Połącz się z nami

WIADOMOŚCI

Ruszyły stałe, polsko-niemieckie patrole nadmorskich kurortów

Opublikowano

w dniu

Po dwóch miesiącach szkoleń i przygotowań 1 czerwca policjanci ze Świnoujścia i Heringsdorfu rozpoczęli wspólne patrole nadmorskich kurortów. Stałe polsko-niemieckie patrole liczyć będą sześciu funkcjonariuszy – po trzech z Polski i Niemiec.

„Cieszymy się ze wspólnej Europy, bez granic. Ale to, że znikają granice, nie znaczy, że znikają zagrożenia. Mamy troszkę trudniejszy czas zewnętrzny. A tutaj ludzie przyjeżdżają odpocząć. Naszym obowiązkiem jest to, żeby czuli się tu dobrze i bezpiecznie” – powiedział wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski symbolicznie inaugurując pierwszą służbę polsko-niemieckiego patrolu policji ze Świnoujścia i Heringsdorfu.

Rozpoczęcie działalności transgranicznego zespołu odbyło się w sobotę przed południem, w miejscu dawnego przejścia granicznego, przy przystanku kolejowym Ahlbeck Grenze.

Zachodniopomorski wojewoda pojechał z funkcjonariuszami na niemiecką stronę wyspy Uznam, a Minister Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Cyfryzacji Meklemburgii-Pomorza Przedniego Christian Pegel po uroczystości wsiadł do polskiego radiowozu, na patrol w okolicy świnoujskiej promenady. „To mały krok do samochodu, ale wielki krok do stabilizacji i umacniania naszej współpracy. To jest jasny sygnał, że wspólnie pilnujemy naszej wyspy” – powiedział Pegel. Dziękował burmistrz Heringsdorfu za udostępnienie budynku na granicy, w którym przygotowano pomieszczenia biurowe i socjalne dla funkcjonariuszy.

Burmistrz gminy Ostseebad Heringsdorf Isabelle Marisken powiedziała, że od policjantów często słyszy, że na granicy kończą się ich kompetencje. „Ale na granicy nie kończy się przestępczość. Przestępcy się tam nie zatrzymują. Bardzo dobrze, że wspólne patrole będą funkcjonowały” – podkreśliła Marisken.

Stałe polsko-niemieckie patrole to kolejna inicjatywa w ramach współpracy transgranicznej policji. Międzynarodowe patrole funkcjonowały od kilkunastu lat, nie tylko w Świnoujściu, ale również miejscowościach nadmorskich powiatu kamieńskiego. Miały jednak charakter sezonowy, doraźny. Teraz mają operować na stałe. W ubiegłym roku Prezydium Policji w Neubrandenburgu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie zdecydowały o stworzeniu polsko-niemieckiego Zespołu Policyjnego, który będzie działał na obszarach jednostek z Heringsdorfu i KMP w Świnoujściu.

W kwietniu Zespół formalnie rozpoczął działalność. Przez dwa miesiące policjanci uczyli się języka sąsiadów i zapoznawali z ich metodami pracy. Wymiana doświadczeń, ściślejsza współpraca ma wzmocnić bezpieczeństwo wzdłuż polsko-niemieckiej granicy oraz w obrębie pasa nadmorskiego. Policjanci podkreślają, że chodzi m.in. o „dynamizację interwencji podejmowanych wobec obcojęzycznych obywateli”. Do Świnoujścia przez cały rok, nie tylko w wakacje, przyjeżdżają tysiące niemieckich turystów. A w tzw. Cesarskich Kurortach przy granicy (Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin) można spotkać wielu Polaków. Kiedy dochodziło do przestępstwa, czy choćby wykroczenia drogowego, bariera językowa utrudniała działania funkcjonariuszom.

„Jest dużo interwencji związanych z turystyką, zgubione dzieci, kradzieże torebek i portfeli” – powiedziała PAP st. post. Agnieszka Sztylka z KMP w Świnoujściu. Od trzech lat w służbie. Teraz w polsko-niemieckim zespole. „Nie odczuwam żadnej tremy. Mam już sporo interwencji. Byłam w wydziale dochodzeniowo-śledczym. Dziś na patrol jadą Maximilian, Olivia, Katarzyna i Grzegorz, Agnieszka. Ja i Bartek zostajemy na posterunku” – wyjaśniła. „Bartek świetnie mówi w dwóch językach. Ja chcę jeszcze prywatnie wykupić lekcje, żeby doszlifować niemiecki” – dodała.

W inauguracji polsko-niemieckiej służby patrolowej wzięli udział Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Szymon Sędzik oraz Prezydent Prezydium Policji w Neubrandenburgu Thomas Dabel. „Poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku jest wartością bezcenną. Dołożymy wszelkich starań, by zapewnić to bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Rozpoczynamy wspólne patrole w najlepszym momencie, startu sezonu turystycznego” – powiedział Sędzik. „Mam nadzieję, że policjanci z Polski i Niemiec będą nie tylko kolegami z pracy, ale przyjaciółmi. Tak jak mieszkańcy Świnoujścia i miejscowości po niemieckiej stronie” – dodał wojewoda Rudawski.

Powołanie polsko-niemieckiego zespołu policyjnego jest częścią projektu „Wzajemne zrozumienie, celem współdziałania” finansowanego z funduszy unijnych z programu Interreg V A. (PAP)

tma/ js/

Czytaj dalej
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Adoda temu

    2 czerwca 2024 na 18:38

    Przyda się bo ostatnio mnóstwo śniadolicych się kręci pop mieście.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

FlixBus wozi pasażerów ze Świnoujścia do Zakopanego

Opublikowano

w dniu

Foto: Flixbus

FlixBus uruchomił linię kursującą na trasie Świnoujście – Zakopane – Świnoujście. Autobus zatrzymuje się m.in w Szczecinie, Gorzowie, na przystanku Port Lotniczy Wrocław oraz Port Lotniczy Kraków Balice.

Trasa FlixBusa ze Świnoujścia do Zakopanego obejmuje 16 przystanków. Przejazd zajmuje 15 godzin. Autobus wyjeżdża codzienni o godz. 6.00 oraz 16.00 z przystanku przy ulicy Legionów  w Świnoujściu.

FlixBus zawozi także pasażerów do Berlina. Autobus odjeżdża z przystanku w Ahlbecku oddalonego od Świnoujścia o 5 kilometrów. Podróż zajmuje 3 godziny i 10 minut.

O Flix

Flix16 to globalny lider traveltech oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży poprzez usługi FlixBus i FlixTrain. Od 2013 Flix zmienia sposób podróżowania milionów pasażerów, a obecnie spółka oferuje swoje usługi w 43 krajach, docierając do ponad 5500 destynacji. FlixBus, jako pierwsza marka na polskim rynku autobusowym, zaoferował pasażerom możliwość rekompensaty śladu węglowego wytworzonego podczas przejazdu. Spółka regularnie testuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, które napędzają zrównoważony rozwój – po wprowadzeniu do floty autobusów elektrycznych, w 2021 roku na drogach pojawiły się pierwsze autobusy zasilane biogazem. Celem Flix jest dążenie do osiągnięcia 100% neutralności emisyjnej. 

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Dowiedzieli się jak dostać dofinansowanie do działalności gospodarczej

Opublikowano

w dniu

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie w ramach akcji promocyjnej regionu oraz Funduszy Europejskich pn. „Mobilne Centrum Informacji Gospodarczej” udzielał w Świnoujściu porad dotyczących pozyskania środków na otwarcie działalności gospodarczej, dotacji i pożyczek na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej. Można było także dowiedzieć się jak zdobyć finansowanie kursów i szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych oraz zasięgnąć wiedzy o aktualnych i przyszłych ogłoszeniach o naborach wniosków.

Spotkanie w specjalnie przystosowanym kamperze, który zaparkował na placu Wolności  skierowane było do wszystkich osób zainteresowanych pozyskaniem informacji nt. funduszy europejskich. Chętnych nie brakowało.

Osoby, które nie wzięły udziału w spotkaniu, zapraszamy do korzystania we wszystkie dni robocze z bezpłatnych usług Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, w ramach których oferowane są:

  • konsultacje telefoniczne, mailowe oraz w siedzibach punktów w zakresie znalezienia źródeł dofinansowania pomysłów, pomocy beneficjentom Funduszy Europejskich w przy realizacji, rozliczaniu projektów,
  • informacje w zakresie tematyki Partnerstwa Publiczno-Prywatnego,
  • publikacje dotyczące Funduszy Europejskich,
  • udział w szkoleniach, warsztatach, spotkaniach informacyjnych.

Organizator spotkania w Świnoujściu:
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin
e-mail: pife.szczecin@wzp.pl

Źródło: UM Świnoujście

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zmiana w rozkładzie. Promy Bielik częściej na Dni Morza

Opublikowano

w dniu

W związku z organizowanymi Dniami Morza w Świnoujściu w dniach 28-30 czerwca Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi wprowadzi specjalny harmonogram kursowania promów:

–  dniu 28 czerwca (piątek) od godziny 14.00 do godziny 23.00 – 2 promy na przeprawie miejskiej będą kursowały co 20 minut, od 23.00 do 01.00 w dniu 29.06. co 30 minut kursują dwa promy;

– w dniu 29 czerwca (sobota) od godziny 14.00 do godziny 23.00 – 2 promy na przeprawie miejskiej będą kursowały co 20 minut, od 23.00 do 01.00 w dniu 30.06. co 30 minut kursują dwa promy.

W dniu 30 czerwca (niedziela)  obowiązuje rozkład weekendowy, czyli promy kursują co 30 minut.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zalecenia ekspertów: samorządy w walce z kleszczowym zapaleniem mózgu

Opublikowano

w dniu

Foto: IPPiEZ

Rosnąca z roku na rok liczba przypadków kleszczowego zapalenia mózgu (KZM) zmusza do podejmowania intensywnych działań profilaktycznych. Eksperci apelują o zwiększenie świadomości społecznej oraz promowanie szczepień ochronnych, które są jedyną skuteczną metodą zapobiegania tej groźnej chorobie. W okresie wakacji i jesieni kleszcze są szczególnie aktywne, co dodatkowo zwiększa ryzyko zakażenia. Znaczenie mają także działania jednostek samorządu terytorialnego na rzecz edukacji i profilaktyki.

Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) to poważne zagrożenie zdrowotne, które każdego roku dotyka coraz więcej osób w Polsce. W 2022 roku odnotowano 445 przypadków, a w 2023 liczba ta wzrosła do 659, co stanowi ponad dwukrotny wzrost odsetka zachorowań tylko w ciągu ostatnich czterech lat. Eksperci zaznaczają, że kleszcze przenoszące wirus KZM występują na terenie całej Polski przez większą część roku, co oznacza, że każdy jest potencjalnie zagrożony. Dr inż. Anna Wierzbicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podkreśla, że obecnie kleszcze są aktywne przez cały rok. „We wszystkich miesiącach znajdujemy je na ubraniach i zwierzętach” zaznacza.

Jak podaje prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: „Właściwie nie ma już regionu w Polsce, o którym można by powiedzieć: „tam KZM nie występuje”. Kleszczowe zapalenie mózgu to problem całego obszaru naszego kraju” podkreśla prof. Joanna Zajkowska.

Najnowsze badania pokazują, że aż 90% przypadków pokłucia przez kleszcze ma miejsce w okolicy miejsca zamieszkania, a nie w lesie. Prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zwraca uwagę, że kleszcze atakują najczęściej podczas codziennych aktywności, takich jak spacery z dziećmi lub psami, relaks na świeżym powietrzu, czy prace w ogrodzie. „Zdecydowana większość pacjentów deklarowała, że do kontaktu z kleszczem doszło w miejscu zamieszkania” mówi prof. Zajkowska.

W styczniu b.r. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) wydała rekomendacje dotyczące skutecznej profilaktyki przeciwko KZM, podkreślając, że kluczową rolę w walce z tą chorobą odgrywają działania samorządów. Wśród zaleceń znajduje się edukacja społeczna, promowanie środków ostrożności oraz wdrożenie programów szczepień ochronnych.

Kleszczowe zapalenie mózgu ma zazwyczaj dwufazowy przebieg. W pierwszej fazie objawy są grypopodobne: bóle mięśni i stawów oraz gorączka. W drugiej fazie wirus może zaatakować układ nerwowy, prowadząc do poważnych komplikacji, takich jak zapalenie opon mózgowych czy porażenie splotu barkowego.

W dokumencie AOTMiT przedstawiono m.in propozycję testu ryzyka, który ma pomóc jednostkom samorządowym w ocenie zagrożenia KZM w ich regionie i podejmowaniu odpowiednich działań prewencyjnych. „Test ryzyka pozwoli na lepsze zrozumienie zagrożeń i lepsze przygotowanie lokalnych społeczności do walki z KZM” podkreśla prof. Zajkowska.

Wzrost liczby zakażeń KZM wiąże się także ze wzrostem liczby ciężkich przypadków. Prof. Zajkowska zauważa, że coraz częściej pojawiają się pacjenci z poważnymi konsekwencjami choroby, takimi jak porażenia czy zapalenie opon mózgowych. „Obserwujemy wyraźny wzrost liczby przypadków KZM w ciągu ostatnich lat, co stawia przed nami nowe wyzwania w zakresie opieki medycznej i profilaktyki” dodaje prof. Zajkowska.

Eksperci wskazują na kilka kluczowych zasad, które mogą pomóc w ochronie przed KZM. Stosowanie środków odstraszających kleszcze, noszenie odpowiedniej odzieży, kontrola ciała po powrocie z zewnątrz oraz szczepienia ochronne są kluczowymi działaniami prewencyjnymi. „Dwie dawki dają 90% efektywności szczepionki” podaje prof. Zajkowska.

Kluczową formą profilaktyki są szczepienia ochronne dostępne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, które są rekomendowane przez ekspertów medycznych. „Na KZM nie ma leku, dlatego szczepienie jest jedyną dostępną formą przeciwdziałania temu wirusowi i jego groźnym powikłaniom” podkreśla prof. Zajkowska.

Zwiększenie świadomości na temat ryzyka związanego z KZM oraz podejmowanie skutecznych działań profilaktycznych, w tym promowanie szczepień ochronnych, to ważne elementy w walce z rosnącą liczbą przypadków tej groźnej choroby. Samorządy odgrywają w tym procesie kluczową rolę, dlatego niezbędne jest ich zaangażowanie oraz wsparcie ze strony instytucji państwowych i ekspertów medycznych.

Źródło informacji: IPPiEZ

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Pamiętaj o tym zanim polecisz na wakacje

Opublikowano

w dniu

Interwencje wobec pozostawionych bez opieki bagaży, agresywnych pasażerów czy podróżnych, którzy twierdzą, że w walizce mają bombę – to typowe działania funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Graniczne dbających o bezpieczeństwo w portach lotniczych w Gdańsku Rębiechowie i Szczecinie Goleniowie. O czym trzeba wiedzieć zanim odlecimy z lotniska na wymarzone wakacje?

Torba bez opieki na lotnisku w każdej sytuacji traktowana jest jako potencjalne zagrożenie. Wiąże się z wszczęciem procedur bezpieczeństwa, a te w najlepszej sytuacji – z utrudnieniami. Przy nasilonym ruchu lotniczym w Gdańsku Rębiechowie dość częste były działania funkcjonariuszy Straży Granicznej w związku z pozostawionymi bez opieki bagażami. Tego typu interwencje zazwyczaj powodują poważne utrudnienia – są czasochłonne i z reguły mają wpływ na opóźnienia lotów.

W pierwszej kolejności przez lotniskową rozgłośnię przywoływany jest właściciel bagażu. Jeśli się nie zgłosi, zabezpiecza się miejsce, w którym znajduje się podejrzana walizka, czyli wyznacza strefę bezpieczeństwa, a z rejonu zagrożenia ewakuuje osoby postronne.

Następnie pirotechnicy Straży Granicznej przeprowadzają rozpoznanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Mogą też wykorzystać psa służbowego wyszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. W razie braku całkowitej pewności, że bagaż nie stanowi zagrożenia, pirotechnicy neutralizują go za pomocą działka wodnego, co oznacza zniszczenie walizki wraz z zawartością.

Bagaże są pozostawiane przez roztargnienie lub bezmyślność, np. gdy właściciel walizki zostawia ją bez opieki, idąc na zakupy czy do toalety. Czasem bagaż jest po prostu porzucany jako nadbagaż wymagający dodatkowej opłaty. Bywa też, że pozostawiona walizka jest pusta, ponieważ rzeczy zostały przepakowane do innej torby.

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej apelują do podróżnych, żeby pilnowali swoich bagaży i nie pozostawiali ich bez opieki. Tylko taka sytuacja pozwoli uniknąć opóźnień, utrudnień i niepotrzebnych problemów w drodze na wakacje, a także sankcji karnych w postaci mandatu.

Żeby wylot był udany i nie było żadnych komplikacji warto sprawdzić swój dokument podróży. Dokument uprawniający do przekroczenia granicy, bez względu na wiek, musi mieć każdy. W zależności od kierunku podróży potrzebny jest dowód osobisty lub paszport oraz wiza (jeśli jest wymagana). Przed planowanym wyjazdem należy sprawdzić, czy posiadamy wszystkie wymagane dokumenty oraz – co najważniejsze – sprawdzić ważność dokumentów i wymogi kraju docelowego.  Szczegółowe informacje o zasadach wjazdu do poszczególnych krajów, obowiązujących tam przepisach, wymogach dla kierowców, obyczajach oraz ostrzeżeniach znaleźć można na stronie MSZ pod adresem: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Podczas podróży po krajach Unii Europejskiej, pomimo braku kontroli na granicy wewnętrznej, trzeba posiadać ważny dokument potwierdzający naszą tożsamość i obywatelstwo, czyli dowód osobisty lub paszport. W przypadku ewentualnej kontroli na terenie innego kraju w ten sposób wykażemy, że przysługuje nam prawo do swobodnego podróżowania.

Na lotnisko powinniśmy przyjechać sporo wcześniej. Kontrolę graniczną musi przejść każdy, kto przekracza zewnętrzną granicę UE. Podczas odprawy paszportowej Straż Graniczna potwierdza tożsamość osoby przekraczającej granicę, weryfikuje ważność jej dokumentów oraz sprawdza czy spełnia ona określone w przepisach warunki wjazdu. Wszystkie osoby, które wjeżdżają na terytorium strefy Schengen lub ją opuszczają, muszą być również sprawdzone w krajowych i europejskich bazach danych w celu potwierdzenia, że nie są poszukiwane, nie obowiązuje ich zakaz wjazdu na terytorium UE i nie zostały zastrzeżone jako osoby stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy porządku publicznego. Podróżując samolotem poza UE, nie tylko bądź wcześniej na lotnisku, ale przede wszystkim – staw się wcześniej do odprawy granicznej.

Na koniec podpowiadamy: nie warto żartować na lotnisku, że w bagażu jest bomba. W każdym takim przypadku granica żartu jest przekroczona i musi interweniować Straż Graniczna, żeby była pewność, że bagaż jest bezpieczny. Oprócz mandatu niemal jest też pewne, że kapitan nie wpuści nas na pokład samolotu, no i mamy po wakacjach.

W razie konieczności we wszelkich kwestiach związanych z bezpieczeństwem na lotniskach oraz z przekraczaniem granic w lotniczych przejściach pasażerowie mogą kontaktować się z Placówką Straży Granicznej w Gdańsku przy ul. Słowackiego 200, tel. +48 58522 04 80 i Placówką Straży Granicznej w Szczecinie pod numer +48 91 466 55 20. Czynny jest też całodobowo telefon zaufania Morskiego Oddziału Straży Granicznej: +48 585242222.

Zdjęcia: MOSG, A. Kubiak

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Foto: Wakacyjne Miasto Kobiet

Bogata oferta spotkań, wykładów, warsztatów oraz spektakli, spotkań autorskich i rozmów z ciekawymi osobami, daje przedstawicielkom płci pięknej niepowtarzalną okazję, aby wakacyjny wypoczynek i relaks połączyć z poszerzaniem wiedzy, rozwojem osobistym oraz nutką kultury. Niezaprzeczalnie dobrej energii festiwalowi dodaje atmosfera nadmorskiej miejscowości, jaką jest urzekające Świnoujście. To prestiżowe uzdrowiskowo położone na 44 wyspach, z najszerszą plażą w Polsce. 

Miasteczko festiwalowe stanie jak co roku przy Muszli Koncertowej na Promenadzie. Emanować będzie gównie kobiecą energią. Panów, do wspólnej zabawy zapraszamy od godziny 19:00.

Nie zabraknie kultowej Roztańczonej Promenady – warsztatów tanecznych prowadzonych przez Iwonę Pavlović czy Rozmów na kanapach – cyklu wywiadów z gwiazdami, które prowadzi znana i lubiana Marzena Rogalska. Każdego festiwalowego wieczoru w wielkim namiocie prezentowane będą spektakle teatralne w gwiazdorskiej obsadzie. 

Wśród gości 7. edycji Wakacyjnego Miasta Kobiet są m.in. Piotr Gąsowski, Julia Kamińska, Agnieszka Warchulska, Przemysław Sadowski, Małgorzata Czyżycka, Przemysław Żejmo, Jan Wieczorkowski, Jan Jankowski, Katarzyna Skrzynecka, Marcina Łopucki, Dariusz Kamys, Anna Guzik, Olga Adamską, Łukasz Pietsch oraz Ewa i Henryk Sawka.

Jedną z głównych atrakcji festiwalu są spotkania autorskie z pisarzami, w trakcie których uczestniczki imprezy mogą poznać autorów bestsellerów i posłuchać o kulisach powstawania ich książek. W tym roku spotkanie autorskie z Magdaleną Kuszewską – autorką książki “Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych” oraz Piotr Gąsowski – autor książki “Co mi w życiu nie wyszło?”.

Kultowe „Metamorfozy”, czyli najbardziej oblegana przez panie atrakcja festiwalu, ponownie uszczęśliwią kilkaset uczestniczek. Projekt „Letnie przemiany” i „Jak z okładki” to atrakcja limitowana, na którą obowiązują wcześniejsze zapisy. Informacje jak wziąć udział w metamorfozie dostępne są na stronie www.wakacyjnemiastokobiet.pl w zakładce REGULAMIN. 

Każdego wieczora Muszla Koncertowa przeistoczy się w kino pod chmurką, w ramach którego wyświetlone zostaną filmy: „To skomplikowane”, „Dziewczyna z portretu”, „Mamma Mia 2” oraz „Szefowa”. 

Po godzinie 19:00 festiwalowe miasteczko zapraszając do wspólnej zabawy, otwiera się również na męskie towarzystwo. Tak jak spektakle, tak i wieczorne Kino Plenerowe to atrakcje, na które zapraszamy również panów. 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, podobnie jak wszystkie aktywności odbywające się w wydzielonej strefie. Chętne osoby mają możliwość zakupu Festiwalowego Pakietu VIP, który gwarantuje pierwszeństwo wstępu, najlepsze miejsca podczas wszystkich wydarzeń oraz specjalny Gift-pack.

Pełen harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie www.wakacyjnemiastokobiet.pl .

Czytaj dalej
Reklama „sofa"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama
Reklama
Reklama „swieczka"

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524