Bon Juniora dla każdego dziecka w Świnoujściu. 2 000 000 zł na fundusz rehabilitacyjny dla mieszkańców. Ochrona działek ogrodowych przed zakusami deweloperów.  Przyśpieszenie uchwalenia planów  zagospodarowania przestrzennego między innymi dla Karsiborza i zwiększenie działań na rzecz ochrony zieleni w mieście. Ten i kilkaset innych postulatów oraz zadań to program wyborczy komitetu Joanny Agatowskiej, który został przygotowany przez społeczników i z którym można zapoznać się już dziś  w Internecie, a za niespełna tydzień 16 marca  na specjalnym wydarzeniu – w świnoujskim amfiteatrze.

Program jest bardzo szczegółowy ,a powstał w wyniku wielomiesięcznych konsultacji z Mieszkańcami. Przypomnijmy – Joanna Agatowska spotykała się w tym czasie z wieloma grupami społecznymi, przygotowano specjalne ankiety, a pomysły i zadania zostały poddane ocenie specjalistów. Ci ostatni przygotowali harmonogramy realizacji poszczególnych zadań i ocenili wstępne skutki finansowe realizacji poszczególnych postulatów. – To wyróżnia nas od pozostałych komitetów – mówi Joanna Agatowska, kandydatka na prezydenta Świnoujścia – Na etapie przygotowania programu, przy pomocy specjalistów podjęliśmy trud oszacowania proponowanych rozwiązań. Nasze propozycje to nie lista życzeń, a realne zobowiązania, które spełnimy!

–  Dodatkowo od wielu lat przygotowujemy plan reorganizacji miejskich finansów – dodaje Agatowska. – Uważamy, że część wydatków w kasie miasta jest niecelowych. Są też możliwości pozyskania dodatkowych funduszy – jak np. wprowadzenie opłaty uzdrowiskowej od pierwszej doby czy zadbanie o równowagę np. w stosunkach z portem. I najważniejsze – priorytetem są  dla nas mieszkańcy i podniesienie ich poziom życia w naszym mieście.

– Program Wspólnych Wysp  to także docelowe zwolnienie Mieszkańców z opłat w strefie płatnego parkowania  i gruntowna  reforma systemu komunikacyjnego w mieście jak np. krótkie trasy autobusowe. – mówi Ryszard Teterycz, kandydat na radnego.

Dariusz Krzywda przypomina, że w przyszłym tygodniu – 16 marca o godzinie 16:15 w miejskim amfiteatrze będzie okazja, by zapoznać się z najważniejszymi punktami programu „Wspólnych Wysp” i zespołem, który ma go wdrażać w życie.

– Zaprezentujemy drużynę „Wspólnych Wysp” i program. Naszymi gośćmi będą politycy z polskiego rządu, którzy będą nas wspierać w jego realizacji, a na koniec zagra zespół BOYS! – mówi Darek Krzywda, jeden z kandydatów na radnego komitetu. – Pamiętajcie – Świnoujście ma szansę stać się MIASTEM DLA MIESZKAŃCÓW!

Warto przypomnieć, że program można oczywiście już dziś pobrać ze strony www.wspolnewyspy.pl

Sobotnie wydarzenie w amfiteatrze dedykowane jest dla mieszkańców. Bezpłatne bilety można otrzymać:

  • Sanatorium Energetyk, ul. Żeromskiego 4 – 7.00-22.00
  • Zakład fotograficzny – Sławomir Ryfczyński, u. Bohaterów Września 4/5 – 9.30-18.00
  • Sklep Spożywczy DUET – ul. Krzywa 1A – 6.30-20.00
  • Sklep „Tani Armani” – ul. Barlickiego 23 – 11.00-17.00
  • Infolinia: 730-935-522
Liczba miejsc ograniczona.
Źródło: Wspólne Wyspy