

Piotr Andrzejewski jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie triathlonistów, który ukończył 60 lat i ma za sobą ultratriathlon na dystansach: podwójnego, potrójnego i pięciokrotnego IRONMANA. Jak mówi, na zawodach czuje się doskonale.

– Jesteśmy jak wielka rodzina. Gdy jeden zawodnik widzi, że z drugim coś się dzieje niepokojącego, to zawsze stanie i pomoże, albo powie organizatorom, że coś się wydarzyło i zawsze znajdzie czas dla tego, który ma jakiś problem – tłumaczy Piotr Andrzejewski. – Startują tam naprawdę wybitni zawodnicy, którzy są już w galerii sław i była to dla mnie wielka przyjemność, że mogłem zamienić słowo z nimi po zawodach – podkreśla.

Świnoujścianin już przygotowuje się do kolejnych zawodów. Tym razem w Niemczech. Jak mówi, zaczyna od poprawy swojej prędkości jazdy na rowerze.

Źródło: UM Świnoujście

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zmarł burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak

Opublikowano

w dniu

W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł Grzegorz Jóźwiak, burmistrz Dziwnowa od 2010 roku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek w Kamieniu Pomorskim.

Informację o śmierci burmistrza Dziwnowa Grzegorza Jóźwiaka potwierdziła PAP sekretarz gminy Iwona Szulc. „We wtorek mieliśmy się spotkać z panem burmistrzem, który był po krótkim urlopie. Szokująca wiadomość. Pan burmistrz zmarł nagle, nie chorował. Ogromny smutek, wielka strata” – powiedziała Szulc.

Grzegorz Jóźwiak miał 60 lat. Funkcję burmistrza Dziwnowa pełnił od 2010 r. W tegorocznych wyborach samorządowych wygrał w pierwszej turze, zdobywając prawie 60 proc. głosów.

„Pan burmistrz pracował w urzędzie od 1999 roku. Zaczynał jako inspektor ds. inwestycji. Od 2003 r. był zastępcą wójta gminy Dziwnów. Później miał krótką przerwę i w 2010 roku wygrał wybory” – przypomniała Szulc.

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym po śmierci wójta, burmistrza, prezydenta jego mandat wygasa. Stwierdza to komisarz wyborczy. Obowiązki włodarza gminy przejmuje dotychczasowy zastępca i pełni je do czasu wyboru nowego wójta, burmistrza czy prezydenta.

Przedterminowe wybory przeprowadza się w ciągu 90 dni.

Zastępcą burmistrza Dziwnowa jest Łukasz Dzioch.

Jak poinformowała sekretarz gminy, pogrzeb Grzegorza Jóźwiaka odbędzie się w piątek (26 lipca) o godz. 14 na cmentarzu w Kamieniu Pomorskim.(PAP)

tma/ mark/

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

M/s Varsovia w Polsce. Będzie można ją podziwiać w Porcie Jachtowym

Opublikowano

w dniu

Foto: Polferries

Prom pasażersko – samochodowy Varsovia dotarł do Polski.  Jednostka, zgodnie z planem, weszła do portu w Świnoujściu o 23.30, gdzie będzie zacumowana przy nabrzeżu nr 1 do 5.00 rano.

Następnie przejdzie do nabrzeża znajdującego się przy Porcie Jachtowym w Świnoujściu, gdzie będzie miała postój przez kolejne 5 dni, aż do 27 lipca br. Tego dnia dołączy do floty Polferries i wejdzie w rozkład o godz. 12.30 wyjściem do szwedzkiego Ystad.  

Prom będzie obsługiwał linię Świnoujście – Ystad, stanowiąc tzw. wahadło dla promu Mazovia.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Policjanci kontrolują pływających na sprzęcie wodnym

Opublikowano

w dniu

Policjanci z patrolu wodnego KMP w Świnoujściu podejmują działania, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym nad wodą.

Podczas służby regularnie kontrolują sterników motorówek, skuterów wodnych oraz pozostałego sprzętu wodnego, sprawdzając trzeźwość ich użytkowników, patenty sterników oraz dokumenty łodzi i skuterów. Ich obecność i czujność mają na celu zapobieganie wypadkom oraz nieodpowiedzialnemu zachowaniu na wodzie, zarówno na kąpieliskach strzeżonych, jak i niestrzeżonych.

Ponadto, policjanci z Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą kontrole wypożyczalni sprzętu wodnego, weryfikując, czy sprzęt nie jest wypożyczany osobom nietrzeźwym.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nad wodą zależy przede wszystkim od nas samych. Zostawiając w domu troski oraz problemy, w żadnym przypadku nie zostawiajmy zdrowego rozsądku i starajmy się stosować do kilku prostych zasad, które pozwolą nam przywieźć z wakacji same pozytywne wspomnienia.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zlecenia budowlane na eWykonania Zastępcze

Opublikowano

w dniu

Foto: Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

Serwis Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego eWykonania Zastępcze to strona, na której przedsiębiorcy mogą szybko i wygodnie znaleźć zlecenia z zakresu prac budowlanych. Są to prace zlecane przez organy administracji architektoniczno-budowlanej i organy nadzoru budowlanego na terenie całego kraju.

„W serwisie znajdują się ogłoszenia wykonań zastępczych robót budowlanych i opracowań technicznych. Osoby indywidualne, firmy, wykonawcy robót budowlanych po zarejestrowaniu się w serwisie mogą wygodnie wyszukać ogłoszenia, a także złożyć ofertę. Atutem serwisu jest możliwość śledzenia na bieżąco statusu złożonej oferty. Warto zatem odwiedzać stronę częściej” – mówi Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Ogłoszenia dotyczą takich prac jak na przykład:

 • rozbiórek częściowych i całościowych,
 • sporządzania ocen technicznych i ekspertyz,
 • usunięć nieprawidłowości.

Ułatwienie pracy dla organów

Organy AAB i NB stosują wykonanie zastępcze i szukają do niego wykonawcy, gdy inwestor, właściciel lub zarządca obiektu budowlanego nie wykonuje obowiązku rozbiórki całości lub części obiektu, robót albo przedłożenia ocen lub ekspertyz technicznych.

„Dzięki serwisowi można szybciej znaleźć wykonawcę do realizacji wykonań zastępczych, co dla sprawnego działania organów nadzoru budowlanego ma ogromne znaczenie. Dla firm z sektora budowlanego to łatwiejszy dostęp do nowych zleceń z całego kraju” – dodaje Dorota Cabańska.

Serwis pozwala na:

 • przyśpieszenie i skrócenie procedury poszukiwania wykonawcy do realizacji wykonań zastępczych
 • poszerzenie zasięgu ogłoszeń, które dotychczas trafiały lokalnie do wąskiego grona odbiorców,
 • zachęcenie wykonawców działających w obrębie całego kraju do realizacji wykonań zastępczych na danym terenie,
 • zwiększenie konkurencyjności cenowej ofert.

Bezpieczniejsza okolica

Serwis eWykonania Zastępcze zwiększa zasięg i szansę na znalezienie wykonawcy. Dzięki temu organy mogą szybciej usunąć potencjalne zagrożenie lub pozbyć się uciążliwości związanej z obiektem budowlanym, który wymaga naprawy, czy rozbiórki.

Jest to korzyść dla lokalnej społeczności. Sprawne usunięcie zagrożenia wpływa na poprawę bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu takiego obiektu.

Więcej na stronie: e-wykonaniazastepcze.gunb.gov.pl

Źródło informacji: Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

Czytaj dalej
Reklama „sofa"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama
Reklama
Reklama „swieczka"

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524