Połącz się z nami
„uznamska

WIADOMOŚCI

GO Digital, czyli smartwatch biznesu nowoczesnej kobiety

Opublikowano

w dniu

Foto: Fundacja LBC Business Woman Foundation

Prowadzenie zdrowego stylu życia jest dziś popularniejsze niż kiedykolwiek. Zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to oczywiście podstawa, jednak warto mieć na uwadze, że indywidualne potrzeby każdego organizmu znacznie się od siebie różnią. Współczesna technologia pozwala natomiast na ich zrozumienie, a następnie wdrożenie odpowiednich rozwiązań. Smartwatche, aplikacje mobilne oraz wszelkie monitory aktywności umożliwiają lepsze poznanie swojego ciała, dzięki czemu dbanie o zdrowie może zostać w znacznym stopniu zoptymalizowane.

Analogicznie do zdrowia fizycznego – prowadzenie firmy wymaga stałej troski i zaangażowania, co staje się znacznie łatwiejsze po uprzednim zrozumieniu jej potrzeb. Choć nie da się dosłownie założyć smartwatcha na biznes, można zrobić to w inny sposób.

GO Digital

GO Digital to inicjatywa, która ma na celu wspieranie kobiet w prowadzeniu nowoczesnego biznesu. Jest to odpowiedź na wyzwania, jakie czekają na nie w dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie. Wiele kobiet, choć otwartych na nowe technologie, z różnych powodów nie decyduje się na ich wdrożenie. Jednym z nich jest chociażby brak świadomości, które elementy biznesowego organizmu wymagają poprawy.

Pierwszy krok

Wykonanie pierwszego kroku z reguły bywa najtrudniejszym elementem procesu wdrożeniowego. Choć do niedawna wiązało się to również z koniecznością samodzielnego określenia potrzeb swojej firmy, obecnie rozwój i optymalizacja biznesu przy pomocy cyfrowych narzędzi mogą być znacznie prostsze.

Każda przedsiębiorcza Polka może stać się częścią ruchu GO Digital już dziś, zakładając smartwatch dla swojego biznesu poprzez wykonanie bezpłatnego testu. Na podstawie jego wyników otrzyma indywidualny raport, a następnie spersonalizowany plan działań wraz z konkretnymi rekomendacjami oraz wsparciem wdrożeniowym.

Dzięki współpracy Fundacji LBC Business Woman Foundation, Strive Mastercard, PFR oraz partnerów technologicznych rusza unikalny program Go Digital adresowany do przedsiębiorczych Polek. Program ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych przedsiębiorczyń oraz zapewnienie im wiedzy i wsparcia w doborze narzędzi cyfrowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb ich biznesów.

GO Digital Day

Choć test można wykonać w każdej chwili, idealna okazja nadejdzie już 27 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To dzień, w którym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – GO Digital Day. W trakcie jego trwania test wykonają wspólnie przedsiębiorcze kobiety z całej Polski, a jego wyniki zostaną zestawione z globalnymi danymi i trendami. To również możliwość poznania najnowszych rozwiązań i narzędzi dostępnych na rynku, nawiązania kontaktów, a przede wszystkim rozpoczęcia cyfrowej rewolucji biznesu.

Wydarzenie odbędzie się w formule online, a więcej informacji oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie: https://ladybusiness.pl/godigitalday/.

Fundacja LBC od 12 lat wspiera małe i średnie firmy prowadzone przez polskie kobiety, aby były konkurencyjne i miały widoczną markę. Fundacja LBC ułatwia wymianę wiedzy między przedsiębiorcami, tworząc możliwości uczenia się i rozwoju umiejętności kluczowych dla sukcesu w biznesie. Motywuje kobiety do skutecznego komunikowania swoich unikalnych propozycji wartości i wyróżnia się na rynku. Dzięki ponad 280 wydarzeniom biznesowym przeprowadzonym do tej pory, LBC tworzy tętniącą życiem społeczność, w której przedsiębiorcze kobiety mogą uczyć się, jak rozwijać umiejętności i kompetencje biznesowe, dzielić się doświadczeniami oraz tworzyć nowe możliwości i powiązania biznesowe.

Test GO Digital: https://ladybusiness.pl/testgodigital/

Rejestracja na GO Digital Day: https://ladybusiness.pl/godigitalday/

KONTAKT:

Fundacja LBC Business Women Foundation

Emilia Barosiewicz-Brożyna

e-mail:lady@ladybusinessclub.com

tel. 668 011 030

Renata Żukowska

e-mail: renata@ladybusinessclub.com

tel. 609 372 850

Źródło informacji: Fundacja LBC Business Woman Foundation

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

WIADOMOŚCI

Uroczysta Wigilia w 14 Zachodniopomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Opublikowano

w dniu

W dniu 17 grudnia 2025 roku w 14 Zachodniopomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyła się Uroczysta Wigilia, stanowiąca wyjątkowy moment wspólnoty, refleksji i podtrzymywania narodowych oraz wojskowych tradycji.

W świątecznym spotkaniu uczestniczyli żołnierze brygady, pracownicy Resortu Obrony Narodowej, włodarze z Województwa Zachodniopomorskiego, kombatanci Armii Krajowej, a także zaproszeni goście i przyjaciele brygady. Obecność przedstawicieli różnych środowisk podkreśliła rangę wydarzenia oraz jego międzypokoleniowy i wspólnotowy charakter.

Centralnym punktem uroczystości było przemówienie oraz świąteczne życzenia, które wygłosił dowódca 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.        W swoim wystąpieniu odniósł się do znaczenia służby na rzecz Ojczyzny, potrzeby jedności oraz wzajemnego wsparcia – szczególnie w okresie Bożego Narodzenia. Podkreślił także rolę tradycji i pamięci historycznej, dziękując żołnierzom, pracownikom oraz zaproszonym gościom za zaangażowanie i współpracę w mijającym roku.

Po części oficjalnej nastąpił wspólny moment składania życzeń i przełamania się opłatkiem, symbolizujący pojednanie, życzliwość i wzajemny szacunek. Uroczystość zakończyło wspólne spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych, co stworzyło atmosferę bliskości i serdeczności, sprzyjając rozmowom oraz integracji.

Wigilia w 14 Zachodniopomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej była nie tylko wydarzeniem o charakterze świątecznym, lecz także wyrazem silnych więzi, jakie łączą żołnierzy, pracowników wojska, kombatantów oraz lokalną społeczność. To spotkanie po raz kolejny potwierdziło, że służba wojskowa opiera się nie tylko na gotowości do działania, ale również na wartościach, które budują wspólnotę i wzmacniają poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka.

14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej

plut. Arkadiusz Sekuła

Rzecznik prasowy

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

ZSM najlepsze w Mistrzostwach Miasta Świnoujście w Piłce Siatkowej Chłopców

Opublikowano

w dniu

Foto: OSiR Wyspiarz

W środę, 17 grudnia 2025 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował w Hali Sportowej Uznam Arena przy ulicy Grodzkiej 5, Mistrzostwa Miasta Świnoujście w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Licealiada .

Do rozgrywek przystąpiło pięć świnoujskich szkół średnich, które wystawiły swoje reprezentacje: LO MIESZKO, CEZiT, ZSM, WZDZ, STSG. Turniej rozegrano systemem „ każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Zawody przebiegały w sportowej, przyjaznej atmosferze, dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian, zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i grą do ostatniego seta.

Po wyrównanej rywalizacji w kategorii chłopców:
I miejsce  –  Zespół Szkół Morskich
II  miejsce  –  Centrum Edukacji Zawodowej i Turystki
III miejsce  –  Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
IV miejsce  – Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego
V miejsce – Społeczne Towarzystwo Szkoły Gimnazjalnej

Zwycięski zespół reprezentować będzie nasze miasto w ćwierćfinałach Mistrzostw Województwa (Region B).

Na zakończenie każda drużyna otrzymała okolicznościowe puchary ufundowane przez organizatora.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy dalszych sukcesów.
OSiR „Wyspiarz”

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Wernisaż fotografii Agaty Ciechowskiej

Opublikowano

w dniu

Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu zaprasza na wernisaż fotografii Agaty Ciechowskiej – świnoujścianki, która w swoich pracach z niezwykłą wrażliwością ukazuje piękno przyrody i świata zwierząt. Jej zdjęcia powstają zarówno w naszym regionie, jak i podczas podróży po Europie, tworząc różnorodny i spójny portret natury.

W czwartek, 18 grudnia o godz. 17.00 w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Agaty Ciechowskiej. Artystka od lat dokumentuje naturę – od nadmorskich krajobrazów, przez świat lokalnej fauny, po sceny uchwycone w czasie wypraw do różnych zakątków Europy. Jej prace charakteryzują się uważnością, dbałością o detal oraz umiejętnością uchwycenia nastroju chwili.

Wernisaż będzie okazją do spotkania z autorką i rozmowy na temat jej twórczości, inspiracji oraz warsztatu. Wystawa prezentowana będzie w przestrzeni Galerii MBP, która od lat promuje lokalnych twórców i sztukę fotograficzną.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Miejsce: Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Piłsudskiego 15, Świnoujście

Data i godzina: 18 grudnia (czwartek), godz. 17.00

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Wigilia dla osób potrzebujących

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

W dniu 22 grudnia 2025 roku (poniedziałek) o godzinie 12.00 w sali sportowej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbędzie się Wigilia dla osób potrzebujących. Wydarzenie skierowane jest do mieszkańców, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami życiowymi, doświadczają samotności lub nie mają możliwości spędzenia świąt Bożego Narodzenia w godnych warunkach.

Organizatorzy pragną stworzyć przestrzeń pełną ciepła, życzliwości i świątecznej atmosfery, w której każdy uczestnik będzie mógł poczuć się zauważony i ważny. Wspólna Wigilia ma być okazją nie tylko do podzielenia się posiłkiem, ale również do spotkania, rozmowy i chwili wytchnienia w przedświątecznym czasie.

Dania wigilijne na to spotkanie zostaną przygotowane i dostarczone przez lokalnych przedsiębiorców, którzy w ten sposób włączają się w inicjatywę pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

Wigilia w Miejskim Domu Kultury to wyraz solidarności wszystkich mieszkańców Świnoujścia i dowód na to, że wspólnie możemy zadbać o to, by święta były czasem nadziei i bliskości dla każdego.

Źródło: UM Świnoujście

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zostało naprawdę niewiele czasu. Trwa rejestracja wolontariuszy na 34. Finał WOŚP

Opublikowano

w dniu

Już tylko chwile dzielą nas od jednego z najbardziej rozpoznawalnych i wyczekiwanych wydarzeń społecznych w Polsce. Przed nami 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który jak co roku połączy miliony ludzi wokół wspólnego celu – niesienia realnej pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Dla tych, którzy chcą zrobić coś więcej niż tylko wrzucić datek do puszki, to ostatni moment, by dołączyć do grona wolontariuszy WOŚP. Rejestracja wciąż jest otwarta, ale czasu zostało naprawdę niewiele.

Wolontariat podczas Finału to nie tylko kwestia zbierania pieniędzy. To emocje, spotkania z ludźmi, poczucie wspólnoty i świadomość, że jest się częścią czegoś większego. Dla wielu to jedno z najważniejszych doświadczeń w roku – szczególnie dla młodych ludzi, którzy właśnie w WOŚP stawiają swoje pierwsze kroki w działaniach społecznych.

Na terenie Świnoujścia i wysp wolontariuszy rejestruje Sztab nr 6714, działający przy Hufcu Ziemi Wolińskiej ZHP. To właśnie tam trafiają osoby, które chcą kwestować podczas Finału, współtworzyć wydarzenia towarzyszące i wspólnie „grać do końca świata i jeden dzień dłużej”.

Rejestracja odbywa się online poprzez oficjalną platformę WOŚP: https://iwolontariusz.wosp.org.pl

Osoby, które mają pytania lub potrzebują dodatkowych informacji, mogą kontaktować się ze sztabem pod adresem: wospnawyspach@gmail.com. Siedziba sztabu mieści się przy ul. Matejki 1/1 w Świnoujściu.

Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę, przeżyć coś wyjątkowego i mieć realny wpływ na pomoc innym – to naprawdę ostatni dzwonek. Dołącz do wolontariuszy i zagrajmy razem podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zakładnik w sanatorium. Śledztwo umorzone, sprawca trafi do zakładu psychiatrycznego

Opublikowano

w dniu

To jedna z najbardziej wstrząsających spraw, jakie wydarzyły się w Świnoujściu w ostatnich latach. Prokuratura właśnie ją zamknęła. Nie będzie aktu oskarżenia ani procesu karnego. Zamiast tego – wniosek o umieszczenie sprawcy w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Chodzi o dramat z 21 marca 2025 roku w sanatorium uzdrowiskowym „Energetyk”.

Według ustaleń śledczych 30-letni Kamil P. wziął jako zakładniczkę własną matkę. Przetrzymywał ją w budynku sanatorium, żądając przyjazdu prokuratora oraz dwóch konkretnych policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. W zamian obiecywał uwolnienie kobiety.

Negocjacje odbywały się pod ogromną presją. Mężczyzna trzymał nóż kuchenny przyłożony do szyi matki. Groził, że ją zabije. W trakcie zdarzenia zranił kobietę nożem, powodując rany cięte. Obrażenia były na tyle poważne, że naruszyły funkcjonowanie narządów ciała na okres dłuższy niż siedem dni.

To nie był pierwszy akt agresji. Prokuratura ustaliła, że już we wrześniu 2022 roku Kamil P. kierował wobec tej samej kobiety groźby pozbawienia życia i zdrowia.

Śledztwo trwało kilka miesięcy. Kluczowe okazały się opinie biegłych – dwóch lekarzy psychiatrów oraz psychologa. Ich wnioski są jednoznaczne.

Biegli rozpoznali u Kamila P. chorobę psychiczną. Uznali, że w chwili popełnienia czynu nie był on zdolny rozpoznać znaczenia swojego działania ani pokierować swoim zachowaniem. Mówiąc wprost: w świetle prawa był niepoczytalny.

Co więcej, specjaliści ocenili, że jego aktualny stan psychiczny stwarza wysokie ryzyko, że może ponownie dopuścić się podobnych, niebezpiecznych czynów.

Dlatego rekomendowali zastosowanie środka zabezpieczającego – pobytu w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Na tej podstawie Prokurator Rejonowy w Świnoujściu, 10 grudnia 2025 roku, skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie wniosek o umorzenie postępowania karnego i jednoczesne umieszczenie Kamila P. w psychiatryku.

To ważne rozróżnienie. Umorzenie nie oznacza, że sprawa była błaha albo że czynu nie było. Oznacza jedynie, że z powodu choroby psychicznej podejrzany nie może odpowiadać karnie jak osoba w pełni poczytalna. Decyzja o dalszym losie mężczyzny należy teraz do sądu.

Do czasu rozstrzygnięcia sprawy Kamil P. pozostaje w tymczasowym areszcie. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Zgodnie z kodeksem karnym sąd może orzec pobyt w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym tylko wtedy, gdy jest to konieczne, by chronić społeczeństwo przed ponownym, poważnym przestępstwem, a inne środki nie wystarczą. W tej sprawie stawką było – i nadal jest – ludzkie życie. Teraz sąd zdecyduje, czy izolacja psychiatryczna jest jedynym sposobem, by zapobiec kolejnej tragedii.

Czytaj dalej
Reklama
Reklama
Reklama „sofa"

OGŁOSZENIA DROBNE

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524